امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 12:53:19
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 28724

تاریخ انتشار : 30/01/1395 - 10:45

جزئیات وام 150 میلیونی ساخت مسکن اعلام شد

مدیرعامل بانک مسکن جزئیات افزایش وام ساخت مسکن تا 150 میلیون تومان را تشریح کرد.

به گزارش جویباران،محمدهاشم بت‌شکن در نشست خبری دیروز خود برنامه‌های بانک مسکن در سال جدید برای پرداخت تسهیلات مسکن را تشریح کرد.

مدیرعامل بانک مسکن از پرداخت وام ساخت مسکن بدون سپرده به متقاضیان ساخت مسکن خبر داد و گفت: بر اساس مصوبه هیئت مدیره بانک مسکن سازندگان و شرکت‌های انبوه‌سازی که اقدام به ساخت مسکن با تکنولوژی جدید کنند تسهیلات ساخت مسکن بدون سپرده انجام خواهد شد، بنابراین اگر سازنده‌ها تکنولوژی را وارد ساخت و ساز کنند که موجب صرفه‌جویی در انرژی شود تا سقف 150 میلیون تومان نیز تسهیلات پرداخت می‌شود.

وی افزود: این اقدام برای اولین بار است که در تهران، شیراز، کرج، مشهد، اهواز و اصفهان انجام خواهد شد یعنی اگر سازنده‌ها قصد دارند اقدام به ساخت با تکنولوژی جدید کنند 130 میلیون تومان و اگر اقدام به واردات تکنولوژی جدید به کشور کنند که موجب بهره‌وری انرژی شود تا سقف 150 میلیون تومان نیز تسهیلات بدون سپرده پرداخت خواهد شد.

وی ادامه داد: شرکت‌های انبوه‌سازی که بتوانند تکنولوژی جدید برای افزایش بهره‌وری در مصرف انرژی را در ساخت و سازهای خود پیاده‌سازی کنند، برای اولین بار تسهیلات ساخت هر واحد مسکونی (در کلانشهرها) تا سقف 150 میلیون تومان را دریافت می‌کنند.

بت‌شکن خاطرنشان کرد: در حال حاضر این مبلغ برای تکنولوژی‌های معمولی و روتین ساخت و ساز به ازای هر واحد مسکونی در کلانشهرها 110 میلیون تومان است که به انبوه‌سازان پرداخت می‌شود. همچنین اگر انبوه‌سازان در اجرای پروژه‌های ساختمانی خود از صنعتی‌سازی صرف (بدون کاهش مصرف انرژی) بهره ببرند به ازای هر واحد 130 میلیون تومان وام ساخت دریافت می‌کنند.

مدیرعامل بانک مسکن همچنین به طرح فروش اقساطی که از هفته آینده بخشنامه آن به شعب این بانک در سراسر کشور ابلاغ می‌شود اشاره کرد و گفت: کلیه اعضای کانون سراسری انبوه‌سازان می‌توانند با مراجعه به شعب مرکزی کلیه استان‌ها و در تهران 6 شعب اصلی خواستار خدمات تضمین معاملات فروش اقساطی مسکن شوند.

بت‌شکن ادامه داد: فروشنده‌ها و کسانی که می‌خواهند مسکن خود را اقساطی به فروش برسانند پس از موافقت و رسیدن به توافق با خریداران و اخذ مبلغی به صورت نقد، مابقی را به صورت اقساط از خریداران دریافت کنند بنابراین بانک مسکن پس از اخذ مجوز فروش اقساطی از بانک مرکزی که چند هفته پیش صورت گرفته است، این طرح را از هفته آینده اجرایی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه میزان تعهدی که بانک مسکن می‌پذیرد 50 درصد ارزش کارشناسی ملک مشروط به اینکه سقف بدهی بیش از 150 میلیون تومان بیشتر نشود و یا اقساط آن از 3 میلیون تومان بیشتر نشود، است و با این شرط معامله را تضمین می‌کند، تصریح کرد: پس از طی این مراحل و تایید آن توسط بانک قرارداد 3 جانبه میان بانک مسکن، فروشنده و یا انبوه‌ساز و پیش‌خریدار به امضا می‌رسد و این واحد مسکونی به صورت قسطی به خریداران به فروش خواهد رسید، اما در این بین اگر خریداران اقساط خود را پرداخت نکنند، بانک قسط این افراد را پرداخت خواهد کرد.

مدیرعامل بانک مسکن افزود: حداکثر بازپرداخت اقساط در این طرح 50 ماه است و باید پلاک معرفی شده دارای پروانه و پایان کار معتبر باشد و از تاریخ پایان کار آن 10 سال نگذشته باشد.

بت‌شکن با اشاره به اینکه نرخ کارمزد موثری که بانک مسکن بابت این تضمین پرداخت خواهد کرد حداکثر 2/3 درصد است، گفت: در این روش بانک مسکن تسهیلاتی پرداخت نمی‌کند، بلکه در حقیقت تضمین پرداخت اقساط از سوی خریداران را به عهده خواهد داشت.
 

منبع : بلاغ
دیدگاه شما در مورد : جزئیات وام 150 میلیونی ساخت مسکن اعلام شد

جزئیات وام 150 میلیونی ساخت مسکن اعلام شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS