امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 08:26:19
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 28705

تاریخ انتشار : 29/01/1395 - 09:36

توضیحات وزیر ارشاد پیرامون انحلال شورای عالی سینما

چون ‌این شورا پایه قانونی ندارد و در دولت گذشته تشکیل شده است با ادامه فعالیت آن مخالفت کردیم. علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص جلسه مشترک با کمیسیونر آموزش و فرهنگ اتحادیه اروپا گفت: کمیسیونر آموزش فرهنگ و جوانان اتحادیه اروپا در قالب یک هیئت به ایران آمدند و در جلسه‌ای که داشتیم در خصوص زمینه‌های مشترک همکاری فرهنگی بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اروپا صحبت کردیم. خوشبختانه با به ثمر رسیدن برجام تعادل و تعامل بین ایران و کشورهای اتحادیه اروپا آغاز شده است.

به گزارش جویباران،چون ‌این شورا پایه قانونی ندارد و در دولت گذشته تشکیل شده است با ادامه فعالیت آن مخالفت کردیم. علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص جلسه مشترک با کمیسیونر آموزش و فرهنگ اتحادیه اروپا گفت: کمیسیونر آموزش فرهنگ و جوانان اتحادیه اروپا در قالب یک هیئت به ایران آمدند و در جلسه‌ای که داشتیم در خصوص زمینه‌های مشترک همکاری فرهنگی بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اروپا صحبت کردیم. خوشبختانه با به ثمر رسیدن برجام تعادل و تعامل بین ایران و کشورهای اتحادیه اروپا آغاز شده است. 

 

وی افزود: دز این جلسه در خصوص میراث فرهنگی و تبادل تجربیات مشترک فرهنگی هنری و فرهیختگان و هنرمندان ایران و کشورهای اتحادیه اروپا به نقاط مشترک رسیدیم.موضوع تروریسم و خشونت نیز که مسئله جهانی است و دنیا را به خطر انداخته موضوع جلسه ما بود که البته در جلسات بعدی بیشتر به آن خواهیم پرداخت. 

جنتی در خصوص انحلال شورای عالی سینما بیان کرد: چون ‌این شورا پایه قانونی ندارد و در دولت گذشته تشکیل شده است با ادامه فعالیت آن مخالفت کردیم.

وی افزود: این مصوبه در دولت گذشته به مجلس داده شده و هیئت تفریق مصوبات در مجلس آن را رد کرده است و دستور اصلاحیه آن را داده اما بدون اصلاح فعالیت خود را شروع کرده و ادامه داده است. ما در دولت شوراهای عالی زیادی داریم و بهتر دیدیدم که فعالیت شورای عالی سینما در حوزه فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باشد و این مصوبه در دستور کار دولت است.

جنتی در خصوص سایتی که به اسم وزارت ارشاد برای جذب بازیگر اقدام کرده است گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جز سایت اصلی که همه آن را می‌شناسند، سایت دیگری ندارد. البته برخی از کارکنان وزارت ارشاد یک صفحه فرهنگ و هنر در تلگرام دارد اما فعالیت آن سایت که به نام وزارت ارشاد برای جذب بازیگر اقدام کرده است مجاز نیست و پیگیری خواهد شد.

در ادامه ناوارا کسیک کمیسیون آموزش و فرهنگ اتحادیه اروپا پس از پایان جلسه مشترک با علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران گفت: با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران صحبت‌هایی در خصوص مسائل مختلف فرهنگی و مسائل مشترک بین ایران و اتحادیه اروپا انجام دادیم و در خلال صحبت‌هایمان موارد مشترک را شناسایی کردیم که مهمترین آن حفظ میراث فرهنگی بود. 

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران در این زمینه تجربه خوبی دارد و می‌تواند به اتحادیه اروپا کمک شایانی کند و این همکاری در آینده با این کمک شکل خواهد گرفت که شاهد گردشگران اروپایی در ایران و بالعکس باشیم. 

ناوارا کسیک اظهار داشت: هر دو طرف اعتقاد دارند استفاده از محمل فرهنگی برای رسیدن به مشترکات بسیار خوب است. 

وی در پایان به برگزاری نمایشگاه فرهنگی اشاره کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه مشترک بین ایران و اتحادیه اروپا در جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا فرصت‌های بسیاری را در عرصه فرهنگ برای دو طرف فراهم می‌کند. 

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
دیدگاه شما در مورد : توضیحات وزیر ارشاد پیرامون انحلال شورای عالی سینما

توضیحات وزیر ارشاد پیرامون انحلال شورای عالی سینما

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS