امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 13:24:08
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29216

تاریخ انتشار : 30/02/1395 - 09:00

تفکرجدایی ولایت بامرجعیت،منافقانه است

نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: تفکر جدایی ولایت با مرجعیت انحرافی است و فقه منهای ولایت فقیه در خدمت سکولارها خواهد بود.

تفکرجدایی ولایت بامرجعیت،منافقانه است

به گزارش جویباران،آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی در نشست طلاب انقلابی در قم با اشاره به اهمیت وجود روحیه انقلابی در طلبه ها اظهارکرد: امروزه شاهد دغدغه های جدی و به جا در حوزه های علمیه و جوامع انسانی هستیم، لذا طلبه های انقلابی باید به این مساله حساس باشند، چرا که حساسیت دینی و انقلابی برای بقای نظام، لازم و ضروری است.

وی ادامه داد: امروزه روحانیان به عنوان سربازان امام زمان(عج) باید با حفظ روحیه انقلابی با مقوله نفوذ مقابله کنند؛ دشمنان سعی دارند با نفوذ، روحیه انقلابی و دستاوردهای نظام را کم رنگ کنند، حفظ این روحیه امری ضروری در جهت بقا و حفظ نظام است.

آیت الله هاشمی شاهرودی گفت: امروز در داخل کشور دشمن در عرصه ها و به شکل های مختلف در حال نفوذ است، روحیه انقلابی باید زنده بماند و ما را هدایت کند تا توطئه های را بشناسیم و برنامه ریزی کنیم، چرا که انقلابی بودن برنامه می خواهد.

وی با اشاره به اینکه امام (ره) با تدبر و حکمت این انقلاب را تاسیس و این حرکت عظیم را در جهان اسلام آغاز کردند؛ بیان کرد: دشمن امروز با استفاده از ابزارهای داخلی سعی می کند نفوذ کند و به بدنه نظام و انقلاب ضربه بزند.

وی ادامه داد: رهبری سنگ بنا و عمود این انقلاب هستند و به برکت وجود رهبری عظیم و فرزانه همچون امام راحل و خلف صالح ایشان آیت الله خامنه ای است که این نظام در حال رشد و پویایی است.

نایب رئیس خبرگان رهبری با تاکید بر این که حوزه ها و مسئولان باید منویات رهبر معظم انقلاب را مورد توجه داشته باشند ابراز داشت: در درون حوزه ها مسئولان باید رهبری را صرف نظام سیاسی ندانند، بلکه رهبر فکر دینی است و مرجع تقلید است، لذا حوزه ها باید در مسائل فقهی و شرعی تحت تاثیر ایشان قرار بگیرند و رشد پیدا کنند، چرا که در اصل، ولایت فقیه مبنای نظام است و اگر این اصل از نظام اسلامی جدا شود، همچون دولت های دیگر خواهد شد.

آیت الله هاشمی شاهرودی افزود: اگر مرجعیت منهای ولایت باشد این وجه شرعی نخواهد داشت؛ چرا که فقاهت لازمه ولایت است و اگر بنا باشد فقه را از این امر جدا کرد، فقه انحرافی خواهد بود که در این صورت در خدمت استکبار قرار می گیرند.

وی ادامه داد: متاسفانه در حوزه نغمه هایی شنیده می شود که ولایت و مرجعیت متفاوت هستند و این تفکر غلط و انحرافی است و این نوعی شکل منافقانه جدایی دین از سیاست است و اگر ولایت را جدا کنیم فقه و فقاهت و مرجعیت در خدمت نظام های سکولار خواهد بود.

وی بیان کرد: طلبه انقلابی باید فاضل و انقلابی باشد؛ از مهمترین عوامل پیروزی امام(ره) این بود که عالم فقیه فیلسوف بوده و همواره به جایگاه علم تاکید بسزایی داشتند.

آیت الله هاشمی شاهرودی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در مورد نفوذ دشمنان گفت: طلبه ها باید افشا کننده آثار نفوذی ها باشند و همواره به بیان شاخص ها بپردازند و نمایه های آن را بدست آورند، فرهنگ سازی و نهادینه کنند تا مردم بر اساس این معیارها بتوانند حق و باطل را تشخیص دهند و خطر جدی نفوذ که در جامعه بویژه در حوزه است را درک کنند و مانع آن شوند.

وی تصریح کرد: کارها را باید با تدبیر و ابزارهای درست که به انقلاب قدرت می بخشد استفاده کرد و همچنین زیر چتر رهبری کار کنیم و از هدایت های ایشان استفاده و دستاوردها را به برنامه تبدیل کنیم تا در عرصه های مختلف به کار ببریم؛ این حوزه ها می توانند به جهان در علم و فرهنگ خدمت رسانی کنند.

 

منبع : میزان
دیدگاه شما در مورد : تفکرجدایی ولایت بامرجعیت،منافقانه است

تفکرجدایی ولایت بامرجعیت،منافقانه است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS