امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 22:56:48
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27079

تاریخ انتشار : 16/07/1394 - 16:35

در پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(ع) ؛

نقش فقه خانواده در پیشرفت فرهنگی بررسی می شود

نشست «نقش فقه خانواده در پیشرفت فرهنگی» به مناسبت روز ملی خانواده شنبه ۱۸ مهرساعت در سالن کنفرانس پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می شود.

جویباران ـبه گزارش خبرگزاری مهر، چهارمین نشست از سلسله نشست های تخصصی کنگرۀ دین، فرهنگ و تعالی با عنوان «نقش فقه خانواده در پیشرفت فرهنگی» به مناسبت روز ملی خانواده بعداز ظهر شنبه ۱۸ مهر از ساعت ۱۳:۳۰تا ۱۶ در سالن کنفرانس پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(ع) برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی پردیس، در این نشست سه ساعته که به همت معاونت پژوهشی و فناوری و با همکاری گروه فقه و حقوق پردیس برگزار می شود، شش نفر از صاحب نظرانی که مقالۀ آنان از میان مقاله های رسیده به دبیرخانۀ نشست، به عنوان آثار برتر شناخته شده، به بیان دیدگاه ها و طرح نظر خود می پردازند.

هدف از نشست های کنگرۀ دین، فرهنگ و تعالی که سه جلسۀ قبلی آن با موضوع «رابطۀ فرهنگ و تعلیم و تربیت» «تأملی بر فرهنگ و خانواده از منظر دانش حقوق» و «فلسفه و فرهنگ سازی»  در سال ۱۳۹۳ برگزار شده است، ایجاد فضایی علمی و تخصصی برای تضارب آرا و اندیشه ها در جهت ایجاد گفتمان علمی و کاربردی و تصمیم سازی دربارۀ موضوع های راهبردی و مورد نیاز کشور است.

همچنین موضوع مقاله های قابل ارائه در چهارمین نشست عبارت اند از: «تنظیم جمعیت در فقه شیعه و اثر آن بر پیشرفت فرهنگی»، «بازتاب توسعۀ فرهنگی در استحکام یا اضمحلال حریم خصوصی خانواده»، «مولفه های تربیت در فقه و حقوق خانواده و جایگاه آن در  پیشرفت فرهنگی»، «نقش عدالت ترمیمی در پیشرفت فرهنگی خانواده»، «رابطۀ تعاملی فقه و پیشرفت فرهنگی در اجرای سیاست­های کلان اقتصادی خانواده» و «جایگاه حیات طیب در فقه خانواده».

سایر مقاله های برتر نیز در روز نشست به عنوان پوستر ارائه خواهند شد.

 این نشست با حضور استادان و دانشجویان در سالن کنفرانس پردیس خواهران دانشگاه امام صادق(ع) به آدرس تهران، بلوار شهید فرحزادی، خیابان شهید طاهرخانی برگزار می شود.

 

3004

دیدگاه شما در مورد : نقش فقه خانواده در پیشرفت فرهنگی بررسی می شود

نقش فقه خانواده در پیشرفت فرهنگی بررسی می شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS