امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 06:42:50
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29152

تاریخ انتشار : 28/02/1395 - 09:35

اتاق خبر 24 منتشر کرد

وقتی بی بی سی از همنشینی فائزه هاشمی با بهایی ها تقدیرکرد.خانم فائزه,دشمن خودش نزده میرقصد!

سرکار خانم فائزه هاشمی، اینبار شرایطی فراهم شد که دشمن نزده هم برقصد!

وقتی بی بی سی از همنشینی فائزه هاشمی با بهایی ها تقدیرکرد.خانم فائزه,دشمن خودش نزده میرقصد!

به گزارش جویباران،چند روزی از دیدار فائزه هاشمی با عضو ارشد بهائیت ایران که به تازگی بعد از ۸ سال زندان به مرخصی آمده بود، می‌گذرد.

پس از این بود که اقشار مختلف اعم از اصلاح طلب، معتدل و اصولگرا و حتی حامیان و دوستان رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نسبت به این اقدام واکنش نشان دادند و با ادبیات‌های مختلف، انگشت اشاره را به سمت شخص هاشمی گرفتند و سکوت وی در این زمینه را زیر سوال بردند.

به دنبال این مهم سرانجام نقل قولی از سوی هاشمی رفسنجانی تحت این مضمون منتشر شد که: فائزه اشتباه بدی کرده و باید آن را تصحیح و جبران کند.

هرچند همزمان با این واکنش، فائزه در مصاحبه‌ای با یورونیوز که مشخص نیست این مصاحبه پس از اظهارات هاشمی در محکومیت اقدام فرزندش بوده یا قبل از آن، بازهم عقب نشینی کرد و گفت: موضع من نسبت به بهایی‌ها، موضع حقوق بشری است.

دختر هاشمی ادامه داد: من کار خطایی نکرده‌ام و عادت هم به مخفی‌کاری ندارم خانواده ما اصلاً این‌طوری هستند و خیلی‌ها معتقد هستند چوب‌هایی که ما می‌خوریم و هزینه‌هایی که می‌دهیم به خاطر صداقت و سادگیمان است که نمی‌توانیم دروغ‌گو باشیم و تظاهر کنیم. الآن هم پشیمان نیستم.

اینجا بود که با مطرح شدن بحث‌های حقوق بشری این جمله به یاد آمد که سرکار خانم فائزه هاشمی، شرایطی فراهم شد که دشمن نزده هم برقصد!

این ضرب المثل وقتی جای خود را بیش از قبل باز کرد که پس از حضور فائزه هاشمی در جمع فرقه ضاله بهائیان، در بی‌بی سی از این اقدام تشکر و قدردانی شد و ابراز امیدواری شد که این قبیل اقدامات ادامه یابد.

بی‌بی‌سی در یکی از برنامه‌های خود، اقدام «فائزه هاشمی» را از عوامل «تقویت روح فرقه بهائیت» شمرد و البته وی را از جمله «اشخاص والای» (!) مورد توجه این فرقه شناخت.

در این رابطه سخنگوی جامعه بهاییان در لندن نیز اظهار داشت: بعد از سالیان سال ناآگاهی درباره وضعیت بهاییان و اعتقادات بهاییان، این سد‌ها دارد شکسته می‌شود و کسانی که با بهاییان در تماس هستند متوجه واقعیات می‌شوند. البته اختلاف عقیده وجود دارد اما احترام به عقاید دیگران نشانه پیشرفت جامعه ایران است، مخصوصا از سوی کسانی که متعلق به قشر مذهبی جامعه هستند.

پر واضح است که دیدار فردی با چنین وابستگی به گفته سخنگوی بهائیان در انگلیس سد‌ها را می‌شکند و زمینه ساز آن می‌شود که وابستگان به یک فرقه انحرافی که تاریخچه آن از گذشته تا کنون نشان از دشمنی با ملت ایران و جاسوسی به نفع بیگانگان دارد احساس آرامش و امنیت بیشتری کرده و در اقدامات ضد ملی و امنیتی خود جری‌تر حرکت کنند.

اما کاش ماجرا به همین ختم می‌شد؛ یک دیدار و یک عکس بود که منتج به زمینه سازی برای اقدامات بعدی علیه ایران شد که همین امر مصداق بارز نزده رقصین دشمن است و حالا شرایطی فراهم شد تا با ساز زدن در داخل، دشمن در آن سو برقصد.

با گذشت چند روز از این دیدار و ایجاد زمینه مناسب، آمریکا خود را وارد میدان کرده و خواستار آزادی سران بهائی از زندان شد.

میدل ایست آی (middleeasteye) با اعلام این خبر نوشت: آمریکا مصرانه از ایران خواست، رهبران زندانی بهائی را آزاد کند.

براساس این گزارش، «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای ابراز داشت، ما زندانی شدن بهائیان را محکوم کرده و از جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم آنان را فورا آزاد کند.

میدل ایست آی افزود: بیانیه کربی پس از آن صادر شده که تحریم‌های بین الملی علیه ایران به عنوان بخشی از توافق هسته‌ای این کشور با قدرت‌های جهانی لغو شده‌اند.

اینجا بود که کار‌شناسان کلید زدن این پروژه را تلاش جدیدی از سوی آمریکایی‌ها برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران به بهانه حقوق بشر، دانستند.

در حالی است که متاسفانه نگاهی به پرونده بهائیان در گذشته و حال جنایت‌ها و خیانت‌های آنان را در حق این ملت مظلوم و دین مقدس اسلام به وضوح روشن است، اما با این حال بیان چنین سخنی که به آمریکا گرای تحریم‌های شدید‌تر را می‌دهد، با چه ادله‌ای قابل توجیه شدن است؟

منبع : اتاق خبر24
دیدگاه شما در مورد : وقتی بی بی سی از همنشینی فائزه هاشمی با بهایی ها تقدیرکرد.خانم فائزه,دشمن خودش نزده میرقصد!

وقتی بی بی سی از همنشینی فائزه هاشمی با بهایی ها تقدیرکرد.خانم فائزه,دشمن خودش نزده میرقصد!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS