امروز دوشنبه 02 بهمن 1396
ساعت 03:49:08
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 28112

تاریخ انتشار : 09/12/1394 - 08:14

بازگشایی مسیر دریایی به بنادر اروپایی پس از ۷ سال

مدیرعامل کشتیرانی از بازگشایی مسیر دریایی به بنادر اروپایی پس از ۷سال خبر داد و با اعلام "مذاکره با کشتی‌سازان اروپایی، چینی، کره‌ای و شیپ‌یاردهای داخلی برای خرید کشتی،گفت:‌اولین کشتی‌ ایرانی با محموله محصولات پتروشیمی به سمت هامبورگ آلمان حرکت کرد.

بازگشایی مسیر دریایی به بنادر اروپایی پس از ۷ سال

به گزارش جویباران، 

محمد سعیدی در حاشیه سمینار هیئت تجاری سنگاپوری با کشتیرانی با یادآوری این‌که در دوران تحریم کشورهای غربی عملا ورود کشتی‌های کشتیرانی به بنادر اروپایی را مسدود کردند، اظهار کرد:‌ با اجرای برجام تحریم‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برداشته و مقدمات برای ازسرگیری تردد کشتی‌های ایرانی به بنادر اروپایی ایجاد شد.

وی با اشاره به ایجاد شرکت مشترک کشتیرانی در آلمان و ایتالیا برای پوشش بنادر شمالی و جنوبی اروپا از اعزام اولین کشتی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران به سمت اروپا خبر داد و افزود:‌ این کشتی طی روزهای آینده به بنادر هامبورگ آلمان و آنتورپ بلژیک می‌رسد و محصولات پتروشیمی را حمل می‌کند که در حال حاضر مورد نیاز شدید شرکت‌ها و کارخانه‌های اروپایی است.

وی با بیان این‌که پس از 7 سال کستی‌های ایرانی به سمت بنادر اروپایی حرکت کردند، تاکید کرد: از سوی دیگر در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد خط کشتیرانی از بنادر خلیج‌فارس و اسیای شرقی به سمت بنادر آمریکای لاتین هستیم.

مدیرعامل کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تردد کشتی‌های ایرانی به آمریکای مرکزی و شمال قاره آمریکا (کانادا) از فراهم شدن مقدمات ایجاد خط کشترانی به سمت آمریکا طی ماه‌های آینده خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود با رفع تحریم‌های ایران توسط کانادا، تجهیزات نفتی برای بخش آفشور ایران توسط کشتی‌های ایرانی حمل می‌شود.

سعیدی بیان کرد:‌ هم‌اکنون 160 کشتی با ظرفیت 5 میلیون DWT در ناوگان کشتیرانی داریم که بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به‌دنبال توسعه آن هستیم.

وی از مذاکره با سازندگان داخلی و خارجی در این راستا خبر داد و افزود: هر هفته با 2 تا 3 هیئت خارجی از شیپ‌یاردهای مختلف دنیا مذاکره می‌کنیم و علاوه بر این رویکرد حمایت تولید داخل را نیز با هدف فعال‌سازی صنایع کشتی‌سازی در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی با بیان این‌که با کشتی‌سازانی اروپایی، چینی و کره‌ای در حال مذاکره هستیم در پاسخ به پرسش دیگر تسنیم مبنی بر این‌که سفارشات کشتیرانی به شرکت ایزوایکو در چه مرحله‌ای قرار دارد، گفت: سفارش کشتیرانی یکی از موضوعاتی که با ایزوایکو دنبال می‌کنیم، سفارشاتی را به این شرکت داده‌ایم که در حال آماده سازی آنها هستیم.

وی با اشاره به این‌که هنوز تست‌های نهایی آخرین کشتی ما انجام نشده و در انتظار انجام این تست هستیم، افزود: پس از این مرحله موسسه رده‌بندی ایرانیان باید استانداردهای این کشتی را تایید کند.

مدیرعامل کشتیرانی با تاکید بر این‌که منتظریم ایزوایکو طی هفته های اخیر این کار را انجام دهد، بیان کرد: این کار باید طی ماه‌های گذشته انجام می‌شد اما متاسفانه با تاخیر مواجه شده است.

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : بازگشایی مسیر دریایی به بنادر اروپایی پس از ۷ سال

بازگشایی مسیر دریایی به بنادر اروپایی پس از ۷ سال

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS