امروز یکشنبه 29 بهمن 1396
ساعت 14:01:18
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 27242

تاریخ انتشار : 18/07/1394 - 12:31

بخشدار مرکزی جویبار در گفت‌وگو با جویباران:

روستا بستر ساز تمدن وفرهنگ ايران اسلامي است

بخشدار مرکزی جویبار گفت: سنگ بناي تمدن از روستاها شكل گرفته و اغلب انسان‌هاي تاريخ‌ساز، دانشمندان و نيروهاي تاثيرگذار اجتماعي از دل روستاها برخاسته وبه بشريت خدمت كردند.

روستا بستر ساز تمدن وفرهنگ ايران اسلامي است

محمد مدانلود در گفت‌وگو با خبرنگار جویباران، انتخاب 15 مهرماه به عنوان روز روستا را یک گام ارزشمند معرفی کرد و اظهار داشت: در اين دو سال بعد از نام‌گذاری روز روستا ریيس جمهور محترم در جمع روستاييان عزيز و متوليان امورمربوطه به بيان ديدگاه‌ها، اهداف و خدمات صورت گرفته در سطح روستاها پرداخته كه قابل تقدير است.

وی افزود: مطالعه تاريخ تمدن بشري نشان مي‌دهد كه سنگ بناي تمدن از روستاها شكل گرفته و اغلب انسان‌هاي تاريخ‌ساز، دانشمندان و نيروهاي تاثيرگذار اجتماعي از دل روستاها برخاسته وبه بشريت خدمت كردند.

بخشدار مرکزی جویبار تصریح کرد: زندگي پيامبران الهي و ارتزاق به كار دامداري و كشاورزي نشانه قداست و جايگاه والاي كشاورزان وروستاييان در همه اديان الهي بوده و سيره نبوي پيامبر گرامي اسلام و ائمه اطهار(س) نیز نشان دهنده نگاه ژرف و عميق دين مبين اسلام و بزرگان دين به اين مساله است.

وی با بیان اینکه روستاها بستر ساز تمدن و فرهنگ غنی ایران هستند، افزود:  روستاييان همواره در طول تاريخ تمدن ايراني اسلامي نقش خويش را به خوبي ايفا كرده‌اند.

مدانلو تأکید کرد: در طول دوران پرافتخار انقلاب اسلامی نیز روستاییان همواره حماسه ساز بوده و همواره در همه زمینه‌ها به ویژه در دوران دفاع مقدس و دوران بازسازی ایران مشارکت بسیار زیادی در طرح‌های عمراني دولت داشتند.

وی توجه به روستا در بحث اقتصاد مقاومتی را بسیار مهم دانست و اظهار کرد: باید به جايگاه روستا، به عنوان قطب مولد کشور و نقش روستاييان عزيز در تولید ناخالص ملی، استقلال و خودکفایی کشور و به عنوان یک عامل مهم در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی مدنظر مقام معظم رهبري توجه ویژه‌ای داشت.

بخشدار مرکزی جویبار روستاها را نماد، تبلور مدیریت جهادی و عزم ملی معرفی کرد و گفت: در تصميم گيري‌ها و سياست گذاري‌ها، باید توجه بيشتري به روستاها کرد و دغدغه هاي جوانان روستايي نیز مرتفع شود.

وی به برخی از دغدغه‌های روستانشینان اشاره‌ای کرد و افزود: روند رو به رشد مهاجرت روستاييان به ويژه جوانان به شهرها به اميد يافتن كار يا شغل مناسب، مشكلات رفاهي و نبود زيرساخت‌هاي متناسب با دغدغه‌هاي نسل جديد، هجوم زمين خواران و تغيير كاربري‌هاي اراضي كشاورزي، تغيير الگوهاي سبک زندگي و عدم توجه به هويت و بافت سنتي روستاها كه از دغدغه‌هاي جدي همه دلسوزان است که باید مورد توجه جدي مسئولان وبرنامه ريزان توسعه و پیشرفت روستايي قرار بگيرد.

مدانلو در پایان با تشکر از روستاییان شهرستان جویبار، خاطرنشان کرد: از تلاش، مشاركت و همكاري همه ادارات، نهادها ودستگاه‌هاي اجرايی در امور روستا، شوراهاي اسلامي، دهياران و بطور كلي جامعه روستايي تقدير وتشكر مي‌کنم.

دیدگاه شما در مورد : روستا بستر ساز تمدن وفرهنگ ايران اسلامي است

روستا بستر ساز تمدن وفرهنگ ايران اسلامي است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS