امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 04:31:05
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 27390

تاریخ انتشار : 11/08/1394 - 09:50

معاون سازمان جهاد کشاورزی مازندران خبر داد

اجرای رزمایش مبارزه با بیماری تب‌برفکی در جویبار

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران از اجرای رزمایش پدافند غیرعامل با عنوان تب‌برفکی در شهرستان جویبار خبر داد.

اجرای رزمایش مبارزه با بیماری تب‌برفکی در جویبار

به گزارش جویباران، علیرضا عطایی‌نژاد امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگاران، از برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل با عنوان مبارزه با تب‌برفکی خبر داد و گفت: این رزمایش دوشنبه 11 آبان‌ماه در شهرستان جویبار برگزار می‌شود.

وی اظهار کرد: سالانه دو مانور پدافند غیرعامل در حوزه تولیدات گیاهی و دامی بخش کشاورزی برپا خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه در سال‌های گذشته عملیات مانور پدافند در حوزه طیور و دام برگزار می‌شد، بیان داشت: برگزاری این مانور امسال در حوزه دام انتخاب شده است، چراکه تب‌برفکی بر درآمد اقتصادی و سلامت دامداری تأثیرات به‌سزایی دارد.

عطایی‌نژاد افزود: به دلیل میزان شایعات، تب‌برفکی را به عنوان موضوع اصلی برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل انتخاب کردیم.

وی با بیان اینکه رزمایش پدافند غیرعامل مبارزه با بیماری تب‌برفکی در دامداری صنعتی روستای میانده شهرستان جویبار برگزار می‌شود، ادامه داد: هماهنگی‌های لازم با استانداری، هلال‌احمر، نیروی‌های امدادی و انتظامی و بهداشت انجام شد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار کرد: افزایش درآمد دامداران، کاهش هزینه در بخش دام و طیور و پایین آوردن قیمت نهاده‌های غذایی از جمله اهداف عمده بخش تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران است.

عطایی‌نژاد افزود: عملیات اصلاح‌ نژاد دام سنگین و سبک، عملیات تغذیه‌ای و عملیات بهداشتی برای جلوگیری از هزینه دامداری و بالا بردن درآمد دامداران انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه توجیه اقتصادی نیاز هر طرح برای دامداری‌ها است، تأکید کرد: با توجه به اینکه 70 درصد دامداری‌های استان سنتی است، باید از روش مدرن برای افزایش میزان تولید و کاهش هزینه تولید استفاده شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: طرح‌های تغذیه‌ای برای احداث سیلو و استفاده از مواد غذایی مطلوب در راستای افزایش راندمان تولید در دامدار‌ها در حال پیگیری است.

دیدگاه شما در مورد : اجرای رزمایش مبارزه با بیماری تب‌برفکی در جویبار

اجرای رزمایش مبارزه با بیماری تب‌برفکی در جویبار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS