امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 17:46:44
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27683

تاریخ انتشار : 01/11/1394 - 08:50

انتشار تصاویر داعش و شعار مرگ بر اسرائیل از سوی یک استاد دانشگاه!

«خولیو پینو» با انتشار یک تصویر از داعش در فیسبوک نوشت: مرگ بر اسرائیل و همین کار وی منجر به آن شد که اکنون تحت بازداشت اف بی آی قرار گرفته است. این استاد دانشگاه اوهایو به جرم حمایت و پشتیبانی از گروه تروریستی داعش تحت بازجویی است.

انتشار تصاویر داعش و شعار مرگ بر اسرائیل از سوی یک استاد دانشگاه!

به گزارش خبرنگار جویباران،اف بی آی به دنبال آن است که بفهمد آیا خولیو پینو، که در دانشگاه Kent State تدریس می کند، پشتیبانی عملیاتی از تروریست ها نیز داشته و آیا دانشجویان خود را برای حمایت از او و پیوستن به داعش ترغیب کرده است یا خیر! همه اینها به دلیل انتشار پستی Public در فیس بوک بوده که منجر به حساسیت پلیس شده است.

انتشار تصاویر داعش و شعار مرگ بر اسرائیل از سوی یک استاد دانشگاه!

در دو تصویر کاور که خولیو در فیسبوک خود گذاشته است، تروریست های داعشی حضور دارند که به نظر یکی از آنها از روی یک ویدئو مربوط به داعش عکس گرفته شده است. این تصویر دو تروریست داعش را با اسلحه پشت یک کامیون نشان می دهد. پیانو در پایین تصویر و در یک کامنت نوشته است: "بین خودمون بمونه: سمت چپی من هستم!" تصویر دوم اما عکسی از خبرگزاری AFP است که خطوطی از مردان مسلح را در حالی که همگی AK 47 حمل می کنند، در سوریه نشان می دهد. 

استاد دانشگاهی که تصاویر داعش را منتشر کرد و شعار مرگ بر اسرائیل داد!

 

در تصویر دیگری از این استاد دانشگاه در فیسبوک، وی مقابل کنگره آمریکا ایستاده و کامنتی که در پایین این پست است، اشاره ای به یازده سپتامبر دارد. وی در این کامنت نوشته است: «به «زیاد جراح» گفتم به کنگره بزنه، اما به حرف من گوش کرد؟ نه!». اشاره وی به «زیاد جراح» هواپیما ربای پرواز United Flight 93 در روز یازدهم سپتامبر است. 

استاد دانشگاهی که تصاویر داعش را منتشر کرد و شعار مرگ بر اسرائیل داد!

این هواپیما که به مقصد واشنگتن حرکت می‌کرد، در پنسیلوانیا و در محدوده Shanksville سقوط کرد که دلیل آن طغیان و شورش یکی از مسافران در برابر هواپیما ربایی بود. این باور وجود دارد که هواپیماربا قصد کوبیدن آن به ساختمان کنگره آمریکا را داشته است. 


اما با این همه، خولیو پینو زمانی که روزنامه Kent State از وی در مورد پشتیبانی از داعش پرسیده، این موضوع را تکذیب کرده است. وی گفته: من قانون را نقض نکرده‌ام و مدافع این نیستم که دیگران هم قانون را نقض کنند. در نتیجه من بر این باور هستم که وظایف خود را به عنوان یک شهروند آمریکا با صحبت کردن پیرامون مسائلی که برای مردم چالش برانگیز است، انجام داده‌ام؛ اما قانونی را که از آن مطلع باشم و یا کسی در مورد آن به من اطلاع داده باشد، نقض نکرده‌ام. من از دیگران می‌خواهم همان طور که من به آزادی بیان آن‌ها احترام می‌گذارم، به آزادی بیان من احترام بگذارند. 

این استاد دانشگاه قرار است در ترم بهار دو درس را در دانشگاه Kent State ارائه کند؛ اما رئیس این دانشگاه عقاید وی را در توییتر تقبیح و تأکید کرده که پینو از طرف دانشگاه سخن نمی‌گوید. ما عقاید وی را سزاوار سرزنش و متضاد با ارزش‌های خود می‌دانیم. 

البته این اولین بار نیست که پینو شعار مرگ بر اسرائیل می‌دهد. یک بار دیگر وی در سال ۲۰۱۱ در هنگام سخنرانی یک دیپلمات اسرائیلی در پردیس دانشگاه این شعار را داده بود. پیش از آن نیز در ۲۰۰۲ یک بار در روزنامه دانشگاه به حمایت از مبارزان با اسرائیل پرداخته بود. 

این در حالی است که اکنون گذاشتن پست‌های فیسبوکی در حمایت از داعش می‌تواند، برای وی دردسر ساز شود. زیرا سابقه این مسائل در آمریکا نشان می‌دهد که اف بی‌آی با این مسأله به هیچ وجه شوخی ندارد؛ اما نکته جالب در این است که این پروفسور در اوهایو تصور می‌کند، اساسا داعش برای مبارزه با اسرائیل تلاش می‌کند!

منبع : تابناک
دیدگاه شما در مورد : انتشار تصاویر داعش و شعار مرگ بر اسرائیل از سوی یک استاد دانشگاه!

انتشار تصاویر داعش و شعار مرگ بر اسرائیل از سوی یک استاد دانشگاه!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS