امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 21:15:10
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 28780

تاریخ انتشار : 08/02/1395 - 09:42

بخشدار مرکزی جویبار در بازدید از مدرن‌ترین گلخانه جویبار عنوان کرد:

توجه ویژه به روستاها اولویت اصلی دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی

محمد مدانلو بخشدار مرکزی شهرستان جویبار در بازدید از گلخانه مدرن تکثیر و پرورش انواع نهال گفت: رفع بیکاری، ایجاد اشتغال مولد و پایدار، کمک به استقلال و خودکفایی کشور و امنیت غذایی جامعه مهم‌ترین دغدغه مقام معظم رهبری برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

توجه ویژه به روستاها اولویت اصلی دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی

محمد مدانلو بخشدار مرکزی شهرستان جویبار در بازدید از گلخانه مدرن تکثیر و پرورش انواع نهال به خبرنگار جویباران گفت: رفع بیکاری، ایجاد اشتغال مولد و پایدار، کمک به استقلال و خودکفایی کشور و امنیت غذایی جامعه مهم‌ترین دغدغه مقام معظم رهبری برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

 وی بابیان اینکه با ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توجه به روستاها و به‌ویژه مناطق محروم اولویت اصلی دولت در نظر گرفته‌شده است اظهار داشت: طرح مشارکت روستاییان برای انجام فعالیت‌های تولیدی، خدماتی، صنعتی، صنایع تبدیلی و.... از اواخر سال گذشته در دستور کار معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری، استانداران و مسئولین اجرایی کشور قرار گرفت و در استان مازندران نیز با جدیت و اهتمام دکتر ربیع فلاح از طریق حوزه امور روستایی به بخشداران ابلاغ تا به‌صورت جدی پیگیری گردد به همین منظور کمیته‌ای در بخشداری مرکزی با حضور دهیاران و مسئولین اجرایی مربوطه تشکیل شد تا ضمن شناسایی قابلیت‌های موجود در بخش، راهکارهای تحقق موضوع بررسی زمینه مشارکت روستاییان عزیز فراهم گردد.

بخشدار مرکزی جویبار افزود: اولین گام مشارکت روستاییان به‌ویژه جوانان جویای کار و فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی برای توسعه صنعت محصولات گلخانه‌ای به دلیل شرایط خاص اقلیمی و سابقه فعالیت‌های سنتی موجود در منطقه، تأکید گردید.

مدانلو تأکید کرد: در این طرح ابلاغی دولت واحدهای تولیدی، خدماتی، صنعتی، گردشگری و صنایع‌دستی که حداقل 25 نفر سرپرست خانوار روستایی عضو باشند با تشکیل شرکت و طی مراحل قانونی می‌توانند از تسهیلات 3 درصدی صندوق کارآفرینی امید برخوردار شوند.

وی به اهداف این طرح اشاره کرد و گفت: از اهداف این طرح افزایش روحیه مشارکت کار جمعی روستاییان، جلوگیری از مهاجرت جوانان جویای کار روستایی، کمک به اقتصاد خانوار، به فعلیت درآمدن استعدادهای منطقه است که امیدواریم علاقه‌مندان و جوانان جویای کار با توجه به نمونه کاری که مهندس پازوکی در احداث گلخانه مدرن در روستای اسماعیل کلاً بزرگ با حداقل سرمایه‌گذاری و همچنین توانمندی‌های موجود در منطقه خود نسبت به شکوفایی اقتصادی شهرستان و رفع بسیاری از ناهنجاری‌های اجتماعی ناشی از بیکاری اهتمام جدی نمایند

گفتنی است در جویبار بیش از سیصد واحد گلخانه سنتی و نیمه مدرن با حداقل امکانات بومی انواع گل و گیاه، سبزی و صیفی را تولید و روانه بازار می‌کنند.

دیدگاه شما در مورد : توجه ویژه به روستاها اولویت اصلی دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی

توجه ویژه به روستاها اولویت اصلی دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS