امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 03:45:11
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 28641

تاریخ انتشار : 25/01/1395 - 23:11

مدیر جهاد كشاورزي شهرستان جويبار خبر داد:

انجام اولين كشت مكانيزه برنج در جويبار با حضور ژاپنی ها

سلیمان حاتم نژاد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار با اشاره به انجام اولین کشت مکانیزه برنج در شهرستان جویبار گفت: اولین کشت مکانیزه نشاء برنج این شهرستان با حضور کارکنان بخش کشاورزی کشور ژاپن، جهاد کشاورزی، شرکت‌های بانک نشا و جمعی از کشاورزان منطقه در سطح یک هکتار از آیش روستای چهارطاق بن جویبار انجام شد.

انجام اولين كشت مكانيزه برنج در جويبار با حضور ژاپنی ها

به گزارش خبرنگار جویباران، سلیمان حاتم نژاد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار با اشاره به انجام اولین کشت مکانیزه برنج در شهرستان جویبار گفت: اولین کشت مکانیزه نشاء برنج این شهرستان با حضور کارکنان بخش کشاورزی کشور ژاپن، جهاد کشاورزی، شرکت‌های بانک نشا و جمعی از کشاورزان منطقه در سطح یک هکتار از آیش روستای چهارطاق بن جویبار انجام شد.

حاتم نژاد بابیان اینکه کشت مکانیزه باهدف کاهش هزینه تولید و سختی کار کشاورزان و درنهایت افزایش اقتصاد بهره‌بردار صورت می‌گیرد ادامه داد: این مدیریت در جهت حمایت از فعالان بخش کشاورزی این شهرستان به‌ویژه در امر مکانیزاسیون نسبت به جذب 290 درصدی اعتبارات مکانیزاسیون اقدام و مبلغ 8 هزار میلیون ریال تسهیلات برای خرید 19 دستگاه نشاکار برنج به بانک عامل ابلاغ شد.

وی با اشاره به شروع کشت و کار زراعت برنج گفت: تاکنون در بیش از 87 درصد از شالیزارهای این شهرستان عملیات شخم و شیار و 97 درصد خزانه گیری و بذرپاشی انجام شد.

حاتم نژاد تصریح کرد: در جهت افزایش محصول، بذور گواهی‌شده ارقام پر محصول شامل شیرودی، ندا و فجر به میزان 38 هزار و 600 کیلوگرم توزیع شد.

 وی گفت: در راستای حمایت از بهره‌برداران و جلوگیری از خسارت احتمالی و ضرر و زیان 704 هکتار از شالیزارهای این شهرستان، بیمه عمومی صورت گرفته و 26 نمونه خاک جهت مصرف بهینه کود و تغذیه مناسب در شالیزارها با یارانه دولت به آزمایشگاه ارسال‌شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جویبار در پایان درباره تغذیه گیاهی و عناصر غذایی موردنیاز این گیاه افزود: کود ازت مهم‌ترین ماده غذایی در زراعت برنج است و برای داشتن نشاهای قوی و پنجه‌زنی در خزانه و زمین اصلی در صورت شرایط مساعد دمایی نیاز به یک مرحله کود سرک در خزانه قبل از نشا هست که این امر با نظارت و هماهنگی کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی و همکاری کشاورزان صورت می‌گیرد.

 

دیدگاه شما در مورد : انجام اولين كشت مكانيزه برنج در جويبار با حضور ژاپنی ها

انجام اولين كشت مكانيزه برنج در جويبار با حضور ژاپنی ها

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS