امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 16:03:11
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 28472

تاریخ انتشار : 17/01/1395 - 09:19

نامه رئیس‌جمهور الجزایر خطاب به سلمان درباره حزب الله لبنان

رئیس جمهوری الجزایر درنامه ای به سلمان بن عبدالعزیر آل سعود پادشاه عربستان سعودی تاکید کرد که مواضع الجزایر درقبال برخی مسایل جهان عرب، ازاعتقاد تاریخی کشورش مبنی برعدم مداخله درامور داخلی دیگر کشورها نشات می گیرد.

نامه رئیس‌جمهور الجزایر خطاب به سلمان درباره حزب الله لبنان

به گزارشجویباران، عبدالعزیز بوتفلیقه درنامه ای که روزدوشنبه توسط «الطیب بلعیز» مشاور ویژه وی به سلمان بن عبدالعزیر تحویل شد، گفت که این موضوع ربطی به مناسبات دوجانبه الجزایر با کشورهای عربی ندارد.

مشاور ویژه بوتفلیه پس از دیدار با پادشاه عربستان سعودی وتسلیم نامه رئیس جمهوری الجزایر با اشاره به مواضع کشورش درخصوص بحران یمن وسوریه و مخالفت این کشور با تروریست خواندن حزب الله لبنان ازسوی اتحادیه عرب گفت: وی در سفر به ریاض حامل نامه ای از سوی بوتفلیقه برای پادشاه سعودی بوده است.

وی خاطرنشان کرد که برخی به اشتباه می پندارند که مواضع الجزایر درباره شماری از بحران های عربی ومنطقه ای با برخی شرکای عرب خود مغایرت دارد، درحالیکه این مواضع دراصل به میراث تاریخی الجزایر وآغاز انقلاب آزادیبخش مبنی برعدم مداخله درامو داخلی دیگر کشورها برمی گردد.

رئیس جمهوری الجزایر درپیام خود همچنین تاکید کرده که مواضع الجزایر مبتنی برقانون اساسی است که خروج نیروهای مسلح را از مرزهای کشور ممنوع کرده است.

این اظهارات به مخالفت الجزایر با پیوستن به ائتلاف عربی تجاوزعلیه یمن و رد پیشنهاد اتحادیه عرب برای تشکیل یک نیروی نظامی عربی اشاره دارد.

رئیس جمهوری الجزیر درعین حال گفته است که این موضوع، مانعی برای کشورش در خصوص ارایه کمک های جدی به سایر عرصه ها نیست.

مشاور ویژه رئیس جمهوری الجزایر همچنین اززبان بوتفلیقه گفته است که الجزایر به عدم مداخله درامور داخلی کشورها وملت ها پایبند بوده وهمواره راه حل های سیاسی مسالمت آمیز را ترجیح می دهد وهمچنان خشونت را رد می کند، زیرا معتقد است که خشونت چیزی جزخشونت به وجود نمی آورد.

رئیس جمهوری الجزیرهمچنین خاطرنشان کرد که کشورش همواره ازحل مشکلات در چارچوب نهادهای بین المللی وسازمان ملل حمایت می کند.

وی افزود: هرچند برخی به اشتباه می پندارند که الجزایر دربرخی مواضع با کشورهای دوست اختلاف دارد، اما این موضوع هرگزبه این معنا نیست که این اختلاف ماهیت روابط دوجانبه را خدشه دار می سازد.

 

 

منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : نامه رئیس‌جمهور الجزایر خطاب به سلمان درباره حزب الله لبنان

نامه رئیس‌جمهور الجزایر خطاب به سلمان درباره حزب الله لبنان

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS