امروز سه شنبه 28 آذر 1396
ساعت 01:42:24
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27833

تاریخ انتشار : 11/11/1394 - 11:10

با شعار مشکل بیکاری حل نمی شود

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با تاکید بر نظام بانکی کشور مخل تولید و افزایش اشتغال است، گفت: تعطیلی ۱۵ هزار بنگاه حکایت از بی توجهی دولت به اشتغال و سیاست های رفاهی دارد.

به گزارشجویباران، فرج الله عارفی درخصوص صحبت های رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی مبنی براینکه نرخ بیکاری از 10.4 درصد درسال 94 تا پایان برنامه ششم به 7 درصد می‌رسد، گفت: باید دید که دولت برای کاهش میزان بیکاری دربرنامه ششم چه سازوکارهایی را اتخاذ کرده است، اما به دولت پیشنهاد می شود که  برای افزایش اشتغال اقدامات چند جانبه را برنامه ریزی کرده و با جدیت آنها را پیگیری کند.

نماینده مردم عنبرآباد و جیرفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مهم ترین راهکار برای کاهش بیکاری جلوگیری از ورود کالای قاچاق به کشور است، افزود: همچنین دولت باید برای افزایش اشتغال در کشور به صورت همه جانبه از بنگاه ها، کارگاه ها و شرکت های خصوصی حمایت کند زیرا در حال حاضر بسیاری از کارگاه های بخش خصوصی به دلیل داشتن ماشین آلات فرسوده توان رقابت با بخش های دیگر را ندارند.

وی با تاکید براینکه دولت باید برای مقابله با هرگونه بیکاری کاهش نرخ سود بانکی را حداقل برای بانک های خصوصی به میزان 3 درصد مدنظر قرار دهد، تصریح کرد: کاهش سود بانکی قدرت رقابت پذیری را افزایش می دهد، زیرا اگر سود بانکی از 30 به 3 درصد و حداکثر به 10 درصد برسد، می توان از 20 درصد باقی مانده برای نوسازی ماشین آلات فرسوده و افزایش رقابت در بازار استفاده کرد.

عارفی با اشاره به اینکه نمی توان با شعار مشکلات مربوط به بیکاری را حل کرد، تصریح کرد: مهم ترین مانع درحال حاضر درجهت جلوگیری از بیکاری نظام بانکی کشور است، زیرا نظام بانکی مخل تولید و رقیب بخش خصوصی است و افزایش سود بانکی مشکلات بسیاری را درمسیر اشتغالزایی به وجودآورده است، همچنین مشکل دیگر دستگاه های دولتی هستند، زیرا دستگاه های دولتی نیز مانع توسعه کشور هستند؛ بنابراین اگر دولت به رفع این دو مشکل اقدام کند می توان به افزایش اشتغال امیدوار بود .

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از برنامه ارائه شده ازسوی دولت به مجلس به عنوان  برنامه ششم، گفت: متاسفانه  دولت به اکثر سیاست  های رفاهی و بخش اجتماعی در برنامه ششم هیچ توجهی نکرده و طرح برخی خبرها مبنی بر تعطیلی 15 هزار بنگاه حکایت ازآن دارد که برنامه پنجم دربخش تولید و افزایش اشتغال به خوبی اجرا نشده است.

محمدباقر نوبخت در نشست خبری با بیان اینکه نرخ تورم که 12.8 درصد است تا پایان برنامه ششم به 8.9 درصد خواهد رسید، گفت: نرخ بیکاری هم از 10.4 درصد درسال 94 تا پایان برنامه ششم به 7 درصد می‌رسد.

منبع : خانه ملت
دیدگاه شما در مورد : با شعار مشکل بیکاری حل نمی شود

با شعار مشکل بیکاری حل نمی شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS