امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 21:38:33
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27055

تاریخ انتشار : 16/07/1394 - 16:17

مریم معترف در گفتگو با مهر

مهمان سوره ماه هستیم/ حکایت یک کنسرو «تاریخ انقضا» گذشته

مریم معترف کارگردان نمایش «تاریخ انقضا» از اجرای این اثر نمایشی در بخش مهمان جشنواره سوره ماه خبر داد و عنوان کرد این نمایش بعد از ماه محرم در سالن مهر حوزه هنری اجرای عمومی خواهد شد.

جویباران ـ

مریم معترف کارگردان تئاتر و رییس اداره برنامه های تئاتر درباره روی صحنه بردن نمایش «تاریخ انقضا» و به تعویق افتادن اجرای این اثر نمایشی در جشنواره سوره ماه به خبرنگار مهر گفت: این نمایش نوشته کاوه مهدوی است و قرار بود یکشنبه ۱۲ مهرماه در قالب بخش مهمان جشنواره تئاتر سوره ماه به صحنه برود اما به دلیل اینکه از قبل با گروه نمایش هماهنگ نشده بود و یکی از بازیگران نمایش نیز در جشنواره کودک و نوجوان همدان اجرا داشت، نمی توانستیم در زمان اعلام شده نمایش را به صحنه ببریم.

وی ادامه داد: به همین جهت قرار است نمایش «تاریخ انقضا» جمعه ۱۷ مهرماه ساعت ۱۸ در تماشاخانه مهر حوزه هنری به صحنه برود. این نمایش مضمونی دفاع مقدسی دارد و داستان پیرمردی اصفهانی را روایت می کند که برای رزمندگان در جبهه مواد غذایی می فرستند اما متوجه می شود یکی از کنسروهایی که فرستاده تاریخ مصرف گذشته بوده است به همین جهت خودش شخصا به جبهه می رود. رفتن پیرمرد به جبهه باعث می شود اتفاقاتی برایش رخ دهد و دنیایش تغییر کند.

معترف درباره فضاسازی نمایش بیان کرد: این اثر نمایشی حال و هوایی طنز دارد و در آن از المان های دنیای جنگ و البته ویدئو پروجکشن استفاده شده است. حسن محمدی، منیژه داوری، ابوالفضل وزیری و کامبیز طلایی بازیگران این نمایش هستند و طراحی صحنه و لباس نمایش نیز برعهده خودم است.

این هنرمند تئاتر در پایان صحبت هایش درباره اجرای عمومی این نمایش بیان کرد: «تاریخ انقضا» قرار است بعد از پایان ماه محرم در سالن مهر حوزه هنری اجرای عمومی داشته باشد به همین جهت بود که از ما خواسته شد در بخش مهمان جشنواره سوره ماه نیز حضور داشته باشیم.

نمایش «تاریخ انقضا» كه اثری با مضمون دفاع مقدس است، روز جمعه ۱۷ مهر در یک نوبت ساعت ۱۸ در تماشاخانه مهر حوزه هنری روی صحنه  می رود.

بیست و چهارمین جشنواره تئاتر «سوره ماه» از ۱۱ مهرماه به مدت ۷ روز در حوزه هنری در حال برگزاری است.

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : مهمان سوره ماه هستیم/ حکایت یک کنسرو «تاریخ انقضا» گذشته

مهمان سوره ماه هستیم/ حکایت یک کنسرو «تاریخ انقضا» گذشته

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS