امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 22:48:45
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 27976

تاریخ انتشار : 25/11/1394 - 14:44

رقابت 170 نامزد مازندارنی برای 12 کرسی

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران گفت: پس از بررسی صلاحیت‌ها از بین 305 داوطلب نمایندگی مجلس 170 نفر در مازندران مجاز به حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی استان هستند که طبق بررسی انجام شده برای هر کرسی مجلس استان 14 نفر باید با همدیگر رقابت کنند، این در حالی است که در مازندران دارای 12 کرسی مجلس است

رقابت 170 نامزد مازندارنی برای 12 کرسی

به گزارشجویباران، شنبه شب گذشته استانداری مازندران شاهد حضور داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی بود. 

در این دیدار که مسئولان برگزاری انتخابات به همراه دواطلبان نمایندگی مجلس حضور داشتند بر وحدت و همدلی در انتخابات تاکید شد. 

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در این جلسه درباره روند برگزاری انتخابات و نیز تعداد نفر ثبت نام کننده برای کسب کرسی مجلس اشاره کرد و گفت: پس از بررسی صلاحیت‌ها از بین 305 داوطلب نمایندگی مجلس 170 نفر در مازندران مجاز به حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی استان هستند که طبق بررسی انجام شده برای هر کرسی مجلس استان 14 نفر باید با همدیگر رقابت کنند، این در حالی است که در مازندران داری 12 کرسی مجلس است.

یونسی درباره وضعیت تحصیلی و شغلی داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی مازندران نیز بیان داشت: از مجموع تایید صلاحیت‌های مجلس شورای اسلامی 11 نفر نماینده مجلس، 4 نفر نماینده ادوار، 16 نفر استاد دانشگاه، 9 نفر پزشک، پنج نفر قاضی، دو نفر وکیل، 17 نفر دبیر، 25 نفر بازنشسته و دو نفر هم خانم خانه دار هستند

وی میانگین سنی داوطلبان نمایندگی مجلس مازندران را 45 سال عنوان کرد و گفت: حداقل سن داوطلبان نمایندگی مجلس استان 30 و حداکثر 66 سال است. 

از دیگر مسائل مطرح شده در دیدار مسئولان استانی با داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی مازندران مطرح شدن عدم حق اعتراض تعدادی از دواطلبان نمایندگی مجلس استان مازندران که به دنبال تایید صلاحیت هستند، بود. 

مدیرکل سیاسی انتخابات استان مازندران گفت: از مجموع افرادی که می‌توانستند برای حضور در انتخابات اعتراض کنند، تنها یک نفر از حوزه قائمشهر بود که این فرد هم با وجود داشتن حق اعتراض پیگیر موضوع نشد و از اعتراض کردن انصراف داد.

ابراهیمی در ادامه تعداد شعب اخذ رای استان مازندران 3هزار و 45 شعبه عنوان کرد و گفت: 6 هزار و 90 صندوق برای جمع آواری آراء مردم در نظر گرفته شد. در ادامه این جلسه دادستان مرکز استان مازندران نیز از تشکیل شعب ویژه رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی در استان نیز خبر داد.

منبع : کارمندشمال
دیدگاه شما در مورد : رقابت 170 نامزد مازندارنی برای 12 کرسی

رقابت 170 نامزد مازندارنی برای 12 کرسی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS