امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 14:11:16
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27076

تاریخ انتشار : 16/07/1394 - 16:32

رئیس اجلاس پیرغلامان حسینی در نشست بخش بین الملل اجلاس؛

نقش آفرینی مردم در اجرای برنامه های پیرغلامان بی بدیل است

رئیس اجلاس پیرغلامان حسینی، مردمی بودن این اجلاس، حضور ملموس مردمی در هدایت وراهبری اجلاس و نقش آفرینی مردم در اجرای برنامه ها را از جمله دستاوردهای این اجلاس برشمرد.

جویباران ـ

 

به گزارش خبرنگار مهر، نشست بخش بین الملل سیزدهمین اجلاس پیرغلامان حسینی شب گذشته درهتل جام جم شیراز برگزار شد.  

دراین نشست  محمود عاطفی رییس اجلاس ، حجت الاسلام سادات کیایی رییس مرکز بین المللی تبلیغ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و جمعی از مهمانان خارجی حضور داشتند.

در ابتدای این نشست، عاطفی با اشاره به شعار این دوره اجلاس گفت: در شعاراین دوره اجلاس که «پیرغلامان منادیات وحدت امت اسلامی»  نام دارد منظوراز امت اسلامی مجموعه ای از فضیلت ها و ارزش های انسانی است. امام حسین(ع) چنان ظرفیتی دارد که تمام انسان های آزاده می توانند او را مورد توجه قراردهند.

رئیس اجلاس پیرغلامان همچنین در خصوص حضور دکتر سرافراز، رئیس رسانه ملی در اجلاس پیرغلامان توضیح داد: به دلیل شرایط خاص ایجاد شده برای زائران خانه خدا، فاجعه منا و همچنین روند خاص مذاکرات هسته ای و توافق برجام مدیران ارشد سازمان می بایست برای مدیریت این موارد در تهران حضور داشته باشند و هنوز حضورایشان در اجلاس قطعی نشده است.

عاطفی در ادامه نمایش بی بدیل از وحدت شیعه و اهل سنت به ویژه درشهرستان لار، مردمی بودن این اجلاس، حضور ملموس مردمی در هدایت وراهبری اجلاس و نقش آفرینی مردم در اجرای برنامه ها را از جمله دستاوردهای این اجلاس برشمرد.

وی همچنین از حضور میهمانان خارجی از جمله میهمانان مسیحی ارداتمند به آستان امام حسین (ع ) ابراز خرسندی کرد.

در ادامه این نشست حجت الاسلام سادات کیایی با ارائه گزارشی از روند دعوت مهمانان خارجی گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با بیش از 60 شعبه در کشورهای مختلف توانسته است تعامل خوبی با سایر ادیان الهی برقرار کند و در این مسیر تلاش کرده است افرادی که ارادتمند اهل بیت به ویژه امام حسین ع هستند را شناسایی کند.

جرج شکور یکی از میهمانان خارجی این اجلاس از لبنان بود که در ادامه این مراسم قصیده ای با مضمون دوستی ایران و لبنان با مطلع (القلب شطران ایران و لبنان) خواند  و با استقبال حاضران روبرو شد.
سیزدهمین اجلاس پیرغلامان امشب (پنجشنبه 16 مهرماه) با برگزاری مراسم اختتامیه در حرم شاهچراغ به کار خود پایان می دهد. در این مراسم بیرق امام حسین ع و پرچم چهاردهمین اجلاس به نماینده استان هرمزگان تحویل داده می شود.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : نقش آفرینی مردم در اجرای برنامه های پیرغلامان بی بدیل است

نقش آفرینی مردم در اجرای برنامه های پیرغلامان بی بدیل است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS