امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 00:08:36
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 28577

تاریخ انتشار : 23/01/1395 - 16:49

رضا یزدانی از نحوه مصدومیتش می گوید/ كميسيون پزشكي يزداني را از حضور مسابقات انتخابي تيم ملي كشتي منع كرد

براساس نظر كميسيون ويژه پزشكي «رضا يزداني» به دليل مصدوميت نمي توانند در مرحله نهايي انتخابي تيم هاي ملي كشتي آزاد و فرنگي شركت كنند.

رضا یزدانی از نحوه مصدومیتش می گوید/ كميسيون پزشكي يزداني را از حضور مسابقات انتخابي تيم ملي كشتي منع كرد

به گزارشجویباران، فدراسيون پزشكي ورزشي، در نامه اي به فدراسيون كشتي، نتيجه بررسي هاي كميسيون ويژه پزشكي مربوط به مصدوميت رضا يزداني و قاسم رضايي را اعلام كرد.


فدراسيون پزشكي ورزشي در اين نامه درخصوص رضا يزداني اعلام كرد: با توجه به ارزيابي هاي كلينيكي و پاراكلينيكي شامل MRI ، پارگي نسبي تاندون آشيل مشهود بوده و با توجه به زمان باقي مانده تا المپيك ريو، توصيه مي شود در اولين فرصت فيزيوتراپي شروع شده و ورزشكار تحت پايش پزشكي دقيق قرار گيرد.


سخنگوي فدراسيون كشتي نيز گفت: با توجه به اعلام نظر كميسيون ويژه پزشكي كه زير نظر فدراسيون پزشكي ورزشي تشكيل شد و بنا به فرآيند انتخاب تيم هاي ملي مرجع تصميم گيري در اين زمينه مي باشد، اين دو كشتي گير نمي توانند در انتخابي تيم ملي شركت نمايند.
«
عليرضا رضايي» تصريح كرد: طبق نظر اين كميسيون يزداني با توجه به شدت آسيب ديدگي بايد هر چه زودتر كار فيزيوتراپي خود را آغاز نمايد و رضايي نيز با توجه به بررسي پزشكي نياز به ده روز استراحت دارد
دارنده مدال برنز جهان خاطر نشان كرد: با توجه به اين موضوع جلسه شوراي فني تيم هاي ملي كشتي آزاد و فرنگي پس از مسابقات انتخابي تيم هاي ملي تشكيل تا در مورد شرايط مسابقات انتخابي در وزن هاي 97 كيلوگرم كشتي آزاد و 98 كيلوگرم كشتي فرنگي تصميم گيري شود.

رضا یزدانی از نحوه مصدوم شدنش می گوید؟

محمود اسماعیل پور مربی رضا یزدانی که در لحظه مصدومیت این قهرمان،ناظر تمرین او بود اظهار داشت: رضا برای ادامه تمرینات خود مدتی از تهران به سالنی در شهرستان جویبار آمده بود و با توجه به خواست خودش، نرمش و تمرینات ایستگاهی را در دستور کار قرار داد.

وی تصریح کرد: یزدانی در اواسط تمرینات ایستگاهی به یکباره فریاد زد و با ناراحتی و درد شدید از ناحیه مچ و ماهیچه پشت پای راست خود بر زمین افتاد. من در کنار او ناظر تمریناتش بودم و به محض این اتفاق به تنها چیزی که فکر می کردم، احتمال تشدید مصدومیت قدیمی و کهنه او بود که اتفاقا سال گذشته نیز مانع حضورش در رقابتهای جهانی لاس وگاس شد.

مربی سازنده کشتی کشورمان افزود: متاسفانه حدس من درست بود و پای رضا دقیقا از همان قسمتی مصدوم شد که سال گذشته نیز شانس حضور در رقابتهای جهانی را از او گرفت. البته بلافاصله وی را به بیمارستان منتقل کرده و توسط پزشکان مورد معاینه قرار دادیم که طبق نظر اولیه پزشک، وی حداقل به یک تا دو ماه اقدامات درمانی نیاز دارد.

رضا یزدانی درباره تایید مصدومیتش توسط کمیسیون پزشکی فدراسیون کشتی ، اظها‌ر کرد: متاسفانه در حالی که در جویبار خود را آماده حضور در مرحله نهایی انتخابی تیم ‌ملی می‌کردم هنگام تمرینات وقتی که پرش انجام دادم، پایم در برخورد با زمین در کنار تشک شدیدا پیچید و باعث شد آشیل پای سمت راستم پاره شود، به حدی که درد بسیار شدیدی داشتم و حتی توان بلند شدن از روی تشک را نداشتم.

وی افزود: اعضای این کمیسیون تاکید کردند باید مراحل درمان خود را به دقت و زیر نظر آنها پیگیری کنم تا هر‌ چه‌ سریع‌تر به بهبودی برسم. قرار شد آنها طی یکی، دو روز آینده برنامه درمانی را به من اعلام کنند. باید فعلا فیزیوتراپی کنم تا ان‌شا‌ء‌الله بتوانم بار دیگر پر قدرت به کشتی باز گردم.

منبع : مهر- ایسنا
دیدگاه شما در مورد : رضا یزدانی از نحوه مصدومیتش می گوید/ كميسيون پزشكي يزداني را از حضور مسابقات انتخابي تيم ملي كشتي منع كرد

رضا یزدانی از نحوه مصدومیتش می گوید/ كميسيون پزشكي يزداني را از حضور مسابقات انتخابي تيم ملي كشتي منع كرد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS