امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 22:01:18
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 27241

تاریخ انتشار : 18/07/1394 - 10:41

به زانو در آمدن بحران در مقابل چند دقیقه باران و طوفان در مازندران

مازندران و شهرهای متعدد آن با جمعیت بیش از 3 میلیون و 200 هزار نفری، در مقابل بارندگی 12 دقیقه‌ای و بارش طوفانی هوا، دستان خود را به علامت تسلیم بلند کرد.

به زانو در آمدن بحران در مقابل چند دقیقه باران و طوفان در مازندران

به گزارش جویباران، به نقل از بلاغ، در اواخر شانزدهمین روز مهرماه، بیش از 3 میلیون و 200 هزار نفر جمعیت مازندران بدون آن که از قبل مطلع شده باشند، به ناگاه با باران شدید توام با طوفان و تندباد 90 کیلومتری مواجه شدند که مدیریت بحران این استان نیز نتوانست در مقابل فقدان زیرساخت‌های مناسب، کاری در جهت ایجاد امنیت مردم این استان انجام دهد.

بسیاری از مردم این استان به‌ویژه آنانی که سن و سالی از آنها گذشته است، می‌گویند که در عمرشان چنین صحنه بارندگی توام با تگرگ و طوفان تند را ندیده بودند و طبیعی است که چنین طوفانی خسارات زیادی را متوجه مردم و زیرساخت‌های شهرها کرده باشد و بابت آب‌گرفتگی خانه‌ها، بسیاری از اثاثیه و لوازم زندگی مردم دچار خسارت شده باشد، اما غیرطبیعی بودن این حوادث تکراری، عدم چاره‌اندیشی جدی مسئولان این استان برای این مواقع و تمهید زیرساخت‌های مناسب برای مواقع آب‌گرفتگی است که طی سال‌های اخیر همواره ریل تکرار را طی می‌کند.

این اتفاق پرخسارت در مازندران برای چندمین‌بار در سال‌ جاری است که زندگی و جان مردم این استان را مورد تهدید قرار می‌دهد و هر بار خسارات فراوانی را متوجه مردم و زیرساخت‌های شهرها و راه‌های این استان می‌کند و هر بار نیز رسانه‌ها با برشمردن نواقص شهرها، خواهان تدبیر مسئولان به‌ویژه مدیریت بحران استان می‌شوند و این بار نیز چه چیزی می‌تواند مطالبه این نوشتار باشد؟

آیا این بار هم بمانند دفعات متعدد گذشته، سکوت مسئولان و انتظار برای وقایع دیگر و عدم اعلام اقدامات برای ایجاد امنیت روانی به مردم، باید منتظر بروز حوادث مشابه دیگر بود و یا این بار ... .

امید است ظرف چند روز آینده، میزان خسارت‌های تگرگ و طوفان اخیر اعلام و روش جبران خسارت‌های وارده به مردم نیز اعلام شود.

دیدگاه شما در مورد : به زانو در آمدن بحران در مقابل چند دقیقه باران و طوفان در مازندران

به زانو در آمدن بحران در مقابل چند دقیقه باران و طوفان در مازندران

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS