امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 12:55:59
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 28789

تاریخ انتشار : 09/02/1395 - 08:36

نگرانی صهیونیست‌ها از محکومیت دوستان سعودی!

تحرکات کنگره آمریکا برای صدور قطعنامه‌ای در خصوص محاکمه قضایی مقامات سعودی متهم به دست داشتن در حملات 11 سپتامبر، در کانون توجه صهیونیست‌ها قرار گرفته است.

به گزارش جویباران، "اورن نهاری" کارشناس مسائل خاورمیانه تلویزیون رژیم صهیونیستی، اتهامات آمریکا در خصوص دست داشتن سعودی ها در حملات تروریستی 11 سپتامبر را "اتهام محض" و "توطئه" دانست (!)

وی مدعی شد: داستان از جایی شروع می شود که اسناد مربوط به کمیسیون تحقیقاتی در خصوص حوادث 11 سپتامبر که رد پای عربستان را در این حوادث نشان می دهد منتشر شد. طبق این اسناد، اسامه بن لادن طراح این حمله سعودی است و خانواده وی از معروفترین ثروتمندان سعودی هستند.
این در حالی است که بنا بر اسناد منتشر شده، عربستان سعودی ایدئولوژی وهابیت را به همه جهان منتشر می کند و 15 نفر از 19 تروریستی که هواپیما را ربودند و خودکشی کردند، دارای شناسنامه سعودی هستند. 28 صفحه از اسناد منتشر شده از کمیسیون تحقیقاتی محرمانه می باشد.

خانواده قربانیان این حادثه هم تاکید دارند که این اسناد نشان می دهد که عربستان پیش از وقوع این حادثه از این عملیات اطلاع داشته و زمینه را برای عملی شدن نقشه تروریستها فراهم کرده است.
این اسناد این گونه که ادعا می شود موجب فروپاشی روابط آمریکا با عربستان سعودی می شود.

اما کارشناس تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: علمکرد اوباما در این راستا چیست؟ وی راهکاری غیر از این ندارد که بررسی این اسناد را به یک کمیسیون تحقیقاتی به رهبری یک یا قاضی واگذار کند.
این کمیسیون از ژنرال جیمز کلاپر مسؤول آژانسهای جاسوسی 16 گانه آمریکا می خواهد که بندهای این اسناد را قرائت کند و در آن هنگام  قاضی تعیین کند که چه بخشهایی از این اسناد منتشر شود وچه بخشهای محرمانه باقی بماند.

تلویزیون رژیم صهیونیستی در ادامه، اظهارات اوباما را در این باره پخش کرد. اوباما گفت: اگر این امکان را به شهروندان آمریکایی اعطا کنیم که برخی دولتهای جهان را به میز محاکمه بکشانند، در مقابل این زمینه را فراهم می کنیم که شهروندان دیگر کشورها هم مسؤولین آمریکایی را به میز محاکمه بکشانند.

منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : نگرانی صهیونیست‌ها از محکومیت دوستان سعودی!

نگرانی صهیونیست‌ها از محکومیت دوستان سعودی!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS