امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 21:03:43
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 28575

تاریخ انتشار : 22/01/1395 - 19:00

مسئول دبیرخانه ستاد احیاء امربه معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار :

اجرای بسیاری از قوانین الهی بر امر به معروف و نهی از منکر متکی است

قربان متولی مسئول دبیرخانه ستاد احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار عنوان کرد: هم‌دلی و تلاش اعضای ستاد احیاء شهرستان در اجرای مناسب مصوبات منجر به این شده که شهرستان جویبار در سال گذشته رتبه دوم را در استان مازندران کسب کند.

اجرای بسیاری از قوانین الهی بر امر به معروف و نهی از منکر متکی است

قربان متولی مسئول دبیرخانه ستاد احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار در حاشیه اولین جلسه ستاد احیاء شهرستان به خبرنگار  جویباران گفت: اصل امربه‌معروف و نهی از منکر در تمام ادیان ابراهیمی مطرح و وظیفه تمامی پیامبران، رسولان، ائمه علیهم‌السلام و مؤمنان می‌باشد، بنابراین این مسئله، هم یک وظیفه شرعی و فقهی است و هم ملاک و معیار و درواقع علتِ فرستادنِ رسولان الهی است.

متولی تأکید کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر دو فریضه مقدس است که امت اسلام برای رسیدن به سعادت باید به‌عنوان یک تکلیف دینی و شرعی به آن عمل کند.

وی شهرستان جویبار را پیشرو در اجرای فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر دانست و عنوان کرد: هم‌دلی و تلاش اعضای ستاد احیاء شهرستان در اجرای مناسب مصوبات منجر به این شده که شهرستان جویبار در سال گذشته رتبه دوم را در استان مازندران کسب کند.

مسئول دبیرخانه ستاد احیاء امربه‌معروف و نهی از منکر به برنامه‌های اجرایی ستادامربه معروف و نهی از منکر شهرستان در سال جدید اشاره کرد و گفت: برگزاری جلسات شورای هماهنگی ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر شهرستان، برگزاری مراسم نکوداشت و تجلیل از فعالان عرصه امربه‌معروف و نهی از منکر، برگزاری همایش امربه‌معروف و نهی از منکر در مقابله با جنگ نرم، تشکیل شورای امربه‌معروف و نهی از منکر در ادارات و مراکز آموزشی و درمانی، برگزاری مانور امربه‌معروف و نهی از منکر (در ماه مبارک رمضان، محرم و ایام تابستان)، برگزاری همایش نقش هنر و رسانه در توسعه امربه‌معروف و نهی از منکر، برگزاری کرسی‌های علمی و پژوهشی در مراکز آموزشی و دانشگاهی و... ازجمله برنامه‌ای اجرایی ستادامربه معروف و نهی از منکر شهرستان جویبار  در سال جاری می‌باشد.

 متولی در پایان گفت: همواره باید این نکته را جدی بگیریم که اجرای خیلی از قوانین الهی بر امربه‌معروف و نهی از منکر متکی است و اگر این واجب ترک شود، فرایض دیگر نیز اجرانشده و فسادهای زیادی ایجاد می‌شود.

دیدگاه شما در مورد : اجرای بسیاری از قوانین الهی بر امر به معروف و نهی از منکر متکی است

اجرای بسیاری از قوانین الهی بر امر به معروف و نهی از منکر متکی است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS