امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 16:44:20
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27905

تاریخ انتشار : 18/11/1394 - 14:38

آغاز ثبت نام آزمون سراسری از فردا

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز فرآيند ثبت‌نام در آزمون سراسري سال 95 از فردا دوشنبه 19 بهمن خبر داد.

آغاز ثبت نام آزمون سراسری از فردا

به گزارش جویباران، حسین توکلی گفت: آزمون سراسری سال 95 به منظور پذیرش دانشجو برای دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس های خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و کدرشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود.

وی افزود: دفترچه راهنمای ثبت نام همراه اطلاعیه ثبت نامی این آزمون از امروز یکشنبه 18بهمن ماه روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org قرار می گیرد.

توکلی از آغاز فرآیند ثبت نام در آزمون مذکور از فردا (دوشنبه 19 بهمن) خبر داد و افزود: ثبت نام کنکور 95 از طریق شبکه اینترنتی سازمان سنجش از فردا آغاز شده و تا چهارشنبه 28 بهمن ماه ادامه دارد. هر داوطلب برای ثبت نام ضرورت دارد در مهلت تعیین شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش، ضمن مطالعه دفترچه راهنما و اطلاعیه منتشره که روی سایت قرار دارد با رعایت ضوابط نسبت به ثبت نام اقدام نماید.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در مورد نحوه پرداخت هزینه ثبت نام توضیح داد: با توجه به اینکه پرداخت هزینه ثبت نام به صورت اینترنتی است، ضرورت دارد داوطلبان به وسیله کارت های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش مبلغ 180 هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام پرداخت کرده و نسبت به دریافت کارت اطلاعات ثبت نام اقدام نمایند.

توکلی افزود: با توجه به امکان اطلاع رسانی مراحل مختلف فرآیند این آزمون از طریق ارسال پیام کوتاه، داوطلبانی که تمایل به استفاده از این قبیل خدمات داشته باشند با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت پنج هزار ریال می توانند از این خدمات استفاده کنند.

وی در مورد داوطلبان واجد شرایط برای شرکت در کنکور سال 95 توضیح داد: در آزمون سراسری سال 95 دارندگان دیپلم نظام قدیم بدون توجه به نوع دیپلم و فارغ التحصیلان و دانش آموزان پیش دانشگاهی بدون توجه به نوع مدرک با توجه به رشته های تحصیلی مورد علاقه خود می توانند منحصراً متقاضی یکی از گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و هنر و زبان های خارجی شوند.

توکلی ادامه داد: در آزمون سراسری سال 95 همانند سال های گذشته به هر یک از داوطلبان گروه های آزمایشی علوم ریاضی و و فنی، تجربی، انسانی و زبانهای خارجی اجازه داده شده در صورتی که علاقه مند به شرکت در گروه آزمایشی هنر هستند علاقه مندی خود را اعلام نمایند. چنین داوطلبانی لازم است 180 هزار ریال دیگر علاوه بر وجه ثبت نام اولیه پرداخت کنند.

وی گفت: همچنین به هر یک از داوطلبان گروه آزمایشی ریاضی و فنی، تجربی، انسانی و هنر اجازه داده شده در صورتی که علاقه مند به شرکت در گروه آزمایشی زبان های خارجی هستند علاقه مندی خود را اعلام نموده و نسبت به پرداخت 180 هزار ریال دیگر علاوه بر وجه اولیه ثبت نام اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: چنانچه داوطلبان علاقه مند به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی باشند، ضمن اعلام علاقه مندی در تقاضانامه اینترنتی ضرورت دارد نسبت به پرداخت 92 هزار ریال دیگر از طریق سایت سنجش اقدام نمایند.

توکلی اظهار کرد: آزمون سراسری برای هر یک از گروه های آزمایشی در یک مرحله برگزار می شود.

وی افزود: کارت شرکت در آزمون همه داوطلبان گروه های آزمایشی پنج گانه از روز یکشنبه 20 تیرماه لغایت چهارشنبه 23 تیرماه 95 روی سایت قرار می گیرد. داوطلبانی که در دو یا سه گروه آزمایشی متقاضی شده اند ضرورت دارد علاوه بر دریافت پرینت گروه آزمایشی اصلی بر حسب مورد نسبت به دریافت کارت دوم یا سوم اقدام نمایند.

مشاور عالی سازمان سنجش و آموزش کشور همچنین از برگزاری آزمون مذکور در ظهر و عصر پنجشنبه 24 و جمعه 25 تیرماه خبر داد و گفت: نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم شده و کارنامه همه داوطلبان در دهه دوم مرداد 95 روی سایت سازمان قرار می گیرد.

منبع : ایسنا
دیدگاه شما در مورد : آغاز ثبت نام آزمون سراسری از فردا

آغاز ثبت نام آزمون سراسری از فردا

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS