امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 08:40:20
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27098

تاریخ انتشار : 16/07/1394 - 16:50

مدیرعامل کانون پرورش فکری:

ساختن دنیای شاد در گرو احترام به حقوق کودک است

مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مراسم روز جهانی کودک، گفت: ما باید نیاز کودکان را بشناسیم و به آن پاسخ دهیم و با احترام به حقوق آنان، دنیایی شادتر و امن‌تر را برایشان فراهم کنیم.

جویباران ـبه گزارش خبرگزاری مهر، امروز ۱۶ مهرماه مراسم روز جهانی کودک با شعار «دنیا با لبخند کودکان زیباست» با حضور وزیر آموزش و پرورش، مدیرعامل کانون پرورش فکری، معاونان و مدیران کل وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها و تعداد زیادی از بچه‌ها در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

علیرضا حاجیان‌زاده مدیرعامل کانون پرورش فکری در ابتدای این مراسم سخنان خود را با شعری از قیصر امین‌پور آغاز و بیان کرد: لبخند کودکان جلوه‌ای از زیبایی دنیاست، این لبخند ما را به اندیشیدن وا می‌دارد و در راه رسیدن به اصل زیبایی و حیات یعنی پروردگار مهربان جلو می‌برد.

مدیرعامل کانون در ادامه بیان کرد: هر چند در کانون پرورش فکری همه روزهای سال، روز کودک است، اما لازم می‌دانم این روز را به همه بچه‌ها و بزرگترهایی که کودکی خود را فراموش نکرده‌اند و قدر آن را می‌دانند، تبریک بگویم. کانون همواره خود را میزبان رسانه‌ها و نهادهای فعال در حوزه کودک و نوجوان می‌داند تا فرصت و زمینه را برای مشارکت و هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف فراهم آورد.

حاجیان‌زاده به ضرورت شناخت نیاز کودکان اشاره و بیان کرد: ما باید نیاز بچه‌ها را بشناسیم و به آن پاسخ دهیم، امید که با شناخت حقوق کودکان در مسیری گام برداریم که دنیا را برای آنها شادتر و امن‌تر کنیم.

 پس از آن یکی از کارشناسان کودک و نوجوان به خواندن بیانیه روز جهانی کودک پرداخت. در این بیانیه آمده بود «کودکان زمانی لبخند می‌زنند که از سلامت جسم و روان و تمامی حقوق مربوط به خود برخوردار باشند و در محیطی به دور از ترس و خشونت، رشد سالمی داشته باشند،

میل به یادگیری در کودکان پایان‌ناپذیر است، اما آموزش‌های اجباری اضطراب‌آور، لبخند را از لب‌های آنان دور می‌کند و این در حالی است که ۵۷ میلیون کودک در سراسر دنیا از تحصیل محرومند.

یک میلیون و ۲۰۰ هزار کودک آواره سوری در کمپ‌ها زندگی می‌کنند و دسترسی محدودی به آب آشامیدنی، غذا و امکانات آموزشی دارند. باورش دشوار است، اما این حقیقت دارد که ۱۱ هزار و ۴۲۰ کودک طی سه سال جنگ در سوریه قربانی شده‌اند.

این مسئله متناقض با پیمان‌نامه جهانی حقوق کودک است که همه کشورها به جز دو کشور آن را پذیرفته‌اند.

امنیت و سلامت جامعه در گرو داشتن کودکانی سالم است، امید که در چنین روز و هفته‌ای که روز جهانی کودک و هفته ملی کودک است، سازمان‌های مسئول بتوانند به حقوق کودکان محروم رسیدگی کنند و توجه و دقت بیشتری در حمایت عاطفی، تربیتی و آموزشی از کودکان آسیب‌دیده و بزهکار داشته باشند.

ما به عنوان بزرگسالانی که نسبت به کودکانمان اقتدار داریم، باید اطمینان داشته باشیم که امنیت، رفاه و آزادی کودکان مورد تهدید و تعرض قرار نمی‌گیرد و آنان در محیطی به دور از ترس و خشونت زندگی می‌کنند.»

اجرای مراسم روز جهانی کودک را امیرحسین مدرس برعهده داشت. «فیتیله‌ای» ها به اجرای برنامه پرداختند که بسیار مورد توجه بچه‌ها قرار گرفت.

 

 

 

 

3004

دیدگاه شما در مورد : ساختن دنیای شاد در گرو احترام به حقوق کودک است

ساختن دنیای شاد در گرو احترام به حقوق کودک است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS