امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 23:19:53
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27077

تاریخ انتشار : 16/07/1394 - 16:33

آیت الله جوادی آملی در دیدار با استاندار قم؛

خدمت صادقانه مشمول الطاف الهی خواهد شد/ وجود بی کاری توجیهی ندارد

آیت الله جوادی آملی با اشاره به آمار بالای بی کاری با وجود امکانات و منابع گسترده در کشور، کارآفرینی را از اولویت های مسئولین برشمرد و گفت: با این همه امکانات و الطاف الهی، وجود بی کاری توجیهی ندارد.

جویباران ـ

به گزارش خبرگزاری مهر، آیت الله جوادی آملی در دیدار سید مهدی صادقی استاندار قم، با بیان این مطلب که «نظام اسلامی، نظام حق است چرا که عناصر اصلی تشکیل دهنده آن از دین مردم نشأت گرفته شده»، گفت: قبل از انقلاب اسلامی ما اختیاری از خود نداشتیم و غرب ما را در هیچ زمینه ای به حساب نمی آورد، اما به برکت طهارت روح پاک امام(ره) و شهدا، بعد از انقلاب به نقطه ای رسیده ایم که امروز با پنج کشور قدرتمند جهان، مقتدرانه مذاکره می کنیم.

وی خدمت صادقانه را مشمول الطاف الهی دانست و بیان کرد: تکلیف ما این است؛ تا جایی که کار به دست ماست آن را صادقانه پیش ببریم. باقی کار به دست خداست که ان شاءالله با عنایت خداوند امور سامان خواهد پذیرفت

آیت الله جوادی آملی با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس اظهار داشت: طبق وعده خداوند از ثمره خون شهدا این سرزمین پاک و طیب شد، اما امروزه مشکل اصلی کشور سوء مدیریت و اختلاس های بزرگ است که اینگونه امور نشانه زیر پا گذاشتن حقی است که شهدا بر گردن ما دارند.

وی با اشاره به آمار بالای بی کاری با وجود امکانات و منابع گسترده در کشور، کارآفرینی را از اولویت های مسئولین برشمرد و گفت: با این همه امکانات و الطاف الهی، وجود بی کاری توجیهی ندارد؛ استانداران باید با شناسایی وجب به وجب استان های خود، قابلیت های بالقوه آنها را شناسایی و با بهره برداری از آنها زمینه کار آفرینی را در حوزه های مختلف ایجاد کنند.

آیت الله جوادی آملی توصیه ای نیز به تحصیلکرده های کشور ایراد کرد و بیان داشت: از طرفی تحصیلکرده های ما هم باید بدانند تحصیل یعنی ورود عالمانه به فضای کار و کوشش و نه پشت میز نشینی؛ این تفکر که شخص تحصیلکرده باید پشت میز نشین باشد تفکر باطلی است.

وی در فراز پایانی سخنان خود، توجه به اصل اقتصاد مقاومتی را متذکر شد و توصیه کرد: اقتصاد مقاومتی عبارت لطیف و پرمعنایی است و از مصادیق آن این است که هرگز بدون توجه به اعتبارات مصوب و بودجه، طرح و پروژه ای را آغاز نکنیم تا بعد در میانه راه با اتمام بودجه کار نیمه کاره رها شود.  

وی خاطرنشان کرد: همه ما در برابر شهدا مسئولیم و باید به مسئولیت خود به بهترین وجه عمل کنیم.

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : خدمت صادقانه مشمول الطاف الهی خواهد شد/ وجود بی کاری توجیهی ندارد

خدمت صادقانه مشمول الطاف الهی خواهد شد/ وجود بی کاری توجیهی ندارد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS