امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 10:54:24
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 29021

تاریخ انتشار : 22/02/1395 - 10:15

آخرین فریب آمریکا درباره ایران

یک نشریه ایتالیایی نوشت ملت ایران هرگز نباید به سیاست‌های آمریکا در منطقه اعتماد کند.

به گزارش جویباران ایل‌فارو در مطلبی با عنوان «ایران و توافق هسته‌ای،‌آخرین فریب آمریکا» به غارت 2 میلیارد دلار از اموال ملت ایران از سوی آمریکا اشاره کرد و نوشت: در حالی که حسن روحانی رئیس جمهور ایران همواره با مشکلات بیشتری دست و پنجه نرم می‌کند و امید به بهبود روابط میان تهران و واشنگتن دارد، آمریکا خصومت خودعلیه ایران را تجدید و با صدور حکم توقیف 2 میلیارد دلار اموال ایران، به نوعی تأیید کرد که ملت ایران نمی‌تواند هرگز به سیاست‌های آمریکا در منطقه اعتماد کند.  

این نشریه افزود: می‌بینیم که همواره آمریکا است که تصمیم می‌گیرد چه کسی قربانی و چه کسی گناهکار است. ایران با دزدی خواندن این حکم قصد مراجعه به دادگاه بین‌المللی لاهه برای جلوگیری از توقیف مجدد دارایی‌هایش را دارد.

ایل‌فارو می‌نویسد: با اینکه توافق هسته‌ای در سال گذشته  میان تهران و شش قدرت بزرگ به نتیجه رسید، ماجرای اخیر حاکی از عدم پایان خصومت‌های آمریکایی علیه ایران است.
این نشریه ایتالیایی افزود: آیت‌الله علی‌خامنه‌ای بالاترین مقام ایرانی باتوجه به تحولات اخیر قابل پیش‌بینی در روابط میان ایران و آمریکا،‌ هرگونه امکان عادی‌سازی روابط میان دو کشور را رد کرده است. همان گونه که پیش‌بینی می‌شد، توافق هسته‌ای پر سر و صدا میان ایران و آمریکا از همه جا نشت می‌کند.

نشریه ایتالیایی معتقد است: آنچه رسانه‌های غربی به عنوان توافق تاریخی عنوان کرده‌اند فقط چندمین فریبی است که آمریکا و متحدان او علیه جمهوری اسلامی ایران طراحی کردند.

البته بخشی از مسئولیت آن برعهده برخی دولتمردان ایرانی نیز می‌باشد که رفتاری بسیار نرم و آسانی را در قبال آمریکا و غرب اتخاذ کرده‌اند در حالی که غرب در عمل هرگز اراده‌ای دقیق برای آغاز روابط واقعی و صمیمانه با ایران را نشان نداده است.

این نشریه افزود: با نگاهی به رویدادهای تروریستی 50 سال اخیر که ملت ایران متحمل آن شده این سؤال مطرح می‌شود که چگونه می‌توان به غرب که خود همدست و مسئول این جنایت‌ها بوده و دستانش هنوز آغشته به خون است، اعتماد کرد؟ البته بخشی از سیاسیون ایرانی نیز ظاهراً فداکاری‌هایی که ملت ایران در طول ده‌ها سال از سوء قصدهای هدفمند تا تحریم‌ها و تلاش برای کودتا و جنگ تحمیلی عراق را متحمل شده‌اند فراموش کرده‌اند. غرب برای این رویدادها تاکنون متحمل هزینه نشده و عذرخواهی نیز نکرده است.

دیدگاه شما در مورد : آخرین فریب آمریکا درباره ایران

آخرین فریب آمریکا درباره ایران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS