امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 16:19:45
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 28192

تاریخ انتشار : 15/12/1394 - 08:15

نایب رئیس پارلمان عراق خطاب به دولت‌های عرب:

شخصیت های برجسته و احزاب سیاسی عراق، اقدام دولت های خلیجی و وزرای کشور عرب را در تلاش برای گنجاندن نام حزب الله در فهرست گروه های تروریستی محکوم کردند؛ شیخ حمودی آن را خدمت مجانی به اسرائیل دانست و عمل اسلامی عراق اعلام کرد که مدارک زیادی از حمایت این کشورها از گروه های تروریستی در عراق وجود دارد.

نایب رئیس پارلمان عراق خطاب به دولت‌های عرب:

به گزارش جویباران، شیخ همام حمودی نایب رئیس پارلمان عراق در بیانیه ای این اقدام وزرای عرب و دولت های حوزه خلیج فارس را خدمت مفت به رژیم صهیونیستی توصیف کرد و آن را تأسف بار خواند.

وی، این تحرکات را خدمت به تل آویو و خطرناک دانست و تأکید کرد که این اقدام، تبعات و عواقب جدی بر امنیت ملی اعراب خواهد داشت.

حمودی، حزب الله را در شرایط حاضر یکی از قوی ترین قطب های تعیین کننده در منطقه توصیف و از همه طرف ها دعوت کرد که در کنار حزب الله و مقاومت بایستند.

وی، اقدام محمد سالم الغبان وزیر کشور عراق را که بیانیه وزرای کشور عرب در تونس را رد کرده و از این نشست خارج شده، مورد ستایش قرار داد.

در همین زمینه، حسن جاسم الاسدی معاون دبیرکل سازمان عمل اسلامی عراق در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، تأکید کرد که تصمیم دولت های خلیج فارس و وزرای کشور عرب برای گنجاندن نام حزب الله در فهرست گروه های تروریستی، فاقد ارزش و وجاهت است؛ چرا که خود این دولت ها بزرگترین حامیان گروه های تروریستی در منطقه هستند.

وی گفت: نیروهای الحشد الشعبی در جریان عملیات علیه داعش در نقاط مختلف عراق، به مدارک و اسنادی دست یافته اند که به طور واضح نشان می دهد این دولت ها عملاً از داعش حمایت می کنند.

الاسدی، برپایی کنفرانس ها و نشست ها در این کشورها را که رنگ و بوی طایفه ای دارند، یادآور شد و افزود: آنها همواره در تلاش بوده اند که فتنه مذهبی و فرقه ای را در عراق شعله ور سازند و ما مدارک زیادی دراین خصوص در اختیار داریم.

این شخصیت سیاسی عراقی، همچنین تأکید کرد که حزب الله لبنان و تمامی نیروهای مقاومت در عراق و سوریه، یک جبهه واحد در برابر تروریسم بین المللی تشکیل داده اند و از اسلام و حقوق بشر دفاع می کنند.

در همین حال، مجلس اعلای اسلامی عراق نیز با صدور بیانیه ای در روز جمعه، این اقدام دولت های عرب منطقه را محکوم و تأکید کرد که این تحرکات به فضای همزیستی مسالمت آمیز در منطقه آسیب می زند.

در بیانیه مجلس اعلا، این اقدام دولت های عرب، ناگهانی و در عین حال عجیب توصیف شده و در ادامه آن آمده است: تلاش و فداکاری حزب الله و مقاومت این گروه در برابر ظلم و بی عدالتی و نقش ملی آن در دفاع از لبنان قابل انکار نیست.

این گروه قدرتمند در عرصه سیاسی عراق، مواضع و عملکرد حزب الله را در برابر رژیم اشغالگر قدس غرور آفرین و افتخارآمیز دانسته و تأکید کرده که حزب الله سرمایه ملت های منطقه است که همواره در تقویت امنیت و صلح و پیشرفت گام برداشته است.

ابومهدی المهندس جانشین فرماندهی نیروهای داوطلب مردمی (الحشدالشعبی) نیز روز پنجشنبه در منطقه عملیاتی جزیره در مرکز فرماندهی عملیات الحشدالشعبی در صلاح الدین، این اقدام دولت های عرب منطقه را محکوم کرد و آن را قابل تقبیح دانست.

دولت های عرب منطقه پیش از این الحشدالشعبی، نیروهای مردمی عراق را نیز مورد حملات و هجمه های تبلیغاتی خود قرار داده اند؛ به طوری که نخستین بار ثامر السبهان سفیر سعودی در بغداد و بار دوم وزیر خارجه امارات علیه این گروه مردمی که نقش بزرگی در جنگ علیه داعش در عراق داشته است، با لحن اهانت آمیز برخورد کرده اند.

این موضوع باعث شد که حیدر العبادی نخست وزیر و نیز وزارت خارجه عراق به این حملات به نیروهای مردمی واکنش نشان داده و هر بار سفرای این دو کشور را به وزارت خارجه فرا بخوانند.

واکنش رسانه های عراقی نیز به این ماجرا قابل توجه است؛ به طوری که ظرف دو روز گذشته، دولت های عرب منطقه بشدت از سوی این رسانه ها مورد سؤال قرار گرفته اند.

پیش بینی می شود که موج محکومیت این اقدام وزرای کشور عرب در روزهای آینده نیز ادامه یابد؛ بویژه آنکه این کشورها نیروهای الحشدالشعبی را نیز همزمان هدف تبلیغات مسموم خود قرار داده اند. 

 

منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : نایب رئیس پارلمان عراق خطاب به دولت‌های عرب:

نایب رئیس پارلمان عراق خطاب به دولت‌های عرب:

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS