امروز چهار شنبه 27 دی 1396
ساعت 00:40:43
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26885

تاریخ انتشار : 14/07/1394 - 07:32

رونمایی از گردان مخصوص ضد اغتشاش ناجا

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا از رونمایی اولین گردان مخصوص ضداغتشاش با تجهیزات پیشرفته ساخت داخل خبر داد و گفت: ۲۴ طرح برای تجهیزات جدید یگان‌ویژه در دست مطالعه و ساخت است.

جویباران ـ رجانیوزـ

 سردار حسن کرمی صبح امروز در مراسم صبحگاه مشترک یگان‌های ویژه ناجا با بیان اینکه ماموریت اصلی یگان‌های ویژه کنترل اغتشاشات، رهایی گروگان و مقابله با تیم‌های تروریستی است، گفت: پشتیبانی از پلیس‌های تخصصی در ارتقای امنیت اجتماعی جزو وظایف یگان‌های ویژه است که اخیرا نیز با توجه به تهدیدات سلفی‌های تکفیری دفاع شهری نیز به آنها اضافه شده است.
 
وی با بیان اینکه آمایش سرزمینی یگان‌های ویژه متناسب با سطح تهدیدات هر استان از تیپ تا گردان و در تمام استان‌های کشور سازماندهی و مستقر شده است، گفت: یگان‌های ویژه با نیروی انسانی مجرب، جوان و آموزش‌دیده و با استفاده از تجهیزات مدرن، تنها یگان واکنش سریع در کشور هستند که به صورت ۲۴ ساعته آماده اجرای ماموریت هستند.
 
راهبرد یگان‌ویژه در کنترل اغتشاشات
 
فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در تشریح راهبرد یگان‌های ویژه در کنترل اغتشاشات، آن را از نوع بازدارنده دانست و افزود: در کنترل اغتشاشات تاکتیک میدانی ما چهار اصل؛ عملیات آمادگی و حرکت، عملیات بازدارنده، عملیات برق‌آسا و عملیات تثبیت و عادی‌سازی است.
 
کرمی با بیان اینکه برای اجرایی کردن راهبردها و تاکتیک‌های میدانی، فعالیت‌هایی اولویت‌بندی شده است، خاطرنشان کرد: طراحی و اجرای آموزش‌های نوین، آمادگی جسمانی، آمادگی عملیاتی و آمادگی علمی و بصیرتی از جمله این راهبردهاست. علاوه بر آن تجهیزاتی متناسب با راهبردهای داخل کشور نیز ساخته‌ایم که می‌توان از میان آنها به خودروهای سدکننده، خودروهای هجومی و نفوذکننده، انواع آبپاش‌ها، انواع تجهیزات الکترونیکی، انواع گازها و کپسول‌ها، انواع خودروهای پشتیبانی رزم و تجهیزات انفرادی اشاره کرد.
 
وی با اشاره به راه‌اندازی واحدهای حرفه‌ای و پشتیبانی در یگان ویژه خاطرنشان کرد: ایجاد یگان اسب سواران، یگان اغتشاشات ویژه زنان، یگان حافظ صلح، واحد پشتیبانی هوایی، پلیس افتخاری، یگان انتظامی ورزشگاه و دریا از جمله این یگان‌هاست که طی سه سال اخیر توان رزم یگان‌های ویژه را درحد قابل توجهی ارتقا داده است.
 
طراحی و ساخت ۵۴ نوع تجهیزات بازدارنده
 
فرمانده یگان‌های ویژه ناجا با بیان اینکه ساخت تجهیزات بازدارنده متناسب با تهدیدات توسط نیروهای یگان‌های ویژه و صنعت‌گران از دستاوردهای ما در سه سال اخیر است، گفت: تاکنون بیش از ۵۴ نوع از تجهیزات موردنیاز ما طراحی و ساخته شده و ۲۴ طرح دیگر برای تجهیزات نیز در دست مطالعه یا ساخت است.
 
به گفته کرمی اتخاذ رویکردی اجتماعی برای استفاده از سرمایه‌های جامعه و اتصال به قدرت پایان‌ناپذیر مردمی از دیگر راهبردهای یگان‌ویژه برای مقابله با بحران‌هاست.
 
فرمانده یگان‌های ویژه ناجا در پایان سخنانش از رونمایی از اولین گردان مخصوص ضداغتشاش با تجهیزات پیشرفته ساخت داخل خبر داد و گفت: اینها متناسب با راهبردهای بازدارنده، طراحی شده است.
 
در پایان این مراسم تیم‌های مختلف از یگان‌های ویژه از مقابل فرماندهان رژه رفته و تجهیزات و دستاوردهای یگان‌های ویژه نیز رونمایی شد.
 

/3004

 

 

دیدگاه شما در مورد : رونمایی از گردان مخصوص ضد اغتشاش ناجا

 رونمایی از گردان مخصوص ضد اغتشاش ناجا

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS