امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 11:15:49
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 27006

تاریخ انتشار : 15/07/1394 - 22:43

ولایتی: هیچ نیازی به رابطه با امریکا نداریم!

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما هیچ نیازی به رابطه با امریکا نداریم و آنچه در کشور ما می گذرد و شعار مردم ماست، جوشیده از دل مردم است.

جویباران ـ

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: ما هیچ نیازی به رابطه با امریکا نداریم و آنچه در کشور ما می گذرد و شعار مردم ماست، جوشیده از دل مردم است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، علی اکبر ولایتی پس از دیدار هیئتی از شورای عالی انقلاب یمن در جمع خبرنگاران افزود: ۳۷ سال از انقلاب ایران می گذرد و در این مدت نه تنها امریکا به ما کمکی نکرده بلکه به ما ضرر زده، اموال ما را توقیف کرده است و در جنگ تحمیلی نیز از صدام حمایت کرد.
 
وی با بیان اینکه ملت ایران ملتی بزرگ و مستقل است گفت: ما هیچ نیازی به کمک امریکا نداریم.
 
ولایتی در واکنش به اظهارات اخیر وزیر امور خارجه امریکا مبنی بر اینکه اگر شعار مرگ بر امریکا در ایران سر داده نشود به ایران کمک می کنیم افزود: هیچ کس از جان کری و مسئولان دیگر امریکایی درخواست همکاری نکرده است.
 
وی خاطرنشان کرد: مردم ما بصیر هستند و خوب می دانند امریکا حتی به کشورهای هم‌پیمان خود رحم نمی کند و مصداق آن یمن و سوریه است که یک زمانی بیشترین رابطه را با امریکا داشتند.
 
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه سخنان خود تأکید کرد: در همه جای دنیا امریکا را به عنوان پرچمدار ظلم علیه مظلومان می شناسند بنابراین نباید با ظالم گفتگو کرد.
 
وی اظهار داشت: نقش امریکا در ساکت کردن شورای امنیت در مورد تجاوز عربستان به یمن مشهود است و در کشورهای لبنان، سوریه، عراق، فلسطین، یمن، پاکستان، افغانستان و در جهان اسلام، امریکا پرچمدار ظلم علیه مظلوم است.
 
ولایتی گفت: رهبر معظم انقلاب مواضع ثابتی در قبال مذاکره با امریکا داشته‌اند و در این مصاف، مذاکره با امریکا ممنوع است مگر در برخی استثناها از جمله مسئله هسته‌ای.
 
وی در مورد تلاش سیاسی ایران برای توقف تجاوز سعودی‌ها به یمن تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران در ماه‌های گذشته بارها تلاش کرده است تا به مردم مظلوم یمن کمک کند.
 
ولایتی افزود: بارها سعی شده است از طریق هوایی، دریایی و زمینی کمک‌های مردم ایران به مردم یمن ارسال شود اما سعودی‌ها جلو آن را گرفته اند.
 
وی اضافه کرد: امکانات رسانه ای جمهوری اسلامی ایران نیز در خدمتِ نشان دادن مظلومیت مردم یمن است.
 
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: حمایت جمهوری اسلامی ایران از انقلاب یمن حمایت عملی است.
 
وی افزود: ما اطمینان داریم حق با مردم یمن است بنابراین از حق مردم یمن در حفظ استقلال آنها حمایت می کنیم.
 
ولایتی هیئت اعزامی از شورای عالی انقلاب یمن به ایران را از احزاب متحدین انصارالله دانست و گفت: هر گروهی در یمن از استقلال و انقلاب مردمی این کشور دفاع کند از آن حمایت می‌کنیم.
 
وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از هر برنامه صلح‌آمیز برای یمن که دخالت خارجی‌ها را نفی کند و موافق خواست مردم این کشور باشد، حمایت می کند.
 
ولایتی تأکید کرد: هر نوع دخالت نظامی در یمن باید متوقف شود.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع حضور روسیه در سوریه اشاره کرد و گفت: این حضور، مشروع است و بر اساس دعوت دولت قانونی سوریه صورت گرفته است.
 
ولایتی افزود: روسیه به منظور مقابله با تروریست‌ها که از ۸۰ کشور جهان به سوریه آمده اند در این کشور حضور دارد.
 
وی گفت: آنچه بین دولت ترکیه و روسیه انجام می شود مربوط به خطوط مرزی هوایی ترکیه با سوریه است.
 
ولایتی افزود: طبیعی است که ترکیه باید از مرزهای هوایی خود دفاع کند و روسیه هم هیچ ادعایی در این باره ندارد و امیدواریم فقط همینگونه باشد.
 
وی ادامه داد: دولت قانونی سوریه برای مقابله با تروریست‌ها از ایران کمک خواسته است و ایران از ابتدا به ندای قانونی دولت سوریه پاسخ مثبت داد که بدون تردید کمک‌های ایران مؤثر بود.
 
ولایتی در ابتدای دیدار با هیئتی از شورای عالی انقلاب یمن گفت: تحولات یمن از طریق اخبار و برخی دوستان یمنی به ما می رسد.
 
وی ضمن آرزوی توفیق برای مردم یمن افزود: رابطه بین ایران و یمن تاریخی است و به چند هزار سال قبل برمی گردد و بعد از اسلام این روابط بسیار تقویت شد.
 
ولایتی اظهار داشت: ما هر کاری که بتوانیم در جهت نشان دادن مظلومیت مردم یمن انجام دهیم دریغ نخواهیم کرد.
 
وی همچنین ابراز امیدواری کرد: ایران بتواند تجربیات خود را در بازسازی یمن در اختیار این کشور قرار دهد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : ولایتی: هیچ نیازی به رابطه با امریکا نداریم!

 ولایتی: هیچ نیازی به رابطه با امریکا نداریم!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS