امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 07:47:49
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 26868

تاریخ انتشار : 14/07/1394 - 07:18

چراغ تالار شیشه‌ای سبز شد

نماگرهای بورس تهران امروز شاهد بازگشت دوباره به روند مثبت بودند بازاری که انتظار داشت همزمان با انتشار نامه ۴ وزیر به رئیس جمهور و افزایش دلگرمی‌ به وقوع اتفاق جدیدی در بازار با تقویت ارزش و حجم معاملات روزانه روبه‌رو شود.

جویباران ـ رجانیوزـ

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه ۱۳ مهرماه ۹۴ با افزایش ۶۹.۹ واحدی به رقم ۶۱ هزار و ۲۳۴ واحد رسید.
 
ارزش معاملات امروز بورس تهران به ۴۹ میلیارد تومان و ارزش روز بازار به ۲۶۱ هزار میلیارد تومان رسید.شاخص کل وزنی نیز در پایان معاملات امروز این بازار با ۲۸ واحد رشد عدد ۲۳ هزار و ۹۸۷ واحد را تجربه کرد.شاخص سهام آزاد شناور اما با افزایش ۱۶۷ واحد به رقم ۶۷ هزار و ۵۶۱ واحد رسید.
 
شاخص بازار اول نیز در حالی با افزایش ۸۳ واحدی عدد ۴۲ هزار و ۴۵۷ واحد را به نمایش گذاشت که شاخص بازار دوم با ۴۰ واحد افت رقم ۱۳۶ هزار و ۱۷۳ واحد را تجربه کرد.
 
همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) در پایان معاملات امروز این بازار بدون تغییر خاصی رقم ۶۵۸ واحد را به نمایش گذاشت.
 
براساس این گزارش، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از ۴۹ میلیارد و ۸۷۶ میلیون تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن ۳۱۱ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۲۱ هزار و ۵۰۸ نوبت داد و ستد بود.
 
به گزارش فارس طی معاملات امروز نماد معاملاتی ۳ شرکت پالایش نفت بندرعباس با ۱۷ واحد، بانک پاسارگاد با ۱۴ واحد و فولاد مبارکه با ۱۱ واحد افزایش اصلی‌ترین نمادهای تأثیرگذار در برآورد شاخص کل بورس بودند.در عین حال نماد معاملاتی ۳ شرکت گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با ۱۰ واحد، همراه اول با ۶ واحد و صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۵ واحد کاهش بالاترین تأثیر منفی را در برآورد این نماگر به دوش کشیدند.
 
طی معاملات امروز ناظر بازار سهام نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان شرق، سرمایه‌گذاری و توسعه خوزستان، بیمه نوین و اوراق مشارکت شهرداری شیراز را جهت انجام معاملات بازگشایی کرد.در عین حال نماد معاملاتی شرکت‌های سیمان باقران، بیمه ما، تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی و حق تقدم خرید سهام سرمایه‌‌گذاری ملی ایران را متوقف کرد.
 
طی معاملات امروز گروه بانکداری،‌خودرویی و پالایشی‌ها اصلی‌ترین نمادهای معاملاتی قابل توجه بازار به ویژه در بازار اول بودند.
 
به گزارش فارس، امروز همچنین معاملات کد به کد و بلوکی برخی حقوقی‌ها در نمادهای معاملاتی پیش‌رو بازار دنبال شد.براین اساس در نماد معاملاتی بانک صادرات امروز ۳۰ میلیون سهم به ارزش ۲ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان از کد حقوقی به کد حقیقی واگذار شد.
 
در نماد معاملاتی معدنی و صنعتی چادرملو نیز ۲۰ میلیون سهم به ارزش ۵ میلیارد و ۱۴۶ میلیون تومان از سوی حقوقی کد و به کد شد.در بازار معاملات بلوکی نیز تولیدی پلاستیک شاهین با معامله کمتر از ۶ میلیون سهمی این شرکت میان دو معامله‌گر حقیقی بود.
 
بازار سهام امروز در حالی با تحرک نوسان‌گیران برای شناسایی بازده قیمتی در کانال نزولی نماگرهای بورس روبه‌رو بود که انتظار می‌رفت با توجه به انتشار نامه ۴ وزیر به رئیس جمهور در روز گذشته و عزم جدی وزارت اقتصاد برای تدوین بسته خروج از رکود و احتمال کاهش نرخ سود بانکی با تقویت حجم و ارزش معاملات روزانه همراه شود، اما به نظر می‌رسد با توجه به اوضاع وخیم کسب و کار این موضوع آرزویی برباد رفته برای بازار سهام است.
 
 

/3004

 

 

دیدگاه شما در مورد : چراغ تالار شیشه‌ای سبز شد

 چراغ تالار شیشه‌ای سبز شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS