امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 11:06:52
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26976

تاریخ انتشار : 14/07/1394 - 17:33

محدودیت در جا به‌ جایی زائران اربعین

رئیس سازمان راهداری بیان کرد: نمی‌توانیم برای یک هفته جابه‌جایی زوار اربعین، تعداد زیادی اتوبوس خریداری کنیم و در بقیه ایام سال این اتوبوس‌ها بدون مسافر‌ تردد کنند، نمی‌توان انتظار داشت در ایام اربعین امسال نیز مشکلی در جابه‌جایی زوار رخ ندهد.

جویباران ـ داود کشاورزیان ‌معاون وزیر راه و شهرسازی درباره آماده‌سازی ناوگان اتوبوسی جاده‌ای برای ایام اربعین امسال و برنامه سازمان راهداری برای تأمین ناوگان این اجتماع بزرگ مسلمانان توضیح داد: با وجود آنکه سال گذشته با خیل عظیم جمعیت زائران اباعبدالله مواجه شدیم، اما شرکت‌های مسافربری توانستند تا حدی این حجم سنگین مسافران را جابه‌جا کنند.

وی افزود: باید پذیرفت که ناوگان مسافری جاده‌ای کشور برای تقاضای مشخص وجود دارد و سرمایه‌گذاری در این بخش روشن است؛ ‌نمی‌توان انتظار داشت که برای هر تعداد زوار که در ایام اربعین به عراق سفر کنند، ناوگان فراهم خواهد بود و یا اینکه در برگشت هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: به هر حال ناوگان عمومی مسافری جاده‌ای که در کشور فعالیت می‌کند ظرفیت مشخصی دارد ‌و با این ظرفیت هم باید در کنار مأموریت عادی خود، ‌حدود ۴ تا ۵ روز از سال ‌تقاضای زائران اباعبدالله را پاسخ دهد.

کشاورزیان با بیان اینکه کل ناوگان اتوبوسی کشور در اختیار بخش خصوصی است، افزود: مردم این شرایط را درک کنند و خود را با شرایط ما هماهنگ کنند؛ ما نمی‌توانیم برای یک روز یا یک هفته نیاز در سال، تعداد زیادی اتوبوس خریداری کنیم و در بقیه ایام سال این اتوبوس‌ها بدون مسافر‌ تردد کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سؤال که ممکن است در سال جاری باز هم مشکلات سال گذشته برای جابه‌جایی زوار رخ دهد؟ اظهار داشت: طبیعی است که نمی‌توان انتظار داشت در ایام اربعین امسال نیز مشکلی در جابه‌جایی زوار حرم اباعبدالله رخ ندهد؛ این امر طبیعی است.

رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای بیان کرد: افرادی که به خود زحمت می‌دهند و پیاده چندین روز برای زیارت طی طریق کنند، باید این مسائل را درک کنند و خود را با این مشکلات وفق دهند.

کشاورزیان اظهار داشت: البته پس از اربعین سال گذشته، جلساتی در سازمان حج و زیارت برگزار شد، در ابتدا ستادی در وزارت کشور شکل گرفت و سپس با تدبیر مقام معظم رهبری، مدیریت این امر به سازمان حج و زیارت واگذار شد و تحت نظارت نمایندگی ولایت فقیه، جلساتی به طور منظم برای ساماندهی این ترددها در ایام اربعین برگزار می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد:‌ به هر حال امیدواریم در سال جاری بتوانیم این مأموریت را به خوبی انجام دهیم و روان‌سازی عبور انجام شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3004/

دیدگاه شما در مورد : محدودیت در جا به‌ جایی زائران اربعین

محدودیت در جا به‌ جایی زائران اربعین

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS