امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 00:25:10
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27466

تاریخ انتشار : 21/08/1394 - 19:09

سرنخ‌های تازه از سقوط هواپیمای روسی

یک روزنامه ایتالیایی با انتشار گزارشی نوشت که سرنخی درباره دست داشتن داعش مصر در سقوط هواپیمای روسی به دست آمده است .

به گزارش جویباران،

پس از انتشار خبر احتمال دست داشتن داعشی های انگلیسی در سقوط هواپیمای مسافربری روسیه در شبه جزیره سینا دراواخراکتبرگذشته ، روزنامه ایتالیائی " ال تِمپو " به نقل از منابع موثق و نزدیک به سرویس اطلاعات مصر گزارش کرد که رؤسای دستگاه های امنیتی این کشور معتقد به دست داشتن داعشی های روسی در سقوط این هواپیما هستند.

این روزنامه ایتالیایی نوشت:سرویس اطلاعات مصر هم اکنون مدارک و اطلاعاتی را بررسی می کند که این مدارک و اطلاعات سرنخی درباره گروهی از اتباع روس که احتمالا ًبه داعش مصر (انصار بیت المقدس) پیوسته اند ، به دست می دهد.

این روزنامه افزود: سرویس اطلاعات مصر درپی یافتن یک تبعه روس است که یک روز پیش از سقوط هواپیمای مسافری وارد شرم الشیخ شد، در یکی از هتل ها سکونت کرد، سپس ناپدید شد و هنوز اثری از وی در دست نیست.

به نوشته ال تمپو، دستگاه های امنیتی مصر به بررسی اطلاعاتی می پردازند که حاکی از دست داشتن یک تروریست انتحاری در سقوط هواپیمای روسیه است.

این روزنامه افزود: این اطلاعات نشان می دهد که تروریست انتحاری قبل از منفجر کردن هواپیمای روسی فیلمی را برای بیان آخرین سخنان خود تهیه کرده و احتمالاً داعش به زودی فیلم را در مجله اینترنتی دابق برای پذیرفتن مسئولیت سقوط هواپیمای روسی پخش خواهد کرد.

ال تمپو اعلام کرد:اگر این اطلاعاتِ در دست بررسی تأیید شود، ادعای مقام های آمریکائی مبنی بر احتمال 9 / 99 درصدی انفجار بمب در هواپیمای روسی درست از آب درخواهد آمد و داعش نیز ادعا می کند که در زمان مناسب مدارک دالّ بر انفجار بمب در  هواپیمای روسی را ارائه خواهد کرد.

هواپیمای ایرباس 321 خطوط هوایی متروجت، روز شنبه نهم مهرماه امسال، 20 دقیقه بعد از برخاستن از فرودگاه شرم الشیخ مصر، بر فراز صحرای سینا سقوط کرد و تمامی 224 نفر سرنشینان آن که بیشتر آنها روس بودند کشته شدند.

تاکنون چندین احتمال درباره علل سقوط هواپیمای روسی از بروز خلل فنی گرفته تا حمله داعش به آن مطرح شده که عوامل رد و اثبات در آنها به یک اندازه است و همین موضوع دلایل سقوط هواپیمای روسی را در پرده ابهام فرو برده است.

سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس هم معتقد هستند که هواپیمای مسافربری روس در صحرای سینا به وسیله بمب منفجر شده است.

روزنامه "تایمز" زوز جمعه گذشته در مطلبی تأکید کرد: مدارک بسیاری که دیشب فاش شده بیانگر آن است که داعش چمدانی را به داخل هواپیمای روس منتقل کرده بود.

این روزنامه خاطرنشان کرد: کارشناسان اطلاعاتی انگلیسی و آمریکایی نامه‌ای را از عناصر داعش بین مصر و سوریه رهگیری کرده‌اند که حاوی اطلاعاتی درباره انتقال مخفیانه بمب به داخل هواپیمای روس است.

سایت ایتالیایی روزنامه ال تمپو، پیش از این هم به نقل از داعش نوشته بود که هواپیمای مسافربری روسی توسط این گروه تروریستی ساقط شده است.

ال تمپو با اشاره به سند 8 صفحه ای داعش اعلام کرد که گروه داعش ادعا کرده می تواند نقش خود را در سرنگونی هواپیمای مسافربری روسیه ثابت کند.

داعش در سند خود ادعا کرده با موشک زمین به هوای اس.125، هواپیمای روسی را هدف قرار داده است.

منبع : صراط
دیدگاه شما در مورد : سرنخ‌های تازه از سقوط هواپیمای روسی

سرنخ‌های تازه از سقوط هواپیمای روسی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS