امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 04:33:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 28081

تاریخ انتشار : 05/12/1394 - 10:30

بانک مرکزی سند کم‌توجهی دولت یازدهم به تولید را منتشر کرد

بانک مرکزی با انتشار سندی نشان داد، سهم صنعت و معدن و مسکن و ساختمان در ده ماهه سال ۹۴ از مجموع تسهیلات بانکی کاهش یافته و در مقابل سهم بازرگانی و خدمات افزایش داشته است.

به گزارش جویباران، بر اساس گزارش جدیدی که دیروز بانک مرکزی منتشر کرد، تسهیلات پرداختی بانک‌ها طی 10 ماهه سال 1394 به بخشهای اقتصادی مبلغ 2984.2 هزار میلیارد ریال می‌باشد که در مقایسه با 10 ماهه سال گذشته مبلغ 282.1 هزار میلیارد ریال (معادل 10.4 درصد) افزایش داشته است.

افزایش 10 درصدی مجموع تسهیلات پرداختی بانک ها در ده ماهه امسال در حالی است که تسهیلات پرداختی به بخش بازرگانی 15.5 درصد و خدمات بیش از 14.1 درصد افزایش داشته است، ولی تسهیلات پرداختی بانک‌ها به بخش صنعت و معدن تنها 2.3 درصد افزایش داشته و تسهیلات بانک ها به مسکن و ساختمان نیز 2 درصد کاهش داشته است.

همچنین تسهیلات بانک ها به بخش کشاورزی با رشد 8 هزار میلیارد تومانی، 40 درصد افزیش داشته است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی، شاهد دیگر بر کم توجهی دولت یازدهم به بخش تولید به ویژه در صنعت و معدن و مسکن و ساختمان کاهش سهم این دو بخش از تسهیلات بانک ها در ده ماهه سال جاری است، به گونه ای که سهم صنعت و معدن از تسهیلات بانکی از 31 درصد در سال 93 به 28.7 درصد در سال 94 کاهش داشته و سهم ساختمان و مسکن هم از 12 درصد به 10.7 درصد رسیده است.

این در حالی است که سهه بخش بازرگانی از کل تسهیلات بانک‌ها از 13.2 درصد در سال 93 به 13.8 درصد در سال جاری افزایش داشته و سهم بخش خدمات هم از 36.5 درصد به 37.8 درصد رسیده است.

متاسفانه در خبری که روابط عمومی بانک مرکزی از این گزارش منتشر کرده است، تنها به افزایش 2.3 درصدی تسهیلات بانک‌ها به بخش صنعت و معدن اشاره شده و بقیه جوانب این گزارش که از جدول زیر استخراج شده، به نوعی سانسور شده است که شائبه سیاسی کاری دارد و به مقامات بانک مرکزی که همواره بر صداقت در گفتار تاکید می‌کنند، توصیه می شود، برای انتشار کامل این گونه گزارش ‌ها در روابط عمومی برای جلوگیری از شائبه سیاسی کاری ، موارد را به مدیران روابط عمومی این بانک گوشزد کنند.

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : بانک مرکزی سند کم‌توجهی دولت یازدهم به تولید را منتشر کرد

بانک مرکزی سند کم‌توجهی دولت یازدهم به تولید را منتشر کرد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS