امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 08:30:12
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 28117

تاریخ انتشار : 09/12/1394 - 08:50

تعویض مفصل زانو با موفقیت 80 درصدی در کشور انجام می‌شود

دبیر انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران با بیان اینکه تعویض مفصل زانو با موفقیت 80 درصدی در کشور انجام می شود، عنوان کرد: تعویض مفصل زانو به هر دو روش کلی یا قطعه‌ای در کشور انجام می‌شود.

تعویض مفصل زانو با موفقیت 80 درصدی در کشور انجام می‌شود

به گزارش جویباران، سهیل مهدی پور در آستانه برگزاری چهارمین همایش بین المللی انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران با بیان اینکه جراحی مفصل زانو یکی از مباحث مهم و مورد بحث در این کنگره است، گفت: تعویض مفصل زانو برای افرادی که دچار آرتروز مفصل زانو یا ساییدگی شدید مفصل زانو شده اند که با درمان های رایج از قبیل فیزیوتراپی، دارو و تغییر روش های زندگی بهبود نیافته اند، انجام می شود.
این جراح ارتوپد، افزود: تعویض مفصل زانو به صورت کلی یا قطعه ای انجام می شود بدین معنا که ممکن است تمام قسمت زانو یا تنها قسمت هایی از زانو تعویض می شود که روش دوم بیشتر در جوانان انجام می شود و یکی از مهم ترین مباحثی است که در این کنگره مطرح و به پزشکان آموزش داده می شود.
وی با بیان اینکه جراحی تعویض مفصل زانو با موفقیت 80 درصدی در کشور انجام می شود، اظهار کرد: تمام تجهیزات جراحی و امکانات در اختیار پزشکان ایرانی قرار دارد و پزشکان نیز نسبت به آخرین دستاوردها و نتایج تحقیقات آگاهی لازم را دارند به گونه ای که کیفیت جراحی هایی که در کشور انجام می شود در حد جراحی های خارج از کشور است.
دبیر انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران، با بیان اینکه انتخاب بیمار در نتیجه حاصل از جراحی تاثیر بسزایی دارد، اظهار کرد: بیمار باید به درستی انتخاب شود و سپس باید بیمار به خوبی توجیه شود که قرار است چه نوع جراحی را انجام دهد تا انتظار مناسبی از نتیجه جراحی داشته باشد برای مثال بیمار باید توجیه باشد که بعد از جراحی تنها می تواند کارهای روزانه را انجام دهد و نمی تواند به تمرینات ورزشی خود را ادامه دهد.
مهدی پور عفونت را یکی از عوارض جراحی تعویض مفصل زانو دانست و خاطرنشان کرد: عفونت یک عارضه ناخوشایند هر جراحی است که با پیشرفت های صورت گرفته درصد زیادی از عفونت ها قابل پیشگیری و درمان است.
وی افزود: تشکیل لخته وریدهای عمقی پا یکی دیگر از عوارض این نوع جراحی است که خوشبختانه با دارو قابل پیشگیری است اما گاهی ممکن است موجب آمبولی ریه شود.
دبیر انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران در پایان خاطرنشان کرد.تا آنجا که انجمن زانو مطلع میباشد هیچ گونه مفصل زانوی چینی در کشور وجود ندارد.
چهارمین کنگره بین المللی دو سالانه جراحی های زانو و آسیب های ورزشی در سالن همایش های برج میلاد از مورخ 28 تا 31 اردیبهشت ماه سال 1395 برگزار می شود.

 

منبع : میزان
دیدگاه شما در مورد : تعویض مفصل زانو با موفقیت 80 درصدی در کشور انجام می‌شود

تعویض مفصل زانو با موفقیت 80 درصدی در کشور انجام می‌شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS