امروز سه شنبه 28 آذر 1396
ساعت 00:01:23
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 27990

تاریخ انتشار : 26/11/1394 - 19:47

واکنش فعالان اصلاح طلب جویباری به سخنان کرباسچی :

لیستی که از جیب کرباسچی خارج شود مورد تأیید ما نیست

دهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی 11 روز دیگر برگزار می‌شود و جریان‌های سیاسی مختلف از مدت‌ها قبل، جلسات و برنامه‌های خود را برای حضور قدرتمند در این رقابت سیاسی طرح‌ریزی کرده اند. در روز گذشته خبری مبنی بر حمایت مالی و معنوی کرباسچی از لیست اصلاح‌طلبان منتشر شد. پس از انتشار این خبر موج عظیمی از واکنش‌ها اعتراض‌آمیز مطرح شد...

لیستی که از جیب کرباسچی خارج شود مورد تأیید ما نیست

به گزارش خبرنگار جویباران، دهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی 11 روز دیگر برگزار می‌شود و جریان‌های سیاسی مختلف از مدت‌ها قبل، جلسات و برنامه‌های خود را برای حضور قدرتمند در این رقابت سیاسی طرح‌ریزی کرده اند. در روز گذشته خبری مبنی بر حمایت مالی و معنوی کرباسچی از لیست اصلاح‌طلبان منتشر شد. پس از انتشار این خبر موج عظیمی از واکنش‌ها اعتراض‌آمیز مطرح شد که می‌توان به واکنش صباح زنگنه مشاور وزیر امور خارجه در دولت اصلاحات اشاره کرد، وی در واکنش به این نوع عقیده ضمن محکوم کردن این طرز تفکر گفت: طبعاً این طرز تفکر درست و قابل‌اعتماد نیست؛ کشور ما باید مبتنی بر مبانی انسانی و اسلامی باریشه‌های فساد مبارزه کند.

وی افزود: اقدامات این شخص درزمانی که شهردار تهران بود، جنبه‌های منفی زیادی داشت و از سوی دیگر، علایق کرباسچی برای تقویت بنیه اقتصادی برخی جریانات سیاسی قابل‌تأمل بود و مسائل این‌چنینی منجر به محاکمه و صدور احکام نسبت به کرباسچی شد.

فاطمه راکعی فعال سیاسی در پاسخ به این سؤال که "با توجه به اینکه یکی از شعارهای اصلاح‌طلبان مبارزه با فساد اقتصادی است، چرا شخصی مثل کرباسچی که سابقه فساد اقتصادی دارد باید در مرکز فعالیت‌های انتخاباتی اصلاح‌طلبان فعالیت کند؟" گفت: من فکر می‌کنم این سؤال باید از آقای عارف پرسیده شود؛ و آقای عارف یا می‌گویند که این موضوع صحیح نیست و یا اینکه باید پاسخ بدهند.

اصلاح‌طلبان معتقدند عارف تنها گزینه برای سر لیستی اصلاح‌طلبان است اما کارگزاران به‌ویژه کرباسچی به خاطر کینه‌های دیرینه نسبت به عارف نظر دیگری را دارد و معتقد است وی نباید سرلیست اصلاح‌طلبان باشد، آقای عارف نیز چندی پیش جواب خود را در این مورد اعلام کرد. (اینجا بخوانید)

ما نیز به سراغ فعالان اصلاح‌طلب شهرستان رفتیم و نظر آن‌ها را در مورد سخنان کرباسچی جویا شدیم که در ادامه می‌خوانید:

یک فعال اصلاح‌طلب جویباری که نخواست نامش فاش شود بابیان اینکه لیست اصلاحات را جبهه اصلاحات می‌بندد نه یک فرد، گفت: جبهه اصلاحات یک شواری سیاست‌گذاری دارد به ریاست آقای عارف و متشکل از 22 حزب و دارای شورای مشورتی است و همه کارها براساس ساختار و تشکلات است نه فردی؛ براین اساس کسی نمی‌تواند به‌صورت انفرادی برای جمع تصمیم بگیرد.

این فرد با اشاره به اینکه کرباسچی یکی از شخصیت های فاخر این کشور است گفت: بنده آقای کرباسچی را به‌عنوان یک اصلاح‌طلب قبول دارم و در پرونده‌ای هم که ازایشان وجود دارد، در آن چیزی وجود ندارد که از همه حقوق اجتماعی محروم شده باشد.

وی افزود: اگر کارگزاران بخواهند لیستی جدای از لیست اصلاح‌طلبان ارائه دهند در آن صورت آقای کرباسچی می‌تواند لیست جدایی را معرفی کند.

قاسم سلیلی دیگر فعال اصلاح‌طلب جویباری دراین‌باره گفت: ما فقط لیستی را که آقای خاتمی ارائه دهد قبول می‌کنیم، لیست ارائه‌شده توسط کرباسچی را هرگز قبول نداریم.

وی افزود: لیستی را هم که آقای عارف معرفی کند اگر مورد تأیید آقای خاتمی باشد موردقبول ماست در غیر این صورت برای ما رسمیت ندارد.

یکی از جوانان اصلاح‌طلب جویباری در مورد دخالت کرباسچی در ارائه لیست انتخاباتی گفت: ما به‌هیچ‌وجه لیستی را که این فرد مطرح کند قبول نداریم زیرا سابقه این فرد برای ما مشخص و معلوم است.

وی افزود: لیست مورد پذیرش ما، لیستی است که ازفیلتر شورای سیاست گذاری اصلاح طلبان خارج شده باشد.

این فعال اصلاح طلب با اشاره به اینکه اصل اساسی برای ما تبعیت از قانون است، گفت: تمکین و تبعیت از قانون اساسی اولویت ماست و ما از کاندیدهایی که مورد تأیید شورای نگهبان باشند حمایت خواهیم کرد.

گفتنی است کرباسچی درگذشته به اتهام جرایم مالی محاکمه و به 3 سال حبس و 10 سال محرومیت از مشاغل دولتی و جزای نقدی محکوم شده بود.

دیدگاه شما در مورد : لیستی که از جیب کرباسچی خارج شود مورد تأیید ما نیست

لیستی که از جیب کرباسچی خارج شود مورد تأیید ما نیست

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS