امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 22:33:51
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27847

تاریخ انتشار : 13/11/1394 - 08:30

شوراى امنیت باید از مداخله در امور داخلى کشورها خودداری کند

رئیس دوره‌ای شورای امنیت سازمان ملل متحد وظیفه این شورا را عمل به وعده‌های صلح، دفاع از مظلوم و خوددارى از مداخله در سیاست‌های داخلی‌ کشورها عنوان کرد.

شوراى امنیت باید از مداخله در امور داخلى کشورها خودداری کند

به گزارشجویباران،نماینده ونزوئلا در نشستی خبرى، اهم برنامه شورای امنیت در ماه فوریه میلادی را اعلام کرد. وی از برگزاری جلسه بررسی‌ تهدیدهای تروریسم بر صلح و امنیت جهانی‌ در نهم ماه جاری میلادى (بیستم بهمن) خبر داد.

رافائل رامیرز با بیان اینکه این جلسه به درخواست دبیرکل سازمان ملل برگزار خواهد شد، افزود: با توجه به وضع خاورمیانه به ویژه در دو سال اخیر، شورای امنیت و اعضای این شورا وظیفه خطیر و دشواری را برای برقراری صلح از مسیر راه حل سیاسی پیش رو دارند.

رئیس دوره‌‌ای شورای امنیت همچنین رسیدگی به برنامه کاری کمیسیون‌های تحریم این سازمان در شورای امنیت را از دیگر برنامه هاى این ماه شورا دانست.

وی افزود: پانزدهم فوریه ( 26 بهمن ) نیز نشست وزیران خارجه عضو شوراى امنیت درباره نحوه رسیدگی و عمل کرد این شورا در قبال وقایع عراق، لیبی‌ و سوریه برگزار خواهد شد.

نماینده ونزوئلا اهمیت این جلسه را در یافتن دلیل اصلی‌ ناآرامی‌های منطقه دانست و خاطرنشان کرد: عدم بررسی‌های دقیق باعث خواهد شد شورای امنیت نتواند وظیفه خود را انجام دهد. 

رافائل رامیرز تاکید کرد: این جلسه درباره پایبندی شورای امنیت به چارچوب قوانین سازمان ملل و عملکرد آن خواهد بود.

وی از برگزاری سه جلسه درباره موضوع سوریه در ماه جاری میلادى خبر داد.

رئیس دوره‌‌ای شورای امنیت تصریح کرد: در بیست و چهارم ماه فوریه ( پنجم اسفند ) جلسه شورای امنیت با حضور استفان دی میستورا، نماینده دبیرکل در امور سوریه درباره روند برگزاری مذاکرات صلح سوریه برگزار خواهد شد.

رافائل رامیرز از برگزاری جلسه شورای امنیت با حضور فرستاده ویژه دبیرکل در امور یمن درباره درگیری‌های مسلحانه و ارائه چشم‌انداز‌های سیاسی حل بحران یمن در روز هفدهم ماه جاری خبر داد.

وی در پاسخ به سوالی درباره کمرنگ بودن برنامه‌های شورای امنیت در پیگیری اوضاع یمن گفت: نگرانی‌های شورای امنیت درباره امنیت و وضع غیرنظامیان در یمن رو به افزایش است و ما منتظر گزارش‌های دقیق استفان اوبراین هستیم تا سیاست‌های لازمه را اتخاذ کنیم.

رئیس دوره‌‌ای شورای امنیت جنگ و درگیری‌ها در سوریه را برای منطقه مخرب خواند و چگونگی‌ حمایت‌های مالی‌ و تسلیحاتی برخی‌ گروه‌های منطقه‌ای را زیر سوال برد.

رافائل رامیرز تاکید کرد: این گروه‌ها به سادگی‌ می توانند به گروه‌های تروریستی تبدیل و باعث ناآرامی و بی‌ثباتی دولت‌ها شوند.

وی با اعلام حمایت کامل شورای امنیت از استفان دی میستورا و گفتگو‌های صلح سوریه در ماه جاری میلادی گفت: طرف‌های مذاکره کننده باید بدون هیچگونه پیش شرط، تعهد بیشتری برای حل دیپلماتیک اوضاع نشان دهند.

رئیس دوره‌ای شورای امنیت در پاسخ به سوالی در خصوص حذف گروه کرد از مذاکرات صلح سوریه گفت: برای حل صلح‌آمیز ناآرامی‌های سوریه، هیچ کدام از گروه‌های مخالف و دولتی نباید از میز مذاکرات حذف شوند.

وی در پاسخ به سوالی درباره تاثیر تحریم‌های شورای امنیت بر کشور‌های تحت تحریم مانند ایران گفت: ما از این کشور‌ها دعوت کردیم تا با حضور در این جلسه عمومی، تجارب ، پیشنهاد ها وانتقادهای خود را درباره اعمال تحریم و ارتقاء عملکرد کمیسیون‌های تحریم مطرح کنند.

نماینده ونزوئلا و رئیس ماه فوریه شوراى امنیت در پایان گفت: در آخرین روز ریاست دوره‌ای خود در شورای امنیت، جلسه‌ای با حضور وزیر خارجه آلمان برگزار مى شود که در آن گزارشی از فعالیت‌های سازمان امنیت و همکاری‌های اتحادیه اروپا ارائه خواهد شد.

منبع : خبرگزاری صداوسیما
دیدگاه شما در مورد : شوراى امنیت باید از مداخله در امور داخلى کشورها خودداری کند

شوراى امنیت باید از مداخله در امور داخلى کشورها خودداری کند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS