امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 18:10:21
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 27263

تاریخ انتشار : 23/07/1394 - 12:28

امام جمعه جویبار در همایش محرم:

هیچکس حق تخریب وحدت در جامعه را ندارد

امام جمعه جویبا گفت: وحدت مورد نظر مقام معظم رهبری، یک وحدت واقعی منطبق بر ارزش‌های اسلامی و انقلابی است و هیچکس حق ندارد این وحدت را تخریب کند.

هیچکس حق تخریب وحدت در جامعه را ندارد

به گزارش خبرنگار جویباران، حجت الاسلام والمسلمین محمد اسماعیل قلی‌پور در همایش محرم شهرستان جویبار که با حضور روحانیون، روسای ادارات، فرماندهان پایگاه‌های بسیج و هیئت امنای تکایا و حسینیه‌ها در مسجد فقیه محله برگزار شد با بیان اینکه هیچکس حق ندارد وحدت را تخریب کند، اظهار داشت: وحدت مورد نظر مقام معظم رهبری، یک وحدت واقعی منطبق بر ارزش‌های اسلامی و انقلابی است.

وی با بیان اینکه، وحدت رمز پیروزی، محور انقلاب و سنگ محک همه مدعیان است، افزود: هیچ بهانه‌ای برای تخریب وحدت برای کسی وجود ندارد و نباید عده ای حرف از وحدت بزنند ولی در عمل و گفتار و کردار آن را زیر پا قرار دهند.

امام جمعه جویبار در ادامه به موضوع برگزار عزاداری در محرم اشاره کرد و گفت: توجه به اهداف عزاداری و تلاش برای اقامه محافل و جلسات بدون پیرایه‌های خرافی از مسئولیت‌های دائمی همگانی بالاخص نخبگان، علما و سردمداران هیئت‌های مذهبی است.

وی با بیان اینکه عامل ماندگاری قیام کربلا را باید در خلوص و صفای شیعیان و حقانیت افرینندگان جستجو کرد افزود: بکاربردن ابزار و آلات نامأنوس با عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) مغایر با سیره اهل بیت(ع) و زمینه‌ساز ورود اباطیل و خرافات در این عرصه مقدس است.

قلی‌پور تأکید کرد: هرکس به هر مقدار که می‌تواند باید در اجرای عزاداری واقعی، استفاده از اشعار مناسب و حماسی بکوشد و نباید زمینه‌های سو استفاده دشمنان را فراهم کنیم.

وی افزود: حضرت سیدالشهدا در آستانه قیام خود به شدت نهی از باطل را فریاد زدند و در واقع یکی از اهداف حرکت خود را نهی از باطل و ایستادگی در برابر انحرافاتی مطرح کردند که به تدریج در دین جدش حضرت رسول اکرم(ص) وارد شده بود، در نتیجه پیروان و عزاداران آن حضرت نیز با خلوص نیت و به منظور ترویج فرهنگ حسینی اقدام کنند.

امام جمعه جویبار در ادامه با تقبیح شیوه‌های وارداتی در عرصه های عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) و شهدای مظلوم کربلا، عنوان کرد: محرم، دانشگاه بصیرت و اقیانوس مواج احساسات پاک احرار و آزادگان جهان است که هر روز بر عمق و عظمت آن افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه جلسات وعظ، خطابه و روشنگری و تبیین قیام حسین(ع) نباید به حاشیه کشیده شود، افزود: روحانیون، وعاظ، خادمین و سردسته‌های عزادارن حسینی با بهره گیری از حقایق مندرج در منابع معتبر بر رونق حماسه حسینی و تبیین انگیزه‌های واقعی قیام انقلاب حضرت سیدالشهدا(ع) بکوشند.

قلی‌پور در پایان خاطرنشان کرد: بانوان شیعه همواره در کنار مردان بخش اعظمی از جامعه عزاداران را تشکیل می‌دهند آنها خود باید مواظبت کنند تا عده‌ای غافلانه موجبات وهن این نمایش جهانی را فرآهم نیاورند.

وی افزود: رفتار و حضور بانوان باید انعکاسی واقعی از زنان حماسه ساز عاشورا باشد و پوشش‌های نامناسب و بد حجابی دقیقا نقطه مقابل حماسه حسینی و زینبی است.

دیدگاه شما در مورد : هیچکس حق تخریب وحدت در جامعه را ندارد

هیچکس حق تخریب وحدت در جامعه را ندارد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS