امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 21:18:09
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 2731

تاریخ انتشار : 10/11/1392 - 20:01

نماینده مردم جویبار، قائمشهر و سوادکوه در مجلس:

واردات بی رویه محصولات کشاورزی مهم ترین دلیل استیضاح وزیر است

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار با بیان اینکه هدف ما حل مشکل مردم است، گفت: اگر وزیر صنعت، معدن، تجارت بر ورود کالای خارجی اصرار داشته باشد مجمع نمایندگان مازندران آنقدر ادامه می دهند تا استیضاح انجام شود.

واردات بی رویه محصولات کشاورزی مهم ترین دلیل استیضاح وزیر است

به گزارش جویباران، سید هادی حسینی در گفتگو با سوادکوه آنلاین از تصمیم مجمع نمایندگان برای استیضاح وزیر صنعت، معدن، تجارت خبر داد و اظهار داشت: طرح استیضاح وزیر با امضای 12 نماینده استان مازندران دیروز به مجلس ارائه شد.

وی واردات بی رویه محصولات کشاورزی را مهم ترین عامل این استیضاح خواند و ابراز داشت: اداره بازرگانی وظیفه تنظیم بازار را به عهده دارد، سیاست بازرگانی باید به گونه ای باشد که نه تولید کننده آسیب ببیند و نه مصرف کننده دچار مشکل شود.

حسینی  با بیان اینکه تنظیم بازار مستلزم حکم فرمایی یک سیاست خوب بر نظام بازرگانی کشور است افزود: بازرگانی باید به اندازۀ نیاز و به موقع جنس وارد کشور کند تا زمانی که محصول کشاورزی بیرون می آید کشاورز ان بتوانند محصولاتشان را با قیمت مناسب به بازار عرضه کنند، از طرفی  زمانی باید کمبودها را وارد کند که اگر مصرف کننده نیازمند تهیه محصولی شد بتواند آن را با قیمت مناسب بخرد.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس استفاده از برج هندی در سبد کالا را دومین مورد علت استیضاح وزیر بیان کرد و اذعان داشت: در سبد کالا برنج هندی گذاشتند و این در حالی است که محصولات کشاورزی کشور می تواند جایگزین شود.

عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: طبقه ای که سبد کالا دریافت می کنند باید بتوانند از نعمت خوردن برنج داخلی کشور خودشان بهره مند شوند.

وی اعلام کرد: استفاده از برج داخلی در سبد کالا موجب تقویت کشاورزی و تقویت تولید داخلی می شود، چیزی که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست.

نماینده مردم قائم شهر، سوادکوه، جویبار خاطر نشان کرد: اگر ما به کشاورز بگوئیم تولید کند ولی به جای خرید از او برویم از کشاورز خارجی خرید کنیم این دیگر حمایت از تولید داخلی نیست بلکه  مفهومش این است که ما از تولید هند حمایت می کنیم.

حسینی نا به سامانی وضعیت مرکبات کشور را سومین علت استیضاح وزیر اعلام کرد و اظهار داشت: نزدیک به 4 ماه است که در کشور  مشکل مرکبات داریم و وزیر نتوانست این مسئله را سامان دهد.

عضو کمیسیون ورزش و جوانان مجلس عدم پوشش مناسب کشاورزان در مورد گندم و مشکلات موجود برای خرما در جنوب کشور را از دیگر دلایل ضعف وزیر عنوان کرد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس تاکید کرد: مرکبات ما کاملا برای مصرف داخل پاسخگو است البته برخی از محصولات نیز وجود دارند که باید برای تکمیل کسریات وارد کنیم ولی نه اینکه آن قدر وارد کنیم که این ها روی دست مردم بماند.

وی با بیان این مسائل گفت: مجموعه اقدامات انجام شده در حوزه تجارت، مجمع نمایندگان مازندران را بر آن داشت تا برای استیضاح وزیر پیش قدم شوند.

حسینی با اشاره به نامه قبلی 60 امضایی نمایندگان برای استیضاح وزیر صنعت، معدن، تجارت که بنا به دلایلی متوقف ماند بیان کرد: تا کنون چندین بار با وزیر نشت داشتیم، پیگیری کردیم و بارها تذکر دادیم ولی جوابی نشنیدیم .

نماینده مردم سوادکوه در خانه ملت اعلام کرد: ما اصل را بر حل مشکل مردم گذاشتیم، اگر مشکل مردم حل شود ما مسئله ای نخواهیم داشت ولی اگر مشکلات حل نشد و وزیر بر ورود کالای خارجی اصرار داشته باشد ما ادامه خواهیم داد تا استیضاح انجام شود.

دیدگاه شما در مورد : واردات بی رویه محصولات کشاورزی مهم ترین دلیل استیضاح وزیر است

واردات بی رویه محصولات کشاورزی مهم ترین دلیل استیضاح وزیر است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS