امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 13:04:40
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27143

تاریخ انتشار : 17/07/1394 - 18:16

رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد

شمار مفقودان ایرانی منا کاهش یافت

رییس سازمان حج و زیارت اعلام کرد:با شناسایی دو پیکر دیگر از زائران، تعداد مفقودان ایرانی فاجعه منا به ٦٧ نفر رسید.

جویباران ـ

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید اوحدی در خصوص آخرین وضعیت مفقودان فاجعه منا گفت: با توجه به اینکه حدود دو هفته از فاجعه تلخ منا می گذرد بصورت طبیعی شناسایی هویت پیکرهای پاک عزیزانی که هویت ایرانی بودن آنان برای ما مشخص شده زمان بر خواهد بود.
 
وی افزود: شناسایی هویت زائران با جدیت توسط گروه های تفحص در سردخانه های جده و مکه ادامه دارد و امیدواریم تا پایان امروز شناسایی هویت ۸۷ زائر که باید به ایران انتقال داده شود انجام گیرد و با هماهنگی که برای گرفتن پرواز به ایران انجام خواهد شد، کار انتقال این عزیزان به میهن اسلامی انجام شود که امیدواریم پیکر این جان باختگان فردا به کشور منتقل شود.
 
رئیس سازمان حج با اعلام این خبر گفت: با انتقال این ۸۷ پیکر به کشور تعداد پیکرهای جان باختگان انتقال داده شده به کشور به ۳۹۵ نفر می رسد.
 
رئیس سازمان حج و زیارت اظهار داشت: همچنان اطلاع و اثر جامعی از ۶۷ زائر عزیزمان نداریم که البته هم از طریق کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در جده و هم از طریق ستاد حج و زیارت در مکه گروه های تفحصT کار پیگیری را برای کسب اطلاع از وضعیت این عزیزان ادامه می دهند که در صورت یافتن اطلاعات این موارد به مردم و خانواده های این بزرگواران اطلاع رسانی خواهد شد.
 
مهندس اوحدی ادامه داد: جلساتی هم با کنسولگری ایران در جده داشته ایم و اسناد و مدارک سازمان حج و زیارت و مرکز پزشکی حج و زیارت و اطلاعات و آمار جان باختگان، مفقودان و مجروحان حادثه در اختیار آنان قرار داده شده که با توجه به مدیریت و مسئولیتی که دارند انشاءالله مباحث حقوقی پیگیری خواهد شد.
 
سعید اوحدی در ادامه از شناسایی دو پبکر جان باختگان ایرانی حادثه منا طی روز پنجشنبه خبر داد و گفت: یکی از پیکرهای شناسایی شده متعلق به سیدحمیدرضا حسینی خبرنگار شبکه خبر است که پیشتر نام وی جزو مفقودان فاجعه منا اعلام شده بود.
 
از میان ٤٦٤ جان باخته فاجعه منا، تاکنون پیکر ۳۰۸ زائر به کشور منتقل شده است.
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : شمار مفقودان ایرانی منا کاهش یافت

 شمار مفقودان ایرانی منا کاهش یافت

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS