امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 20:57:06
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27697

تاریخ انتشار : 01/11/1394 - 10:18

شرط کاهش قیمت کالاها در دوره پساتحریم

قائم مقام وزیر صنعت در پاسخ به این سئوال که آیا مردم می‌توانند انتظار کاهش قیمت کالاها را داشته باشند؟ گفت: ارزانی از طریق تولید و افزایش محصول عرضه شده به بازار فراهم می‌شود و تا زمانی که نتوانیم در این بخش، قدم برداریم اتفاق خاصی نمی افتد.

به گزارشجویباران، مجتبی خسرو تاج در پاسخ به این سؤال که مردم در شرایط اجرای برجام چه تغییراتی ملموسی را می‌توانند در زندگی خود احساس کنند، اظهار کرد: زمانی که فضای کشور به سمت شکوفایی و سرمایه‌گذاری  برود و فضای کسب‌وکار برای سرمایه‌گذاری و تولید مناسب شود، تأثیرات آن بر زندگی مردم نیز نمایان می‌شود.

وی افزود: در سال‌های گذشته نیز برخی از افراد منابعی داشته، اما اقدامی برای سرمایه نکرده‌اند، اما در این شرایط فضا برای آن‌ها محیا می‌شود که با ورود آن‌ها،  به میزان سرمایه‌گذاری در تولید و اشتغال اضافه می‌شود.

سخنگوی وزارت صنعت ادامه داد: بنده معتقدم که در این شرایط جدید می‌توان برای افزایش رفاه مردم، زمینه توسعه اشتغال و افزایش درآمد افراد را فراهم کنیم.

خسرو تاج در پاسخ به این سؤال که آیا مردم در کوتاه‌مدت می‌توانند انتظار کاهش قیمت کالا و خدمات داشته باشد یا خیر؟ تصریح کرد: ارزانی از طریق تولید و افزایش محصول عرضه‌شده به بازار فراهم می‌شود و تا زمانی که نتوانیم در این بخش، قدم برداریم اتفاق خاصی نمی‌افتد.

وی بابیان اینکه در این فضای جدید می‌توانیم افزایش سرمایه، توریسم، جذب سرمایه‌گذاری افراد در اقتصاد را داشته باشیم، افزود: با فراهم آمدن زمینه کار، ایجاد درآمد بیشتر و بالا رفتن قدرت خرید، در این فضا مردم می‌توانند خرید بیشتری کنند.

خسرو تاج به سرمایه‌گذاران، در شرایط  اجرای برجام پیشنهاد داد که قبل از سرمایه‌گذاری خود، تمام جوانب لازم برای سرمایه‌گذاری ازجمله مزیت نسبی خود را ازلحاظ کیفیت و نوآوری موردبررسی قرار دهند  تا بتوانند مصرف‌کننده را به سمت خود بکشند.

این مقام مسئول گفت: دولت در این زمینه بر اساس فعالیت‌های تحقیقاتی که دارد، این موارد را اعلام عمومی می‌کند، تا افراد بر اساس توان مالی و تخصص خود در بخش‌های معدن خدماتی توریسم سرمایه‌گذاری کنند.

 

 
منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : شرط کاهش قیمت کالاها در دوره پساتحریم

شرط کاهش قیمت کالاها در دوره پساتحریم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS