امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 13:43:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 28508

تاریخ انتشار : 19/01/1395 - 09:01

افشای استفاده رژیم صهیونیستی از پهباد در ترور

با آنکه رژیم صهیونیستی تا کنون به کارگیری هواپیماهای بدون سرنشین جنگی را برای ترور فلسطینیان تکذیب می کرد اما برای نخستین بار سندی رسمی و غیر سری منتشر شد که این امر را تصریح می کند.

به گزارشجویباران،روز چهارشنبه برای نخستین بار سندی غیر محرمانه منتشر شد که در آن تصریح شده است رژیم صهیونیستی از برنامه «زیک» که همان سامانه هواپیماهای بدون سرنشین است برای عملیات ترور استفاده کرده است.
 

افشای استفاده رژیم صهیونیستی از پهباد در ترور

رژیم صهیونیستی از طریق یک پایگاه اطلاع رسانی الکترونیکی در گزارشی جزئیات حملات سال 2014 به نوار غزه را تشریح کرده است. در این گزارش که با عنوان «شناخت آزادانه سال 2014» منتشر شده است مهمترین عملیات هایی که در جریان جنگ 51 روزه انجام شده ذکر شده‌اند. در این گزارش آمده است که 5226 هدف مورد اصابت قرار گرفته اند و 32 تونل در حملات مورد تهاجم قرار گرفته اند که 14 تونل از این تعداد داخل سرزمین های اشغالی بوده اند.

در این گزارش به مجموعه ای از عملیات ها اشاره شده که هواپیماهای اسرائیلی آن را انجام داده اند به طور خاص عملیاتی که روز 7/8/2014 توسط یک هواپیمای بدون سرنشین به نام «جکی» انجام و یک گروه 4 نفره از مبارزان فلسطینی را در کنار ساحل «زکیم» هدف قرار داده است. این سند اشاره می کند که «جکی» عملیات دیگری را انجام داده که طی آن یک گروه 13 نفره از مبارزان فلسطینی را که از طریق تونل قصد حمله به نیروهای اسرائیلی را داشته اند هدف قرار داده است.

تاکنون معمول نبوده که ارتش رژیم صهیونیستی جزئیات مأموریت های آفندی را که هواپیمای بدون سرنشین انجام داده اند فاش کند. اطلاعات اخیر در اثر نفوذ در دستگاه اطلاعاتی آمریکا و انگلستان منتشر شده‌اند.

در جریان تجاوز 51 روزه نفوذ غواصان گردان‌های قسام به ساحل زکیم و حمله به پایگاه زکیم ارتش اسرائیل که فیلم آن نیز توسط گردان های قسام منتشر شد در داخل سرزمین های اشغالی جوی از رعب و وحشت به وجود آمد از آن زمان تا کنون ارتش رژیم صهیونیستی درتلاش است این عملیات را کمرنگ سازد.

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : افشای استفاده رژیم صهیونیستی از پهباد در ترور

افشای استفاده رژیم صهیونیستی از پهباد در ترور

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS