امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 05:29:06
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27651

تاریخ انتشار : 28/10/1394 - 09:39

استفاده از برجام به عنوان یک مدل برای حل و فصل مسائل منطقه ای

رئیس جمهوری گفت: برجام می تواند به عنوان یک مدل برای حل و فصل مسائل منطقه ای مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از برجام به عنوان یک مدل برای حل و فصل مسائل منطقه ای

به گزارش جویباران،حسن روحانی در نشست خبری که در سالن اجلاس سران برگزار شد تصریح کرد: برجام می تواند به عنوان یک مدل برای حل و فصل مسائل منطقه ای مورد استفاده قرار گیرد. منطقه با مشکلات  فراوانی مواجه است و اختلافات بین کشورها وجود دارد که باید برداشته شود.

وی افزود: به اعتقاد ما از امروز با اجرای برجام شرایط برای روابط با کشورهای منطقه بهتر از گذشته می شود و در سایه این روابط می توانیم مسائلی را که در منطقه داریم حل و فصل کنیم. البته ما با همه کشورهای همسایه روابط خوبی می خواهیم. رئیس جمهوری با اشاره به اتفاقات اخیر در رابطه با کشور عربستان اظهارکرد: مشکل عربستان از خودشان نشات گرفته و این کشور در منا رفتارش غیر اخلاقی و غیر دیپلماتیک بود. این کشور از ملت هایی که مردمانشان در منا کشته شدند عذرخواهی نکرد. این کشور مردم یمن را تحت بمباران شدید قرار داده است.

وی ادامه داد: اگر کسی در داخل عربستان بر مبنای افکار خودش سخنی گفته و نقدی کرده است در برابر انتقاد حتی انتقاد تند حتی بر فرض اتهام، پاسخ آن اعدام نیست. کشتن یک عالم مبلغ دینی مورد احترام بخش قابل توجه جامعه عربستان چیزی قابل قبولی نیست. بنابراین عربستان خود مسیر اشتباه را آغاز کرده که امیدواریم ادامه ندهد.  امروز که روز اجرای برجام بود شما دیدید یکی از مقامات سعودی اظهار تاسف کرد که مشکلات اقتصادی ایران حل می شود. یک همسایه و مسلمان هیچ وقت این کار را نمی کند. مسلمانان همه با هم برادرند. ما آنچه می خواهیم حل وفصل مسائل منطقه از طریق منطق است.

وی در پاسخ به این سوال که

واکنش احتمالی دولت در قبال عهد شکنی آمریکا چه خواهد بود ،گفت: مردم ایران در طول زمان بدعهدی های فراوانی از آمریکا دیده اند و بنا نیست به آمریکا اعتماد کنیم اما در برابر هر کنشی واکنش خواهد بود. اگر آنها در اجرای برجام نقضی را انجام دهند طبق سازو کار برجام دنبال می کنیم. در زمینه تحریم آنچه مهم بود تحریم های ثانویه بود و گرنه ما روابط تجاری دو جانبه با آمریکا نداشتیم و نخواهیم داشت.

 

رئیس جمهوری تاکید کرد: هیات نظارت بر اجرای برجام که مقام  معظم رهبری تاکید کردند یکی از مسوولیت های آن رصد این مسائل است و اگر مشکلی پیش بیاید پاسخ آن را می دهیم.

منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : استفاده از برجام به عنوان یک مدل برای حل و فصل مسائل منطقه ای

استفاده از برجام به عنوان یک مدل برای حل و فصل مسائل منطقه ای

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS