امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 09:29:34
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27085

تاریخ انتشار : 16/07/1394 - 16:39

از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان؛

هفت نشست علمی در هفتۀ ملی کودک برگزار می‌شود

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به مناسبت روز و هفته ملی کودک هفت نشست علمی برگزار می کند.

جویباران ـبه گزارش خبرگزاری مهر، امسال بر اساس تصمیم شورای سیاست‌گذاری هفته‌ ملی کودک، هریک از روزهای این هفته با یک موضوع کلی مبتنی بر نیازها و مسایل اصلی حوزه‌ کودکان نام‌گذاری شده که هریک از موضوع‌ها در یک نشست تخصصی از سوی کارشناسان و صاحب‌نظران مورد بررسی قرار می‌گیرد.

بر این اساس، روز چهارشنبه ۱۵ مهرماه و در اولین روز هفته‌ ملی کودک که با عنوان «کودک، سلامت و ایمنی» نام‌گذاری شده، دکتر محمدعلی شامانی و نیما افشار نادری با موضوع «امنیت روانی کودکان در عصر پسادیجیتال» میزگردی را برگزار می‌کنند.

در روز دوم، پنج‌شنبه ۱۶ مهرماه که به موضوع محوری «کودک، هنر و میراث فرهنگی» اختصاص یافته، احمد محیط طباطبایی و فرزانه طاهری درباره‌ «انتقال میراث فرهنگی به آینده» به بحث خواهند نشست.

جمعه ۱۷ مهرماه نیز که با نام «کودک، خانواده و رسانه» برنامه‌ریزی شده، دکتر علی‌رضا شریفی یزدی و حسین شیخ‌الاسلامی «نقش والدین در عصر پسا دیجیتال» را بررسی خواهند کرد.

فریدون عموزاده خلیلی و علی‌اصغر سیدآبادی نیز در روز شنبه ۱۸ مهرماه همزمان با روز «کودک، کتاب و کتاب‌خوانی» در میزگرد «آینده، کودکی و کتاب» شرکت دارند.

«کودک، محیط زیست و منابع طبیعی» نیز سرفصل اصلی برنامه‌های روز یک‌شنبه ۱۹ مهرماه است که در آن محمد درویش به همراه عبدالحسین وهاب‌‌زاده در یک نشست تخصصی حضور دارند.

در همین حال، روز دوشنبه ۲۰ مهرماه نیز که به نام «کودکان دنیا، صلح و دوستی» رقم خورده، سیدمهدی یوسفی، نسرین نافعی و جعفر توفیق «ایده‌ کودکی و جهان سیاست» را بررسی می‌کنند.

دکتر عبدالعظیم کریمی نیز در روز «کودک، آموزش و تربیت اسلامی» در ۲۱ مهرماه و آخرین روز هفته ملی کودک، «حس دینی به سبک کودکی» را تشریح خواهد کرد.

تمامی این میزگردهای تخصصی در سالن کنفرانس شماره‌ یک مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون در خیابان حجاب و از ساعت ۱۵ تا ۱۷ برگزار خواهد شد. یادآور می‌شود ورود برای عموم علاقه‌مندان و نمایندگان رسانه‌های جمعی آزاد است.

هدف از نام‌گذاری روزهای هفته ملی کودک به سرفصل‌ها و نیازهای مبرم حوزه‌ی کودکان، ایجاد فضای نقد و بررسی و توجه دادن جامعه و مسوولان به نیازهای اصلی جهان کودکی و سوق دادن برنامه‌ریزی‌ها به سمت رفع این نیازها عنوان شده است.

در این رویداد ملی همچنین طی یک هفته در سراسر کشور، سازمان‌ها و وزارت‌خانه‌های مختلف در یک حرکت هماهنگ و برنامه‌ریزی‌شده، شعار محوری هفته‌ی ملی کودک «دنیا با لبخند کودکان زیباست» را در قالب جشن‌ها و برنامه‌های فرهنگی و هنری به اجرا می‌گذارند.

 

 

3004

دیدگاه شما در مورد : هفت نشست علمی در هفتۀ ملی کودک برگزار می‌شود

هفت نشست علمی در هفتۀ ملی کودک برگزار می‌شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS