امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 03:37:25
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 28975

تاریخ انتشار : 21/02/1395 - 08:30

هزینه ۵۰۰ تومانی برای تغییر اپراتور تلفن همراه

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات هزینه مشترکان موبایل برای استفاده از طرح ترابردپذیری شماره‏ها را 500 تومان اعلام کرد.

به گزارش جویباران،کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات هزینه مشترکان موبایل برای استفاده از طرح ترابردپذیری شماره‏ها را 500 تومان اعلام کرد. در بخشی از مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات درباره هزینه‏ها و تعرفه‏ها آمده است: اپراتور پذیرا باید به ازای هر ترابرد شماره موفق، یکصد هزار ریال به اپراتور پایه بپردازد.

همچنین اپراتور پذیرا می‌تواند هنگام درخواست مشترک برای ترابرد شماره، حداکثر پنج هزار ریال از مشترک اخذ کند. در تبصره این بند آمده است: در صورت انصراف مشترک در هر یک از مراحل ترابرد شماره، مبلغ اخذ شده به مشترک مسترد نخواهد شد و اپراتور پذیرا باید در هنگام درخواست مشترک در این خصوص اطلاع‌رسانی کافی کرده و از مشترک تاییدیه لازم را اخذ کند. در بخش دیگری از این مصوبه آمده است: اپراتور فرستنده و پایه مجاز به دریافت هرگونه مبلغی در خصوص ترابرد شماره از مشترک متقاضی ترابرد نیستند. همچنین مبنای مسیریابی برای شماره‌های ترابرد شده مبتنی بر روش مسیریابی مستقیم خواهد بود، لیکن چنانچه هریک از اپراتورها، اپراتورهای ثابت و شرکت ارتباطات زیرساخت به دلایل فنی قادر به پشتیبانی از این روش هنگام راه‌اندازی خدمات نباشند، باید شبکه و تجهیزات خود را برای پشتیبانی از این روش ارتقا دهند.

در غیر این صورت و استفاده از روش مسیریابی غیرمستقیم، با توجه به اینکه اپراتور پایه، ملزم به مسیریابی و انتقال 12 ترافیک به سمت شبکه اپراتور مقصد خواهد بود، اپراتور آغازکننده تماس و شرکت ارتباطات زیرساخت باید بابت هر دقیقه انتقال ترافیک مطابق با جدول زیر هزینه آن را به اپراتور پایه پرداخت کنند. در ادامه این مصوبه درباره حقوق مشترکان آمده است: مشترک می‏تواند با مراجعه به اپراتور پذیرا درخواست ترابرد شماره را در هر مرحله قبل از غیرفعال شدن سیم‌کارت در شبکه اپراتور فرستنده، لغو کند. در چنین حالتی اپراتور پذیرا باید مرکز مدیریت ترابرد را و به تبع آن از طریق مرکز مدیریت ترابرد اپراتور فرستنده را از لغو درخواست آگاه و درخواست مربوطه را لغو کند. همچنین احراز هویت مشترک از سوی اپراتور پذیرا حداکثر تا قبل از فعال شدن سیم‌کارت در شبکه اپراتور پذیرا الزامی است.

منبع : دنیای اقتصاد
دیدگاه شما در مورد : هزینه ۵۰۰ تومانی برای تغییر اپراتور تلفن همراه

هزینه ۵۰۰ تومانی برای تغییر اپراتور تلفن همراه

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS