امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 12:43:15
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27068

تاریخ انتشار : 16/07/1394 - 16:26

داور انگلیسی جشنواره «یاس» در گفتگو با مهر

آثار جشنواره در حد استاندارد جهانی است/محدودیتی که خلاقیت می‌آورد

مینارد ازیاشی داور مسابقه سینمای جهان جشنواره فیلم «یاس» معتقد است آثار این جشنواره از استانداردهای بین المللی در حوزه نمایش خانگی برخوردار هستند.

جویباران ـ

مینارد ازیاشی داور مسابقه جهان بخش بین الملل جشنواره فیلم «یاس» در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: هرچند تنها سه دوره از برگزاری جشنواره فیلم «یاس» می گذرد اما آثار قابل توجهی در این جشنواره حضور دارند. تا امروز نیز فیلم های خوبی را در بخش مسابقه جهان دیده ام و آرزو می کنم که بتوانم آثار بهتر و بیشتری را در این جشنواره ببینم. هرچند تعداد آثار راه یافته به جشنواره کم است اما از انتخاب همین فیلم ها برای حضور در بخش داوری لذت بردم.

وی با اشاره به اینکه از تجربه حضور در ایران و شرکت در یک جشنواره بین المللی در این کشور راضی است، بیان کرد: آثار راه یافته به این جشنواره آثاری هستند که از استانداردهای بین المللی در حوزه شبکه نمایش خانگی در سطح جهانی برخوردارند. در این میان برخی از آثار از هر نظر بهتر از آثار دیگر هستند اما در این میان برخی آثار ایرانی راه یافته به این جشنواره نسبت به آثار اروپایی نیز بسیار بهتر بودند.

این بازیگر انگلیسی ادامه داد: جشنواره فیلم «یاس» می تواند آثار قابل توجهی از اروپا و امریکا را در خود بگنجاند اما نباید توقع داشته باشیم که در حال حاضر بسیاری از فیلمسازن اروپایی و امریکایی از این جشنواره استقبال کنند، چرا که این جشنواره بسیار نوپا است و زمان می برد که مانند جشنواره های بین المللی همچون «برلین» از آن استقبال شود اما این را مطمئن هستم که جشنواره فیلم «یاس» به زودی راه خود را پیدا می کند و آثار بهتری را به خود جذب خواهد کرد.

وی با اشاره به آثار ایرانی توضیح داد: یکی از محدودیت هایی که در سینمای ایران وجود دارد، مساله به تصویر کشیدن روابط زن و مرد است که همین مساله سبب شده تا فیلمسازان به یک خلاقیت متفاوت دست یابند و زبان سینما را بهتر و بیشتر گسترش دهند.

داور بخش سینمای جهان جشنواره «یاس» با اشاره به اینکه چندان با سینمای ایران آشنایی ندارد، بیان کرد: متاسفانه در جایی که من زندگی می کنم فرصتی برای دیدن فیلم های ایرانی وجود ندارد. آن دسته از فیلم های ایرانی که تا امروز دیدم بیشتر آثاری هستند که در جشنواره های بین المللی حضور داشتند و در آنجا فرصت تماشای آن ها را پیدا کردم.

مینارد ازیاشی در پایان با اشاره به شباهت سینمای ایران و نیجریه گفت: سینمای ایران و نیجریه از نظر محدودیت در ساخت و به تصویر کشیدن برخی داستان ها شباهت بسیاری به هم دارد، اما این را می دانم که سینمای ایران نسبت به نیجریه از موفقیت های بین المللی بیشتری برخودار بوده است.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : آثار جشنواره در حد استاندارد جهانی است/محدودیتی که خلاقیت می‌آورد

آثار جشنواره در حد استاندارد جهانی است/محدودیتی که خلاقیت می‌آورد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS