امروز سه شنبه 01 اسفند 1396
ساعت 05:08:47
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


یادداشت
چاپ

کد خبر : 28682

تاریخ انتشار : 28/01/1395 - 22:22

رژه عبارات، مرخصی اقدامات

مسئولان دولتی از آقای رئیس جمهور گرفته تا وزراء، استانداران و مدیران استانی، تعاریف زیبا و عبارات قشنگ در تبیین ضرورت راهبردی "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" ارائه داده‌اند، اما...

رژه عبارات، مرخصی اقدامات

 پیش‌بینی‌ها در برخورد مفهومی و کلامی با نامگذاری امسال تا امروز درست از آب درآمد و مسئولان دولتی از آقای رئیس جمهور گرفته تا وزراء، استانداران و مدیران استانی، تعاریف زیبا و عبارات قشنگ در تبیین ضرورت راهبردی "اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل" ارائه داده‌اند و همچون نامگذاری‌های پیشین، حق مطلب را در برخورد فانتزی و تبلیغاتی با این رویکرد استراتژیک امام خامنه‌ای به‌جا آوردند، اما همان‌طور که ابراز نگرانی می‌شد، عبور از این مرحله تبیینی، که اساساً با توجه به روشن بودن موضوع برای عموم مردم کشورمان ورود در مبحث تشریحی آن چندان ضروری نبود، هنوز آثار مقدماتی اجراء طرح‌ها و برنامه‌هایی که بتوانند در مسیر تحقق اهداف نامگذاری افق درخشان را به تصویر کشند، آنچنان که انتظار می‌رفت به چشم نمی‌آید، جا دارد تا اظهار نگرانی متخصصان و کارشناسان اقتصادی در از دست رفتن فرصت‌ها و هشدار آنان را در سپری‌شدن زمان جدی گرفته شود.

شرط نخست موفقیت
بدون تردید، لازمه موفقیت در هر کاری، داشتن اعتقاد جدی و عزمی متناسب با اهمیت و عظمت موضوع است.

اعتقاد قلبی دولت در باور اینکه تنها راه تضمین برخورداری از اقتصادی مقاوم در قبال نوسانات اقتصادی جهان و پایداری در مقابل توطئه‌های روزانه شیطان بزرگ، ایجاد زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی از طریق جدی گرفتن حضور نیروهای مردمی در عرصه تولید و رفع نیازهای داخلی و ارتقاءبخشی به محصولات وطنی در تراز بازارهای جهانی بمنظور ورود به این بازارها، است، ضرورت نخست تلقی می‌شود که با عملکرد و رویکرد عملی دولت قابل ارزیابی می‌باشد.

الحمدلله امروز به دلیل وضوح بیش از حد موضوع نزد عموم مردم، دولت هیچ نیاز به تبلیغ و تبیین نقش اقتصاد مقاومتی در تعمیق و تداوم عزتمندانه انقلاب و سرفرازی ایران اسلامی ندارد و قادر است بدون هیچگونه مقدمه‌چینی، مستقیم به موضوع اصلی که: "اقدام و عمل" است، بپردازد.


گام بعدی
قبل از اجرای طرح‌های جدید تولیدی، دولت باید اقدام به احیای واحدهای تولیدی تعطیل‌ شده کند. در این ارتباط، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه اظهار داشت که تا شش ماهه اول امسال بیش از 5هزار واحد تولیدی تعطیل‌شده با اعطای تسهیلات بانکی مجددا فعال خواهند شد.

طبیعی است در مازندران هم واحدهای تولیدی غیرفعال و نیمه فعال به وفور وجود دارند که باید مشمول کمک‌های دولت شوند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار چند روز قبل از فعال‌شدن قرارگاه اقتصاد مقاومتی در مازندران خبر داد.

یونسی با تاکید بر اینکه تشکیل قرارگاه اقتصاد مقاومتی در اولویت کار فرمانداری‌های شهرستان‌های استان قرار گیرد، افزود: تشکیل کمیته بهره‌وری در تمام حوزه های مدیریتی، تنطیم و ارائه برنامه های مدون جهت توسعه و شکوفایی روستاها، مبارزه با فساد و قاچاق جزو مواردی است که به صورت جدی باید در این قرارگاه به آن پرداخته شود.

انتظار می‌رود بدور از شعارگرایی و ردیف‌کردن عبارات زیبا و دلربا، به خروجی این قرارگاه، که احیای واقعی تولید و شکوفایی اقتصاد پایدار در مازندران است، اهتمام شود.


پیش‌اقدام هر گام
قطعاً هرگامی که باید به هر تشخیصی برداشته شود، نیازمند پیش‌اقدامی است که برای تضمین موفقیت باید مبادرت به انجام آن ورزید.

واحدهای تولیدی در مازندران سال‌هاست نیاز به حمایت‌های تسهیلاتی دارند. به اعتراض مکرر آقای استاندار، بانک‌ها در مازندران نقش اندکی در توسعه مازندران دارند و باید در سال‌جاری، بانک‌ها به جبران مافات در حمایت جدی از واحدهای تعطیل‌شده و در حال رکود بپردازند.

از پیش‌نیاز دیگر امسال در مازندران، به پای کارآمدن دستگاه‌ها و نهادهای دولتی در حمایت همه جانبه از ارکان اقتصاد مقاومتی است. واقعاً نوع نگاه دستگاه‌ها به فعالان اقتصادی مخصوصاً از نوع مردمی آن باید تغییر کند و به حمایت صددرصدی تبدیل شود. باید به سراغ تولیدکنندگان رفت، نه اینکه منتظر مراجعه آنها ماند.

در این شرائط و در همه مقاطع، تولید حرکتی مقدس و در راستای عزتمندی ملی است و همواره باید فعالان این حوزه را تکریم کرد و عزیز شمرد.


سخنی با آقای استاندار
این نکات از باب تذکار و یادآوری است که قرآن آن را موجب نفع و فایده برای مومنان می‌داند.

زمان به سرعت حیرت‌آوری در حال سپری‌شدن است و همواره حسرت از دست رفتن فرصت‌ها را عاید انسان‌ها می‌کند. یک‌ماه از نامگذاری سال گذشت و در چشم برهم‌زدنی، یازده ماه دیگر هم خواهد گذشت. برنامه‌ها اگر در گام‌های زمانی با قاطعیت و پیگیرانه بمورد اجراء گذارده نشوند، فاصله از موفقیت را بیشتر و به ناکامی نزدیک‌تر می‌کنند.

مازندران با ظرفیت‌ها و فرصت‌های خود، باید موفق‌ترین استان کشور در تحقق اهداف نامگذاری امسال باشد. هر تلاش و کوششی در این راستا، اطاعت از نائب امام زمان(عج‌الله) و قرین عنایت خداوند و جلب قلوب مردم خواهد بود.

پس تا دیر نشده، زمان را دریابید که واقعاً خیلی زود، دیر می‌شود. یاعلی مدد.

 

نویسنده : محمدعباسپور
دیدگاه شما در مورد : رژه عبارات، مرخصی اقدامات

رژه عبارات، مرخصی اقدامات

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS