امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 21:21:12
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 28804

تاریخ انتشار : 12/02/1395 - 08:09

دزد بی‌سیم به‌دست در قائمشهر دستگیر شد

این مرد اسناد و مدارک افراد مختلف را در فرصت مناسبی دزدیده و از آنها برای سر کیسه کردن مغازه داران و بازاریان استفاده می کرد.

به گزارش جویباران،پلیس وقتی گزارش‌هایی در باره اقدامات خلافکارانه یک دزدشیک پوش بی‌سیم به دست در سطح شهر دریافت کرد ، تجسس برای به دام انداختن او را در دستور کار خود قرار داد.

بر اساس گزارش‌های دریافتی این مرد اسناد و مدارک افراد مختلف را در فرصت مناسبی دزدیده و از آنها برای سر کیسه کردن مغازه داران و بازاریان استفاده می کرد.

در برخی از گزارش‌های دریافتی ادعا شده بود که مرد مرموز با سپردن تعدادی از این مدارک به فروشگاه داران از آنها نسیه خرید کرده یا پول دستی دریافت کرده است. با توجه به نشانی‌هایی که از این مرد در اختیار پلیس قرار گرفته بود ، به دستور سرهنگ اتباعی طبری، فرمانده پلیس قائمشهر تحقیقات مأموران در باره به دست آوردن ردی از وی آغاز شد.

در حالی که خلافکاری‌های سریالی این مرد هر روز دامنه گسترده‌تری به خودمی گرفت او بعد از ارتکاب به دزدی و کلاهبرداری  هیچ ردی از خود بر جای نمی گذاشت.
در چنین شرایطی بود که مأموران کلانتری 12 قائمشهر اقدام به تله‌گذاری برای به دام انداختن این دزد خاص کردند.

بدین ترتیب تلاش‌های نامرئی برای به دست آوردن ردی از این مرد آغاز شد و مکان‌هایی که احتمال داده می شد بتوان ردی از او به دست آورد تحت مراقبت‌های نامحسوس قرار گرفت تا اینکه در جریان اجرای یکی از سرقت‌ها او را به دام انداختند.

سرهنگ محمد علی اتباعی طبری  در این باره به خبرنگار ما گفت: در پی گزارش‌هایی مبنی بر اینکه مدارک گروهی مورد دستبرد قرار گرفته و دزد با سپردن مدارک به عنوان ودیعه و ضمانت نزد مغازه داران اقدام به خرید لوازم و گرفتن پول می‌کند موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران پلیس قائمشهر قرار گرفت.

مأموران کلانتری 12 با انجام اقدامات اطلاعاتی این دزد را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه هنگام سرقت در سطح شهر دستگیر کردند.

 دزد که خود را «کریم»35 ساله  معرفی می کرد در بازجویی‌ها منکر هرگونه اقدام خلافکارانه ای شد تا اینکه با انتقال به کلانتری و  انجام بازرسی بدنی  7 کارت عابربانک و یک کارت سوخت متعلق به مالباختگان به همراه یک بی سیم موتورولا  مربوط به یک سازمان عالیرتبه کشور از وی به دست آمد و مجبور به اعتراف شد.

مجرم در تحقیقات پلیسی گفت: به عنوان مسافر سوار خودروهای سطح شهر می‌شدم و در فرصت مناسب اقدام به سرقت مدارک سایر مسافران و رانندگان می کردم.
وی در ادامه بازجویی‌های پلیس گفت:  سپس با سپردن مدارک سرقتی به متصدیان و مغازه داران به عنوان ضمانت اقدام به خرید لوازم و گرفتن پول می‌کردم.

فرمانده پلیس قائمشهر در خاتمه از شهروندان خواست: «از حمل و جا‌به‌جایی پول زیاد و اسناد و مدارک معتبر و اشیای باارزش در مواقع غیرضروری جداً خودداری کنید.»

مجرم  فوق پس از دستگیری و تشکیل پرونده به دادسرا معرفی و روانه زندان شد. تحقیقات درباره سایر اقدامات خلافکارانه این مجرم ادامه دارد.

 

منبع : روزنامه ایران
دیدگاه شما در مورد : دزد بی‌سیم به‌دست در قائمشهر دستگیر شد

دزد بی‌سیم به‌دست در قائمشهر دستگیر شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS