امروز چهار شنبه 27 دی 1396
ساعت 00:47:26
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29177

تاریخ انتشار : 29/02/1395 - 07:11

فرشاد در گفت‌وگو با تسنیم:

«دیپلماسی سلامت» ایران در خاورمیانه دست‌ برتر را دارد

مدیر پیشین مراکز درمانی هلال‌احمر در امارات با اشاره به اثرگذاری ایران در زمینه «دیپلماسی سلامت» به عنوان دانشی که ایران در خاورمیانه دست‌برتر را دارد،گفت:یکی از بهترین مراکز ژنتیک خاورمیانه را ایجاد کردیم تا بیماری سرطان را چند سال زودتر تشخیص دهیم.

«دیپلماسی سلامت» ایران در خاورمیانه دست‌ برتر را دارد

به گزارش جویباران،با تشریح موفقیت‌های ایران در حوزه سلامت در منطقه از جمله عملکرد بیمارستان ایرانیان دُبی که متعلق به هلال احمر است، اظهار داشت: ایران در زمینه «دیپلماسی سلامت» در منطقه بسیار می‌تواند اثرگذار واقع شود زیرا هم پزشک خوب و هم سیستم پزشکی پیشرفته‌ای در منطقه داریم.

وی با بیان اینکه در منطقه خاورمیانه، کشورهای خلیج فارس از پزشکان هندی و پاکستانی استفاده می‌کنند، گفت: چرا ایران - پزشک آنها را تأمین نکند! درحالیکه به خوبی می‌توانیم بدون هیاهو با استفاده از «دیپلماسی سلامت» نقش کشورمان را در این کشورها تثبیت کنیم.

مدیر پیشین مراکز درمانی هلال احمر ایران در امارات با پرداختن به فعالیت‌های مدیریتی خود در بیمارستان ایرانیان در دُبی به عنوان بزرگترین بیمارستان هلال احمر ایران در جهان توضیح داد: هدف بنده در کشورهای همجوار خلیج فارس این بود که مثلاً در عمان، کویت و قطر و با استفاده از امکانات و پول همان کشورها «دیپلماسی سلامت» ایرانی را نهادینه کنیم.

فرشاد در مصداقی عینی به یکی از اقدامات برتر ایران در منطقه پرداخت و گفت: مثلاً در بیمارستان ایرانیان در دُبی با استفاده از ارتباطات و فرصت‌های که ایجاد شد توانستیم یکی از بهترین مراکز ژنتیک خاورمیانه را ایجاد کنیم که بیماری‌های مانند سرطان را چند سال زودتر تشخیص دهیم و این در حالی است که به جز آمریکا و هلند در هیچ کشوری چنین امکاناتی وجود ندارد تا حدی که دکتر سیاری - معاون بهداشتی وزارت بهداشت طی مذاکراتی درخواست داشت تا به علت آمار قابل توجه بیماری «سندرم داون» در ایران بتوانند آزمایشات غربالگری این بیماری و امثال آن در آزمایشگاه بیمارستان ایرانیان در دُبی صورت پذیرد.

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : «دیپلماسی سلامت» ایران در خاورمیانه دست‌ برتر را دارد

«دیپلماسی سلامت» ایران در خاورمیانه دست‌ برتر را دارد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS