امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 23:29:12
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27043

تاریخ انتشار : 16/07/1394 - 15:56

بیژن بیرنگ در گفتگو با مهر:

باید بدانیم مخاطب چه آثاری را برای شبکه نمایش خانگی می پسندد

بیژن بیرنگ معتقد است شبکه نمایش خانگی برای موفقیت در جذب مخاطب باید بدانند مردم چه برنامه هایی دوست دارند.

جویباران ـ

بیژن بیرنگ کارگردان سینما در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه شبکه نمایش خانگی برای موفقیت در حوزه جذب مخاطب نیازمند شناسایی علاقه مخاطبان خود است، گفت: برای ساخت یک مجموعه که وارد شبکه خانگی می شود، باید به سراغ مردم برویم و از آن‌ها بپرسیم که به چه موضوعی علاقه‌مند هستند؟ آن ها چه می خواهند و دوست دارند چه نوع برنامه هایی را در زمان استراحت پس از یک هفته خسته کننده کاری ببینند.

وی ادامه داد: در چند سال اخیر سریال ها و مجموعه هایی وارد شبکه خانگی شده اند که  در جذب مخاطب موفق عمل کرده اند و توانسته اند با ساخت این مجموعه‌ ها بخشی از اوقات فراغت مردم را پر کنند.

کارگردان مجموعه «همسران» در پاسخ به این که آیا شبکه فیلم های خانگی می تواند جایگزین مناسبی برای ماهوارها باشد، توضیح داد: اگر مسئولین دغدغه این را دارند که ماهواره ها مناسب هستند یا نه، باید به دنبال جایگزین مناسبی برای آن باشند. اگر بخواهیم به فیلم ویدیویی به عنوان این که چند ساعت از اوقات فراغت خانواده را پر می کنند، نگاه کنیم باید قبل از اینکه این فیلم ها را بسازیم به آن فکر کرده باشیم. باید بدانیم چرا ماهواره برای بعضی از مردم جذاب است؟ دلیلش چیست؟

بیرنگ گفت: بهترین کار این است که به سراغ مردم برویم و از آن‌ها بپرسیم به چه موضوعی علاقه‌مند هستند؟ چرا ماهواره برای آن‌ها جذاب است؟ آن‌ها چه می خواهند و دوست دارند چه نوع برنامه هایی را در موقع استراحت پس از یک هفته خسته کننده کاری ببینند.

وی ادامه داد: با اطلاع از علاقه مردم، فیلمساز هم مسئولیتی برایش بوجود می آید. کسی که مجموعه ای برای شبکه خانگی تولید می کند برای جلب نظر مخاطب باید بداند که هر قشری خواهان چه نوع خوراک فرهنگی است.

بیژن بیرنگ درباره برگزاری جشنواره فیلم «یاس» اظهار کرد: این جشنواره‌ می تواند باعث دیده شدن فیلم های ویدیویی و سازندگان آن‌ها شود. وقتی این فیلم ها در جشنواره ارزیابی شوند باعث تقویت این حوزه می شود و در آینده فیلم های بهتری وارد خانه های مردم می شود

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : باید بدانیم مخاطب چه آثاری را برای شبکه نمایش خانگی می پسندد

باید بدانیم مخاطب چه آثاری را برای شبکه نمایش خانگی می پسندد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS