امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 12:04:49
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27650

تاریخ انتشار : 28/10/1394 - 09:24

جیش‌الجهاد؛ آخرین دستپخت آمریکایی - سعودی برای سوریه

هدف این گروه جدید تروریستی ، ایجاد یک منطقه حائل در مرزهای سوریه با رژیم صهیونیستی است.

جیش‌الجهاد؛ آخرین دستپخت آمریکایی - سعودی برای سوریه
به گزارش جویباران،نزدیک به 5 سال از بحران سوریه می‌گذرد، بحرانی که به دلیل دخالت‌های خارجی به صورت یک جنگ تمام‌عیار بر مردم این کشور تحمیل شد. این دخالت‌های خارجی از طریق حمایت‌های تسلیحاتی و مالی از گروه‌های تروریستی صورت گرفت که هر روز بر تعداد آنها افزوده می‌شود. چنان‌که گزارش می‌شود جدیدترین گروه تروریستی تحت عنوان «جیش الجهاد» در این کشور آغاز به کار کرده است.
 
گفته می‌شود هدف این گروه جدید تروریستی که مانند دیگر گروه‌های تروریستی فعال در سوریه که از حمایت‌های عربی و غربی و صهیونیستی برخوردار است، ایجاد یک منطقه حائل در مرزهای سوریه با رژیم صهیونیستی است.
 
جیش‌الجهاد؛ آخرین دستپخت  آمریکایی - سعودی برای سوریه
 
عناصری از گروهک‌هایی مانند «ذوالنورین» و «جبهه ثوار سوریه» در این گروه ادغام شده‌اند. این گروه تروریستی فعالیت‌های خود را در شهرهای درعا و القنیطره در جنوب سوریه متمرکز کرده است. نکته عجیب این‌که گروه یاد شده شعارهایی همچون «پرچم متعلق به تشکیلات القاعده است» و «داعش حق تحکیم و تسلط بر منطقه دارد» را برای خود انتخاب کرده است.
 
القاعده گروه تروریستی مشهوری است که بعد از کشته شدن اسامه بن‌لادن رهبری آن را ایمن الظواهری پزشک مصری برعهده گرفت. این گروه همچنان در قالب هسته‌های تروریستی در سراسر جهان فعال است. داعش نیز گروهی است که با تصرف بخش‌هایی از خاک سوریه و عراق اعلام خلافت اسلامی خودخوانده کرد.
 
جیش‌الجهاد؛ آخرین دستپخت  آمریکایی - سعودی برای سوریه
 
البته در سوریه گروه‌های دیگری نیز فعال هستند که یکی از خطرناک‌ترینشان «جبهه‌النصره» توصیف می‌شود. جبهه النصره قصد نفوذ به لبنان از طریق سوریه را داشت که حزب‌الله لبنان به شدت با آن مقابله کرد.
 
ستاد فرماندهی گروه تروریستی «جیش الجهاد» سه سرکرده دارد که هر کدام وظیفه‌ای خاص دارند و به‌تفکیک، ماموریت‌های عمومی، قانونی و نظامی را برعهده دارند.
 
گروه تروریستی جیش الجهاد تصمیم دارد دادگاهی قانونی برای خود ایجاد کند. گروهک‌هایی که به این گروه تروریستی ملحق شده‌اند هشت تا ده گروهک می‌شوند که در راس آنها گروهک «سرایا الجهاد» قرار دارد. این گروه نیز در گذشته با گروه تروریستی داعش بیعت کرده بود. گروهک‌های «ذوالنورین»، «مجاهدین الشام» و «جبهه انقلابیون سوریه» به فرماندهی یک تبعه عربستانی در سوریه به نام جمال‌معروف نیز به این گروه ملحق شده است. از سوی دیگر، گروهک‌های «شباب اهل السلف»، «جندالاسلام»، «ابوبصیر» و «البنیان المرصوص» نیز که از حمایت‌های قطر برخوردار است، به این گروه پیوسته‌اند.
 
اما وظایف همه این گروه‌های تروریستی یکی است. آنها مزدوران آمریکا و اسرائیل در منطقه هستند که برای پیاده‌سازی اهداف استعماری آنها تربیت و تجهیز شده‌اند.
 
جیش‌الجهاد؛ آخرین دستپخت  آمریکایی - سعودی برای سوریه
 
 
حمایت از رژیم صهیونیستی؛ خط مشی همه گروه‌های تروریستی
 
منابع خبری اعلام کردند تشکیل این گروه تروریستی به مانند دیگر گروه‌ها؛ در جهت حمایت از رژیم صهیونیستی است و هدف آن تشکیل منطقه‌ای در مرزهای فلسطین اشغالی و سوریه با عرض شش کیلومتر است. کسانی که در این منطقه حضور خواهند داشت در واقع در نقطه مرز پایانی قلمروی جبهه‌النصره خواهند بود. قرار است در این منطقه گروه تروریستی «جیش الجهاد» حضور داشته باشد تا به طور کامل بتواند جنوب سوریه را تحت پوشش خود قرار دهد.
 
جیش‌الجهاد؛ آخرین دستپخت  آمریکایی - سعودی برای سوریه
 
تحلیلگران سیاسی زمان تشکیل این گروه مسلح را در ارتباط با حوادث اخیر جولان می‌دانند، زیرا بر این باورند که با تشکیل این گروه تروریستی رژیم صهیونیستی کمربند امنیتی خود را گسترش می‌دهد تا همه این منطقه را از ارتش سوریه و حزب‌الله لبنان تخلیه کرده و جلوی هرگونه مقاومت احتمالی را در آینده بگیرد. هدف اصلی جلوگیری از تکرار عملیات مشابه عملیات شبعاست که دی‌ماه سال گذشته از سوی حزب‌الله لبنان به اجرا درآمد.
 
در دی‌ماه 93 بود که حزب‌الله لبنان پس از عملیات تروریستی رژیم صهیونیستی در منطقه القنیطره که به شهادت شماری از فرماندهان و رزمندگان جبهه مقاومت از جمله سردار الله‌دادی و جهاد مغنیه منجر شد، در عرض ده روز با اجرای عملیات مزارع شبعا انتفام خون شهدای خود را گرفت و ستون نظامی رژیم صهیونیستی را هدف قرار داد که شماری از نظامیان صهیونیست کشته یا زخمی شدند.
 
جیش‌الجهاد؛ آخرین دستپخت  آمریکایی - سعودی برای سوریه
 
اما به هر حال گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه با اقدام های جنایتکارانه خود نتایجی منفی هم برای منطقه و هم برای جهان اسلام در پی داشته است که برخی از آن ها عبارتند از:
 
1- چهره رحمانی اسلام توسط این گروه‌ها تخریب شده و تعبیر تازه، بدعت آمیز و غیر واقعی مبتنی بر خشونت، از اسلام شکل گرفته است.
 
2- ترکیب عنوان اسلامی این گروه‌ها با هجمه وسیعی از فیلم های وحشیانه سبب نهادینه شدن تخریب چهره اسلام در بین مردم و به خصوص نسل های آینده ای می شود که اکنون تنها مخاطب بی‌طرف و یا به عبارتی تنها بیننده وقایع هستند.
 
3- اقدام های گروه‎‌ها تروریستی در عراق و سوریه سبب شد بسیاری از دولت‌ها نسبت به اقلیت‌های مسلمان در کشورشان بدبین شوند و سختگیری‌های شدیدی علیه آنها اعمال کنند.
 
4- به بهانه مبارزه با این گروه‌ها، فضا برای مداخله آمریکا در قالب ائتلافی بین المللی علیه آنها ایجاد شده است و این کشور بار دیگر به شکلی وسیع در جهان اسلام و غرب آسیا دخالت می کند.
 
5- اقدام‌های این تروریست‌ها به انحراف اذهان از جنایات رژیم صهیونیستی نسبت به مردم نوار غزه در جنگ تازه منجر شده است.
 
جیش‌الجهاد؛ آخرین دستپخت  آمریکایی - سعودی برای سوریه
 
پیشروی‌های ارتش سوریه
 
خبر تشکیل گروه تروریستی «جیش الجهاد» در سوریه در حالی منتشر شد که نیروهای ارتش سوریه به فرماندهی عصام زهرالدین با ادامه پیشروی در اطراف فرودگاه نظامی دیر الزور، موفق شدند بالغ بر 70 تروریست داعشی را از پای درآورند. در این عملیات بیش از 17 خودروی مجهز به تیربار سنگین داعش منهدم شد و بیش از 60 تکفیری وابسته به این گروه کشته شدند.
 
همزمان با آن یگان‌های ارتش سوریه دو حمله گسترده داعش به دو منطقه حویجه صکر و کوه «الثرده» را دفع و عناصر داعشی را وادار به عقب‌نشینی از این منطقه کردند. همچنین ارتش سوریه موفق شد در مناطق مختلف ریف حسکه به پیروزی‌های جدیدی دست یافته و ضمن قطع یکی از مهم‌ترین راه‌های ارتباطی و امدادی داعش از عراق به رقه در سوریه، این گروه تروریستی را در ریف حسکه زمین‌گیر کند. شهر رقه مرکز گروه تروریستی داعش است. در آخرین عملیات ارتش سوریه و نیروهای مقاومت؛ منطقه شیخ مسکین در جنوب سوریه آزاد شده است.
 
جیش‌الجهاد؛ آخرین دستپخت  آمریکایی - سعودی برای سوریه
 
علی عبدالکریم، سفیر سوریه در لبنان با بیان این‌که سال 2016 در پیروزی دمشق بر تروریسم سرنوشت‌ساز خواهد بود، تاکید کرد در سال جاری میلادی نشانه‌هایی که این پیروزی را تاکید می‌کند، پدیدار خواهد شد.
 
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
دیدگاه شما در مورد : جیش‌الجهاد؛ آخرین دستپخت آمریکایی - سعودی برای سوریه

جیش‌الجهاد؛ آخرین دستپخت آمریکایی - سعودی برای سوریه

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS