امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 14:45:08
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27794

تاریخ انتشار : 10/11/1394 - 08:09

واکنش‌ها به پرواز پهپاد ایرانی بر فراز ناو آمریکایی در خلیج‌فارس

بر اساس گزارش‌ها اخیراً ارتش جمهوری اسلامی ایران با استفاده از یک فروند پهپاد و به پرواز درآوردن آن بر فراز ناو آمریکایی هواپیمابر «هری ترومن» اقدام به فیلم‌برداری و تهیه تصاویر دقیق از این ناو کرده است. مقامات نظامی آمریکایی در واکنش به این موضوع این کار را «غیرحرفه‌ای» و «غیرعادی خوانده‌اند».

به گزارشجویباران،دیروز گزارش‌هایی منتشر شد که بر اساس آن‌ها ک فروند هواپیمای بدون سرنشین نیروی دریایی ارتش نیز با پرواز بر فراز ناو هواپیمابر آمریکا اقدام به شناسایی این ناو کرده و تصاویر ضبط‌شده از آن آنلاین در اختیار فرماندهان قرار گرفته است.

به گفته امیر دریادار سید محمود موسوی معاون عملیات نیروی دریایی ارتش، این پهپاد علاوه بر قابلیت شناسایی، از توان رزمی نیز برخوردار بوده و امکان مقابله با تهدیدات را نیز داشته است. در همین حال گفته شده که یک فروند زیردریایی میدجت کلاس غدیر نیز با استقرار در نزدیکی ناو هواپیمابر آمریکایی اقدام به جمع‌آوری اطلاعات و فیلم‌برداری از این ناو کرده است. این زیردریایی در فاصله بسیار نزدیک و بدون جلب‌توجه ناو آمریکایی اقدام به این کار کرده و تصاویری بسیار واضح از این ناو هواپیمابر ضبط کرده است.

واکنش‌ها به پرواز پهپاد ایرانی بر فراز ناو آمریکایی در خلیج‌فارس + ویدئو

 

این موضوع مورد تأیید مقامات ارتش آمریکا نیز قرار گرفته است و ناو آمریکایی تأیید کرده است که یک پهپاد «غیرمسلح» ایرانی در تاریخ 12 ژانویه در نزدیکی یک ناو فرانسوی و آمریکایی پرواز کرده است.

در همین رابطه «کوین استفن» سخنگوی ناوگان پنجم پایگاه نیروی دریایی آمریکا در بحرین با اشاره به پرواز این پهپاد غیرمسلح ایرانی در نزدیکی ناو فرانسوی «شارل دو گل» و همچنین بر فراز ناو هواپیمابر «هری اس. ترومن» آمریکا گفته که این اتفاق زمانی رخ داده است که این ناو در آب‌های بین‌المللی خلیج‌فارس بوده است.

وی گفته است که این پهپاد تهدیدی را متوجه کشتی نکرده زیرا غیرمسلح بوده و در زمان پرواز این پهپاد این ناو مشغول عملیات پروازی نبوده است. البته مقامات آمریکایی شاره نکرده‌اند که تحت چه شرایطی جلوی پرواز این پهپاد را می‌گرفتند.

اما استفن در این مورد گفته است: بهر حال این یک اقدام غیرعادی و غیرحرفه‌ای است. همچنین در مورد ویدئویی که به‌عنوان ویدئوی ضبط‌شده از سوی این پهپاد منتشر شده است، استفن به شکلی جالب توجه گفته است که نمی‌توان اصالت این فیلم را تأیید کرد زیرا تعداد زیادی از فیلم‌های مشابه در اینترنت موجود است.

آنچه در ویدئو زیر که اولین بار پرس تی وی منتشر کرده، مشاهده می‌کنید لحظه پرواز و رسیدن این پهپاد به ناو آمریکایی است که طی آن با فیلم‌برداری از سطح این ناو و همچنین بزرگنمایی، تصاویری دقیق و همراه با جزئیات به دست می‌دهد.

منبع : تابناک
دیدگاه شما در مورد : واکنش‌ها به پرواز پهپاد ایرانی بر فراز ناو آمریکایی در خلیج‌فارس

واکنش‌ها به پرواز پهپاد ایرانی بر فراز ناو آمریکایی در خلیج‌فارس

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS