امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 10:56:12
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 28426

تاریخ انتشار : 15/01/1395 - 08:00

تلنگر//

شهیدی که عید امسال جایش در شهرستان جویبار خالی بود

ورودی هر شهر به‌عنوان شناسنامه آن شهر موردتوجه و دقت مسافران و رهگذران است. اهمیت ورودی‌های شهر آن‌قدر مهم است که هر ورودی با نماد و ویژگی‌های خاص خود می‌تواند ایجاد حس تعلق و هویت در میان ساکنان و تازه‌واردان به شهر را ایجاد کند.

شهیدی که عید امسال جایش در شهرستان جویبار خالی بود

به گزارش جویباران، ورودی هر شهر به‌عنوان شناسنامه آن شهر موردتوجه و دقت مسافران و رهگذران است. اهمیت ورودی‌های شهر آن‌قدر مهم است که هر ورودی با نماد و ویژگی‌های خاص خود می‌تواند ایجاد حس تعلق و هویت در میان ساکنان و تازه‌واردان به شهر را ایجاد کند.

در بیشتر ورودی‌های هر شهر که وارد می‌شویم وجود تابلوهایی مربوط به شهدا که به‌نوعی شناسنامه فرهنگی و معنوی هر شهر و شهرستان به شمار می‌رود زیبایی خاصی را نمایان می‌کند. شهرستان جویبار افتخار میزبانی 303 شهید دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و همچنین شهید مدافع حرم را دارا می‌باشد، ولی تابلو ورودی شهر این موضوع را نشان نمی‌دهد انگار درگذشته خود باقی‌مانده است.

شهید عباسعلی علیزاده آخرین شهید شهرستان و اولین شهید مدافع حرم اهل‌بیت (ع) جویبار است که اوایل دی‌ماه سال گذشته به درجه رفیع شهادت نائل گردید که باگذشت بیش از 3 ماه از شهادت وی اما هنوز تابلو ورودی شهر به نام 302 شهید مزین شده، درصورتی‌که با شهادت شهید علیزاده تعداد شهدای شهرستان به 303 تن رسیده‌اند.

از سوی دیگر شهرستانی که افتخار میزبانی شهید مدافع حرم را داراست باید به‌نوعی در این ایام که‌موجی از مسافران از این شهر عبور می کنند یا سکنا می‌گزینند حضور تصاویر و تمثال چنین شهیدی خودنمایی می‌کرد؛ که متأسفانه در عید 95 شهرستان جویبار شاهد چنین امری نبودیم و جای چنین اقدام مهم فرهنگی خالی بود. درنهایت این‌که اگر حضور چنین شهیدی در شهرستان در این ایام آن‌طور که شایسته اوست نشان داده نشده لااقل باید تابلوی ورودی شهر در قسمتی که آمار شهدای شهرستان در آن قیدشده بود، در این مدت طولانی اصلاح می‌شد! که متأسفانه چنین نشد. امیدواریم تلنگری باشد به مسئولین شهر که هرروز از این مسیر عبور می‌کنند ولی اقدامی نمی‌کنند!

 

دیدگاه شما در مورد : شهیدی که عید امسال جایش در شهرستان جویبار خالی بود

شهیدی که عید امسال جایش در شهرستان جویبار خالی بود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS